Eind 2021 bevalt Melissa Klement (35) met een keizersnede van haar zoon, Frenky. De bevalling loopt alles behalve zoals gepland: zij verliest een nier, hij loopt hersenschade op.
Lees verder onder de advertentie
Wanneer Melissa 26 weken zwanger is, wordt bij Frenky een zeldzame darmafsluiting ontdekt, een ‘double bubble’. Gelukkig is dit goed te opereren, maar als gevolg heeft Melissa te veel vruchtwater in haar buik. Hierdoor bestaat er een risico op het loslaten van de placenta en een te vroege bevalling. Ze komt dan ook onder strikte controle in Nijmegen.
Lees verder onder de advertentie
Reden voor Melissa om voor een geplande keizersnede te gaan. Dat vinden ze bij het Radboud niet nodig. Zij adviseren om met een punctie de grote hoeveelheid vruchtwater weg te laten lopen en daarna natuurlijk te bevallen. “Ik leed veel pijn en werd ook steeds banger. Ik dacht steeds vaker: als thuis mijn vliezen breken, zijn we misschien te laat en zijn Frenky en ik er misschien niet meer”, vertelt Melissa.
Meerdere fouten
Ze bevalt – niet geheel zonder problemen – in het universitair ziekenhuis in Nijmegen. Maar ook na de bevalling zijn er meerdere fouten gemaakt volgens Melissa. Zo wordt haar urineleider ‘overhecht’ waardoor ze een nier verliest en wordt dat pas na drie maanden ontdekt. Ook bij Frenky zijn er problemen: hij komt met zuurstofgebrek ter wereld en later wordt bekend dat hij een ‘hersenbloeding’ heeft gehad. Nu is hij waarschijnlijk aan beide ogen half blind. Tegen het AD zegt ze daarover: “Het had allemaal niet zo hoeven aflopen, als ze hadden gehandeld zoals afgesproken en me vlak voor de bevalling niet zo aan mijn lot hadden overgelaten. En ook daarna naar me hadden geluisterd.”
Lees verder onder de advertentie
Beroepsgeheim
Een woordvoerder van het ziekenhuis laat aan het AD weten dat het Nijmeegse ziekenhuis ‘betreurt wat er is gebeurd’: “We proberen altijd te leren van complicaties. We hebben herhaaldelijk aangeboden met de familie in gesprek te gaan”.
Na de klacht van Melissa heeft het Radboudumc dan ook onderzoek gedaan. Hun conclusie? Er zijn geen verwijtbare fouten gemaakt en er is sprake van een onverwachts probleem: “De zorgprofessionals hebben de spontaan intredende bevalling adequaat opgepakt en volgens protocol gewerkt. Ze hebben niet onzorgvuldig gewerkt. Daarom is het Radboudumc niet aansprakelijk”.
Lees verder onder de advertentie
Crowdfunding
Melissa is het niet eens met de conclusie van het Nijmeegse ziekenhuis, dat ze geen schuld zouden hebben en stelt het Radboudumc aansprakelijk. Voor de schade aan haarzelf, haar zoon én de (mogelijke) gevolgen. Daarom startte ze een crowdfunding op gofundme.com. Het geld wat Melissa hiermee ophaalt is voor juridische bijstand en een onderzoek door onafhankelijk medisch adviseur.
Lees verder onder de advertentie
Lees elke maand de mooiste verhalen, meest herkenbare columns en de leukste tips voor jou en je kids. Abonneer je nu op Kek Mama en krijg tot 45% korting.
Soms gebeuren er dingen die je nooit verwacht… zoals bevallen tussen de frietjes en milkshakes. Voor Alyce Rotunda uit Michigan werd dit werkelijkheid toen haar vierde kindje besloot niet te wachten tot het ziekenhuis. Haar dochtertje Matilda (inmiddels liefkozend McTilly genoemd) maakte haar entree op een parkeerplaats van McDonald’s, vertelt ze aan TODAY.
Geheimen fluisteren, eindeloos knuffelen, hun mening geven (soms nogal luid): een kind laat met verrassende signalen zien dat het zich veilig voelt bij je. Wij delen er een paar.
Elsemieke (31) is samen met T (33), moeder van twee zoontjes (4 en 2) en redacteur bij Kek Mama. Chaotisch, chronisch moe en heeft een brein met 46 tabbladen tegelijkertijd open. Probeert rust in de chaos te vinden, maar met drie mannen in huis is die rust ver te zoeken.
Soms voelt het moederschap een beetje alsof je een volle inbox probeert leeg te werken terwijl er continu nieuwe mails binnenploppen. Werk, partner, boodschappen, administratie, vriendinnen die je alweer veel te lang niet hebt gezien… en oh ja, die kinderen die ook nog aandacht, hulp met huiswerk en een fatsoenlijke maaltijd willen. Geen wonder dat […]
Hoe vaak zeg jij ‘ja’ tegen je kind terwijl je eigenlijk ‘nee’ bedoelt? Dat moment herkennen bijna alle ouders weleens. Soms zeg je ‘ja’ omdat het makkelijk is, omdat je hoofd vol zit of omdat je even geen zin in hebt in strijd.
Samen met zijn ex-man Rob, die inmiddels is overleden, heeft Leco van Zadelhoff een dochter genaamd Robbie. Zadelhoff was recent te gast bij het programma De Kist, waar zowel zijn voormalige relatie als zijn rol als vader centraal stonden.