Zwanger van je eerste kindje, de enthousiaste reacties vliegen je om de oren. Mirella geniet er enorm van. Tot ze het op haar werk vertelt.
Lees verder onder de advertentie
Mirella (35), samen met Laurens (34), zwanger van haar eerste kindje: “Dolgelukkig zijn we, dat we ons eerste kindje verwachten. Wat hebben we hier naar uitgekeken. Ik heb zo veel video’s met zwangerschapsaankondigingen van influencers gezien, waarin ze hun familie en vrienden vertelden dat ze zwanger zijn, dat ik daar ook een heel romantisch beeld van had en enorm naar uitkeek.
Lees verder onder de advertentie
Lieve reacties
Onze zwangerschapsaankondiging ging in de meesten gevallen ook erg leuk. Vrienden en familie reageerden allemaal heel enthousiast. De meesten wisten wel dat we een poging aan het doen waren om zwanger te worden, dus verrast waren ze niet, maar alsnog heel blij voor ons. Heel lief.
Toen we een goede dertienwekenecho hadden gehad, was het tijd om het op ons werk te vertellen. We besloten het op dezelfde dag te doen, de maandag na de echo. Laurens bij hem op kantoor, ik bij mij op kantoor.
Op het werk vertellen
Ik werk in een bedrijf op een afdeling met tien vrouwen en twee mannen. De meeste vrouwen daarvan zijn al moeder. De mannen zijn wat jonger, begin twintig, en allebei nog single en helemaal lang leve de lol. Helemaal prima, natuurlijk, het zijn prima kerels en ze zijn goed in hun werk, maar dan level je op dat vlak niet echt met elkaar. Er is wat minder een klik.
Lees verder onder de advertentie
Ik bracht die maandagochtend stralend een taart met roze en blauw naar binnen, waarop er meteen gejuicht werd door mijn vrouwelijke collega’s. Ik werd aan alle kanten gefeliciteerd. Ik sneed de taart in stukken en gaf een van de mannelijke collega’s, laten we hem Joris noemen, ook een stuk. Hij nam het aan en hief zijn hand op.
Verpeste zwangerschapsaankondiging
‘High five!’ zei hij. Ik gaf hem lichtelijk verward maar uit automatisme een high five. ‘Lekker geneukt!’ riep hij toen. Het werd een moment doodstil, iedereen was in shock dat hij dit zei. Dat doe je misschien met je vrienden onderling, maar niet op je werk. Wat ontzettend ongepast. Ik keek hem verbijsterd aan, waarna andere collega’s hard in lachen uitbarstten.
Lees verder onder de advertentie
De tekst gaat verder onder de video.
Deze video wil je zien! Accepteer cookies om te kijken.
Op dat moment was mijn zwangerschapsaankondiging volledig verpest. Iedereen lag in een deuk en het ging vervolgens alleen maar over hem, zijn domme grap en andere dingen die je niet moet zeggen op bepaalde momenten. Zoals een zwangerschapsaankondiging, maar ook als iemand net is bevallen. Het ging van kwaad tot erger. Iedereen schranste zijn of haar stuk taart weg en weg waren ze. Terug achter hun computers. Ik kon wel janken. Tot zover het moment waar ik zo naar uit had gekeken.”
Lees verder onder de advertentie
De vader van Pauline reageerde botter op haar zwangerschapsaankondiging dan ze ooit had verwacht. Je leest hier wat er gebeurde.
De opvoeding van Xess doet Yolanthe alleen, maar het contact met zijn vader, voormalig voetbalprof Wesley Sneijder, is wel heel goed. Wij spraken haar.
Een avond op de bank met Netflix of Videoland is natuurlijk heerlijk, niemand die daar iets op tegen heeft. Maar stellen die zich langdurig verbonden voelen, blijken opvallend vaak net iets anders te doen als de dag voorbij is.
Tussen werk, kinderen, boodschappen, sportclubs en die eindeloze wasmand blijft er soms weinig energie over voor elkaar. Waar je vroeger urenlang kon kletsen en elke avond de vonken door de slaapkamer vlogen, eindig je nu regelmatig samen lusteloos op de bank, terwijl jullie allebei gedachteloos door je telefoon scrollen.
Yolanthe Cabau (41) verlangde naar meer vrijheid en vond dat in Los Angeles, waar ze samen met zoon Xess Xava (10) woont. Ze leeft haar droomleven, maar de wens voor een tweede kindje blijft groot. Kek Mama sprak haar.
De documentaire Suzan & Freek: We vieren het leven laat een kant van Suzan Stortelder en Freek Rikkerink zien die het publiek de afgelopen maanden vooral van een afstand heeft meegemaakt.