Natascha de la Rambelje (46) is getrouwd met Dick (50) en ze hebben twee kinderen: Faye (13) en Jules (9). Tweelingzus Esther (46) woont samen met Michel (58) en is moeder van zoon Nyo (5). Ze zijn half-Indisch en hebben nog een jongere zus.
Lees verder onder de advertentie
Natascha: “‘Moet je nou alweer je zus bellen,’ zegt een van onze mannen soms, ‘je hebt haar gisteren toch al gesproken?’ Maar wij raken nooit uitgepraat en niemand begrijpt mij beter dan Esther. Als baby hadden we al onze eigen brabbeltaal en tegenwoordig maken we moeiteloos elkaars zinnen af.
Op eigen benen
Dat we een tweeling zijn gaf ons vroeger veel zelfvertrouwen. Samen durfden we meer, zochten we het avontuur op. Op een feestje binnenstappen was met z’n tweeën een stuk minder spannend en tijdens vakanties kropen we ’s nachts soms stiekem de tent uit om over de camping te struinen. We vormden een team en dat was voor ons zusje weleens lastig. Zij is vijf jaar jonger en onze band met haar is heel goed, maar zij moest wel tegen ons ‘opboksen’ en voelde zich soms alleen.
Lees verder onder de advertentie
Tegelijkertijd: voor onszelf was het ook niet altijd even makkelijk. Overal werden Esther en ik als duo gezien en met elkaar vergeleken. Qua uiterlijk – is de een net wat dikker, heeft de ander nou een pukkel? – maar ook in prestaties. Dat we werkelijk alles samen deden, van turnen tot pianoles en zwemmen, hielp natuurlijk niet mee.
Onze ouders benadrukten dat we afzonderlijke individuen zijn. Ze kleedden ons bewust verschillend en we deden de mavo ieder op een andere school. Toch gingen we pas echt op eigen benen staan toen ik op mijn 23e als au pair naar New York ging. Daar was ik voor het eerst geen tweeling, maar mezelf. Natascha. Ik maakte er nieuwe vrienden en vond de rust om mezelf te ontdekken en ontwikkelen. Ondertussen kreeg Esther in Nederland een relatie en kocht ze een huis. In die periode ontstond bij ons beiden het vertrouwen: we kunnen het ook alleen.
Het grappige is dat we nu toch al jaren bij hetzelfde bedrijf werken, een uitzendbureau in zorg en welzijn. Letterlijk naast elkaar ook, hè? Bij binnenkomst word ik vaak begroet met ‘Hoi Esther!’ en andersom.
Een tijdje geleden zaten we ieder nog in een andere vestiging. Een monteur die niet wist dat wij een tweeling waren, had eens op één dag een afspraak met ons allebei. Een kwartier nadat hij bij mij vertrokken was, arriveerde hij op Esthers kantoor en zei stomverbaasd: ‘Hoe kan jij zó snel weer achter je bureau zitten?’ Dat soort dingen blijft komisch.”
Lees verder onder de advertentie
In de glossy Kek Mama lees je de mooiste verhalen, meest herkenbare columns en de leukste fashion en lifestyle tips. Abonneer je nu voor slechts €29,95 per jaar en ontvang de glossy als eerste op je deurmat.
Relatie uit, huis leeg, camper volgeladen. Lianne Kooistra (42) trekt de komende tijd met dochter Keetje (3) door Europa. In haar columns schrijft ze over hun tijdelijke leven op vier wielen. Je kunt haar avonturen ook volgen op Instagram.
Het moederschap is prachtig, vervullend… en soms gewoon keihard overleven. En toch fluisteren veel ouders hun uitputting liever weg dan dat ze hem hardop uitspreken. Want toegeven dat je eraan onderdoor gaat? Dat voelt al snel als falen.
Denk je aan een gezonde zwangerschap, dan denk je waarschijnlijk meteen aan de moeder. Stoppen met roken en alcohol, gezond eten, genoeg rust: alle adviezen lijken op haar gericht. Maar dat beeld klopt niet meer, blijkt uit een nieuwe Britse studie.
Ben je op zoek naar een te leuke eyecatcher voor in de kinderkamer? Dan hebben wij dé musthave gespot: een opblaasbare poef in de vorm van Nijntje. En je scoort ‘m ook nog eens voor een leuke prijs.
Opgroeien met een beroemde broer klinkt misschien als een groot backstagefeest, maar de realiteit is vaak net even anders. Monique Smit (36) vertelt daar openhartig over in de podcast De Bevers geven zich bloot.
Patricia van Liemt is stewardess, schrijver en moeder van Maria (15) en Phaedra (13). Ze schrijft rake, eerlijke, grappige en vooral herkenbare columns over haar leven.