Alleenstaande moeder zijn: moeilijk? Zeker, zegt blogger Sa’iyda Shabazz, maar er zijn ook zoveel voordelen. Sterker nog, ze zou niets liever willen.
Lees verder onder de advertentie
Alles beslissen
Weinig vrije tijd, een maatschappij die je niet respecteert en overal alleen voor staan: Sa’iyda somt op haar blog de nadelen op van het alleenstaande moederschap. Ze kent ze zelf maar al te goed, want in de zorg voor haar zoontje staat ze er praktisch alleen voor. ‘De vader van mijn kind is wel in zijn leven, maar hij is niet betrokken bij de details. Ik heb alle belangrijke beslissingen genomen over hoe ik onze zoon ga opvoeden. En weet je? Dat voelt verdomd goed.’
Volgens Sa’iyda heeft het single moederschap nog veel meer voordelen. ‘Ik gaf mijn zoon lang borstvoeding en kreeg daar geen commentaar op van mijn ex-man, zoals: ‘Doe je dat nog steeds?’ Ook heb ik de volledige controle over de kleding van mijn zoon, ik bepaal wat hij aandoet. Zijn vader kocht een keer veterschoenen terwijl ons kind z’n veters nog niet kan strikken – die draagt hij dus niet.’
Lees verder onder de advertentie
Maar het grootste voordeel? ‘Mijn vrijheid. Ik kan gaan en staan waar ik wil met mijn zoon en hoef daar geen toestemming voor te krijgen. En we hoeven niet thuis te komen omdat iemand ons verwacht om daar te zijn. Die vrijheid vind ik heerlijk.’
Sterke vrouw
Natuurlijk zijn er momenten waarop Sa’iyda het even niet ziet zitten. ‘Als alleenstaande moeder heb je die altijd. Maar over het algemeen ben ik heel gelukkig. Mijn zoon ziet mij als een sterke, onafhankelijke vrouw en dat betekent de wereld voor mij. Eerlijk gezegd weet ik geen betere manier om hem groot te brengen. Soms ziet hij de mindere kant, als ik verdrietig ben, maar meestal weet hij dat zijn moeder alles voor hem en haarzelf over heeft. Zeker als hij z’n armen om me heen slaat en me vertelt hoeveel hij van me houdt, voel ik me geweldig.’
Ze is de hoogstgenoteerde vrouwelijke self-made miljonair in de Quote Top 100, maar dat was nooit haar doel. Sharon Hilgers van My Jewellery begon gewoon met fröbelen aan de keukentafel en van het een kwam het ander.
Tot 1956 werden vrouwen ontslagen als ze gingen trouwen. De tijden zijn sindsdien wel veranderd, zou je denken, maar zwangerschapsdiscriminatie komt helaas maar al te vaak voor. Marleen Staal merkte dat ze in de overdrive ging om zich te bewijzen toen ze zwanger was.
Die bekende ballen in de lucht houden, da’s voor iedere moeder een uitdaging, maar hoe doe je dat als je een succesvolle business runt? Kimberly Bosman deelt met Kek Mama hoe zij haar werk-privébalans in evenwicht houdt.
We doen het allemaal wel eens: een zak vol cadeautjes met Sinterklaas en iets extra’s met Kerst. Want: kinderen blij, wij blij. Maar té veel cadeautjes geven, kan op de lange termijn nadelen hebben.
Denk je met Kerstmis alle stress te hebben gehad? Nou, dat is niet voor iedereen het geval. Bij Sanne (34) zorgt oud en nieuw vooral voor veel stress en irritatie.
Een Belgische stewardess heeft tijdens een lunch in Nairobi het leven van een baby gered. Dat meldt HLN. Dankzij haar snelle handelen en EHBO-kennis kon het kindje weer ademen.