Moeder Victoria Fedden vindt het onzin dat je ook nog sámen met je partner erop uit hoort te gaan zodra je kinderen hebt: zij en haar man zijn al vier jaar (sinds de geboorte van hun dochter) niet uit geweest, en toch gelukkiger dan ooit.
Lees verder onder de advertentie
‘We gaan al jaren niet meer samen uit eten, naar de film, het theater of op vakantie’, schrijft ze op Babble.
IJzersterk
Victoria: ‘Ik las zo veel artikelen waarin stond dat je ook nog zonder je kind leuke dingen moet doen, dat ik dacht dat we verkeerd bezig waren. Ik vergeleek mijn relatie met die van anderen en kreeg het gevoel dat ik faalde.’ Tot ze erachter kwam dat haar relatie eigenlijk gewoon ijzersterk is: ‘We hebben heel veel plezier als gezin.’ En daarbij: als ze samen met haar man weg wil, kost dat best wat: ‘Wij hebben geen familie in de buurt wonen, dus zouden we naast een etentje en de kaartjes voor de film óók nog een oppas moeten betalen: geld dat we veel beter kunnen gebruiken voor de studie van onze dochter.’
‘Begrijp me niet verkeerd: we zitten als gezin niet ieder weekend op de bank’, schrijft Victoria verder. ‘We maken mooie herinneringen, samen. We gaan naar het strand, bezoeken het park en zetten de barbecue aan. Maar voordat onze dochter er was, waren we al acht jaar een stel. In die tijd hebben we genoeg met z’n tweeën kunnen doen.’
Lees verder onder de advertentie
Slaapfeestjes
Wanneer haar dochter oud genoeg is, gaat ze naar slaapfeestjes, naar school, in de weekenden uit en heeft ze een baantje. ‘En dan hebben mijn man en ik genoeg mogelijkheden om te ‘daten’. Tot die tijd genieten we van elkaar als gezin.’
Die bekende ballen in de lucht houden, da’s voor iedere moeder een uitdaging, maar hoe doe je dat als je een succesvolle business runt? Kimberly Bosman deelt met Kek Mama hoe zij haar werk-privébalans in evenwicht houdt.
Ze is de hoogstgenoteerde vrouwelijke self-made miljonair in de Quote Top 100, maar dat was nooit haar doel. Sharon Hilgers van My Jewellery begon gewoon met fröbelen aan de keukentafel en van het een kwam het ander.
Tot 1956 werden vrouwen ontslagen als ze gingen trouwen. De tijden zijn sindsdien wel veranderd, zou je denken, maar zwangerschapsdiscriminatie komt helaas maar al te vaak voor. Marleen Staal merkte dat ze in de overdrive ging om zich te bewijzen toen ze zwanger was.
Terugkijkend leidde ze een luxeleventje toen ze maar zestien uur per week werkte. Maar nadat haar huwelijk strandde is Vivian fulltime gaan werken, met een eeuwig schuldgevoel naar haar kinderen toe als gevolg.
We doen het allemaal wel eens: een zak vol cadeautjes met Sinterklaas en iets extra’s met Kerst. Want: kinderen blij, wij blij. Maar té veel cadeautjes geven, kan op de lange termijn nadelen hebben.
Melissa Pieters (33) is getrouwd met Bilal (34), moeder van drie jonge kinderen (9, 6 en 2), influencer (@melisspieters op Instagram) en een bekeerde moslima. Hoe vliegt zij de decembermaand aan?