Even geen kinderen en alleen aan jezelf denken. Hartstikke fijn vinden de meeste vrouwen. Maar niet allemaal: “Ik haal juist energie uit de drukte.”
Lees verder onder de advertentie
Angela (33) is moeder van Finn (6).
“Mijn werk is belangrijk voor me en nu ik voor mezelf ben begonnen, gaat er nog meer tijd en energie naartoe. Om iets op te bouwen moet je investeren. De tijd die ik over heb, besteed ik aan mijn man en zoon. Oók logisch.
Dat ik geen saunadagjes of shopmiddagen heb, vind ik prima. Blijkbaar heb ik daar geen behoefte meer aan. Mijn vriendinnen vinden het maar raar, vroeger ging ik altijd met ze de hort op. Maar ik volg mijn gevoel. En dat zegt: me-time, liever niet.”
Reuring
Xandra (37) is moeder van Juul (9), Teun (7), Fay (6), Cato (4) en Moos (1).
“Elke dag heb ik hooguit tien minuten voor mezelf. Dat is nu eenmaal zo met vijf kinderen. Daar koos ik bewust voor. Ik hou van reuring. Zonder drukte voel ik me kaal. Toen ik na zes jaar thuiszitten weer ging werken op kantoor, was ik in shock: de hele dag zitten, de stilte op de werkvloer. Ik was het niet meer gewend.
“Ik hou van reuring. Zonder drukte voel ik me kaal”
Lees verder onder de advertentie
Mensen denken altijd dat het zwaar is, zo’n groot gezin. En dat ik snak naar tijd voor mezelf. Nou, nee. Me-time is een term waar ik jeuk van krijg. Alsof je niet meetelt als je niet baalt dat je zo weinig aan jezelf toekomt. Overdreven gedoe. Ik heb een hekel aan alleen zijn en snap niet dat mensen tijd voor zichzelf nodig hebben om energie op te doen. Ik haal juist energie uit de drukte. Het scheelt dat ik geen hobby’s heb, dus ik mis ook niets.”
Jojanneke (30) is moeder van Max (2) en 7 maanden zwanger.
“Mijn vriend verraste mij gisteren met een cadeaubon voor een mommy to be-massage. Lief hoor, maar het bewijs dat hij me slecht kent. Ik wilde dat hem nog toesissen, maar forceerde een glimlach en stopte de bon in een keukenlade waar ik hem per ongeluk ga vergeten. Ik kan me niets ergers voorstellen dan een uur stilliggen en naar plingelmuziek luisteren. Ik zou alleen maar denken aan de babykleertjes die ik nog moet strijken.”
Lees verder onder de advertentie
Ikketejd
Aukje (29) is moeder van Felix (2) en Tom (9 maanden).
“Ik ben een dwangmatige opruimer en heb het relaxen jaren geleden al verleerd. Sterker nog: ik ben het hele woord me-time kwijtgeraakt. Geen idee waar ik het heb neergelegd. Niet in de kast, want alles wat daarin ligt heb ik vandaag opnieuw gevouwen. En me-time ligt ook niet in de badkamer. Dat weet ik zeker, want vandaag heb ik elke voeg nog schoon geschrobd.
“Ik zou niet weten wat ik met een vrije dag zou moeten doen”
Lees verder onder de advertentie
In de was zat ook geen me-time, wel een paar verloren sokken. Ik was nog bij Ikea voor nieuw beddengoed, misschien ligt het daar? Of heet het dan Ikketejd? Al sla je me dood, ik zou niet weten wat ik met een vrije dag zou moeten doen. Waarschijnlijk ga ik dan de besteklade opnieuw inruimen.”
Ontvang elke maand Kek Mama met korting en gratis verzonden op jouw deurmat! Abonneer je nu en betaal slechts €4,19 per editie.
Moeder van een peuter, en nog steeds chronisch reislustig. Nu haar relatie voorbij is, stapt freelance redacteur Lianne Kooistra met haar dochter in een camper om voor lange tijd door Europa te trekken. Onderweg zoeken ze een nieuw ritme, nieuwe plekken en af en toe een speeltuin. In haar columns schrijft ze over hun tijdelijke […]
In Capelle aan den IJssel is grote ontsteltenis ontstaan na twee opeenvolgende suïcides van middelbare scholieren, waarbij de nasleep breed is vastgelegd en gedeeld door omstanders, zo meldt De Telegraaf.
Patricia van Liemt is stewardess, schrijver en moeder van Maria (15) en Phaedra (13). Ze schrijft rake, eerlijke, grappige en vooral herkenbare columns over haar leven.
Carola de Koning (46) werkte als leerkracht en kindercoach en specialiseerde zich in stress bij kinderen. Nu is ze onderwijsdeskundige bij Wijzer over de Basisschool en ontwikkelt zij samen met haar team nieuwe leermiddelen. Ze is expert in toetsstress rondom toetsen van IEP, Leerling in beeld (Cito) en de Doorstroomtoets. In haar columns neemt ze […]
Als ouder wilt je niets liever dan dat je kinderen lekker in hun vel zitten. En terecht. Maar experts waarschuwen voor een minder bekende, groeiende stoornis.