Emma is moeder van Sanne (6) en Rick (4). Door onvoorziene omstandigheden moest Emma verhuizen naar een andere stad. Helaas betekende dit ook dat haar kinderen naar een nieuwe school moesten, wat vooral voor dochter Sanne een ingrijpende ervaring was.
Lees verder onder de advertentie
‘’De verhuizing zorgde voor een hoop veranderingen in het leven van de kinderen. Sanne zat in groep 3 van de basisschool en had daar een aantal leuke vriendinnetjes. Nu ze naar een andere school gaat, ziet ze die vriendinnetjes een stuk minder. Ik wil de verhuizing niet ten koste laten gaan van de vriendschappen van mijn dochter, dus probeer ik contact te houden met de moeders van deze kinderen. Dit blijkt moeilijker te zijn dan verwacht. Mijn verzoeken om af te spreken werden in eerste instantie goed ontvangen, waardoor Sanne haar vriendinnetjes vaak zag.
Lees verder onder de advertentie
Dit blijkt moeilijker dan verwacht
Dit wordt nu steeds minder. De kinderen spelen leuk samen en lijken het heel erg naar hun zin te hebben, maar de moeders zijn iets minder enthousiast. Ze zeggen steeds vaker op het laatste moment af of ze laten hun dochter met iemand uit hun eigen klas spelen. Het reizen duurt te lang en het is allemaal te veel gedoe, zeggen ze.
Aan Sanne kan ik duidelijk zien dat ze ervan baalt dat ze hen nu minder ziet. Ze heeft nieuwe vriendinnetjes gemaakt, maar die zijn niet zo leuk als op haar vorige school, zegt ze. Het contact verwatert, niet door de kinderen, maar door de ouders. Daar baal ik nog het meest van.’’
Lees verder onder de advertentie
In ons Kek Mama magazine lees je de mooiste verhalen, herkenbare columns en de leukste fashion en lifestyle tips. Abonneer je nu voor slechts € 29,95 per jaar en ontvang de glossy als eerste op je deurmat.
Schaatskoningin Irene Schouten (32) zat eind vorig jaar nog op een roze wolk: ze werd voor het eerst moeder van haar zoontje Dirk. Samen met haar man Dirk-Jan genoot ze volop van het nieuwe gezinslevens. Maar die roze wolk sloeg al snel om in zorgen toen bleek dat Dirk kampte met gezondheidsproblemen.
Elise (36) is moeder van twee zoontjes (6 en 4) en schrijft met veel liefde korte verhalen over het moederschap en alles wat daar onverwacht bij komt kijken. Haar verhalen zijn fictief, maar vaak geïnspireerd op de wereld van ouderschap met een flinke scheut herkenning, humor en een tikkeltje overdrijving. Tegelijkertijd werkt ze aan haar […]