Moeder Victoria Fedden vindt het onzin dat je ook nog sámen met je partner erop uit hoort te gaan zodra je kinderen hebt: zij en haar man zijn al vier jaar (sinds de geboorte van hun dochter) niet uit geweest, en toch gelukkiger dan ooit.
Lees verder onder de advertentie
‘We gaan al jaren niet meer samen uit eten, naar de film, het theater of op vakantie’, schrijft ze op Babble.
IJzersterk
Victoria: ‘Ik las zo veel artikelen waarin stond dat je ook nog zonder je kind leuke dingen moet doen, dat ik dacht dat we verkeerd bezig waren. Ik vergeleek mijn relatie met die van anderen en kreeg het gevoel dat ik faalde.’ Tot ze erachter kwam dat haar relatie eigenlijk gewoon ijzersterk is: ‘We hebben heel veel plezier als gezin.’ En daarbij: als ze samen met haar man weg wil, kost dat best wat: ‘Wij hebben geen familie in de buurt wonen, dus zouden we naast een etentje en de kaartjes voor de film óók nog een oppas moeten betalen: geld dat we veel beter kunnen gebruiken voor de studie van onze dochter.’
‘Begrijp me niet verkeerd: we zitten als gezin niet ieder weekend op de bank’, schrijft Victoria verder. ‘We maken mooie herinneringen, samen. We gaan naar het strand, bezoeken het park en zetten de barbecue aan. Maar voordat onze dochter er was, waren we al acht jaar een stel. In die tijd hebben we genoeg met z’n tweeën kunnen doen.’
Lees verder onder de advertentie
Slaapfeestjes
Wanneer haar dochter oud genoeg is, gaat ze naar slaapfeestjes, naar school, in de weekenden uit en heeft ze een baantje. ‘En dan hebben mijn man en ik genoeg mogelijkheden om te ‘daten’. Tot die tijd genieten we van elkaar als gezin.’
Een week weg zonder je baby als kersverse moeder: voor Suzan Rikkerink was het even slikken. Toch stapte ze samen met haar beste vriendinnen het vliegtuig in voor een bijzondere trip door Portugal.
Wie regelmatig naar Een Huis Vol kijkt, weet dat een groot gezin al snel voor de nodige reacties zorgt. Dat merkt ook Lisa Bal, die momenteel met haar gezin in het programma te zien is.
De familie Van der Vaart krijgt er binnenkort een nieuw lid bij. Rafael van der Vaart en Estavana Polman verwachten hun tweede kind samen en oma Lolita staat nú al te trappelen.
Rianne Arendsen (35) is onderwijskundige, docent kinderyoga, schrijver en o ja: moeder. Vooral moeder. In haar columns deelt ze haar observaties en bespiegelingen rondom het ouderschap – aanmodderen met de beste intenties. Volg Rianne ook op Substack.
Wendy is trotse mama van een dochter (16) en een zoon (9). Hun gezinsleven is een heerlijke, soms chaotische mix van liefde en mooie momenten. Die deelt ze graag, ook de uitdagingen die op ons pad komen. Je volgt ons op Instagram.
‘Maham, ik verveeeeeel me.’ Of: ‘Maar waarom mag ik dat niet?’ Gevolgd door zo’n toonhoogte waarvan je spontaan overweegt jezelf vijf minuten op te sluiten in de wc. Zeuren: ieder kind doet het en bijna iedere ouder wordt er vroeg of laat knettergek van.