Kirsten haalt er een kleine kabouter bij, Annemarije sprokkelt minuten bij elkaar, Lizanne doet oordoppen in en Nienke gebruikt een zandloper. Je moet af en toe wat smokkelen voor een momentje voor jezelf.
Lees verder onder de advertentie
De bodem is nog niet in zicht
Nienke (35): “Tijdens een koffieafspraak met een vriendin waren we het zat dat we steeds onderbroken werden door onze kinderen. Na de zoveelste Transformerdemonstratie wees mijn vriendin naar haar koffiekopje: “Kijk, dit is een zandloper. Als-ie leeg is, kunnen wij weer met jullie praten.”
Lees verder onder de advertentie
Sindsdien is dit de manier om een paar minuten rust af te dwingen bij mijn kinderen. En natuurlijk schenk ik buiten hun zicht af en toe de zandloper een beetje bij. Het werkt trouwens ook best goed met wijnglazen.”
Minuutjes smokkelen
Annemarije (33): “Ik heb vanmorgen een timer gezet van vijf minuten. In die tijd moest mijn vierjarige dochter zelf spelen, zodat ik rustig wakker kon worden. Heerlijk, even in mijn eentje in bed; ik wil gewoon niet meteen ’s ochtends iemand met allemaal speelgoed om me heen.
“Ik ben van plan om die vijf minuten langzaam maar zeker uit te breiden”
Lees verder onder de advertentie
Ik ben van plan om die vijf minuten langzaam maar zeker uit te breiden. Weet zij veel wat vijf minuten zijn. Wat ik ook weleens doe voor een beetje rust: haar een stapel tijdschriften geven om plaatjes uit te knippen. Is ze uren zoet mee.”
Lizanne (37): “Mijn oudste dochter is vier en zodra haar ogen opengaan, blijft ze praten. Op dagen dat ze al om kwart voor zes begint of als ik het gewoon even zat ben, doe ik een uurtje oordoppen in. Dan hoor ik nog wel of ze wil eten of drinken, maar verder blijft alles heerlijk op de achtergrond.
Lees verder onder de advertentie
Dan ga ik opruimen of de vaatwasser inruimen en vooral even rustig bijtrekken. Een tijdschrift lezen is iets te veel gevraagd, maar dit helpt al enorm: gewoon even geen gedoe om me heen.”
Ze is er uren zoet mee
Kirsten (35): “Laatst heb ik tijdens een weekendje weg verzonnen dat ik een klein onzichtbaar kaboutertje bij me had, van tien centimeter hoog. Mijn dochter heeft er alle dagen mee gespeeld en er zelfs een soort parcours voor gemaakt. Heerlijk rustig.”
Lees verder onder de advertentie
In de glossy Kek Mama lees je de mooiste verhalen, meest herkenbare columns en de leukste fashion en lifestyle tips. Abonneer je nu voor slechts €29,95 per jaar en ontvang de glossy als eerste op je deurmat.
Actrice Jasmine Sendar (47) is in verwachting van haar tweede kindje. De reacties op haar zwangerschap liepen uiteen: van ontroerende berichten van vrouwen die hoop putten uit haar verhaal, tot ronduit onbeschofte opmerkingen over haar leeftijd. Maar Jasmine blijft onverstoorbaar.
Iedere ouder weet: Vaderdag met een kleuter is een avontuur. Je krijgt ontbijt op bed met hagelslag in je koffie, tekeningen waarop je met paarse wenkbrauwen bent afgebeeld, en knutselwerkjes die je met gevaar voor eigen leven aan de muur hangt. Maar wat de man van Isa kreeg als vaderdagcadeau, sloeg echt alles.
Elsemieke (31) is samen met T (33), moeder van twee zoontjes (4 en 1,5) en redacteur bij Kek Mama. Chaotisch, chronisch moe en heeft een brein met 46 tabbladen tegelijkertijd open. Probeert rust in de chaos te vinden, maar met drie mannen in huis is die rust ver te zoeken.
Gisteravond keken maar liefst 470.000 mensen naar een nieuwe aflevering van Steenrijk, Straatarm. Alleenstaande moeder Roosmarie zorgde voor heftige reacties: “Nooit gewerkt? Hoe dan?”
Influencer Rianne Meijer is zwanger van haar tweede kindje. De aankondiging kwam op haar eigen kenmerkende manier: met een flinke dosis zelfspot en humor.