Met twee zoons in huis is Amber vaak onderdeel van een piratengevecht of ander spel waarbij ‘wapens’ worden gebruikt. Logisch, vindt ze, maar een plastic pistool zal ze nooit voor haar kinderen kopen.
Lees verder onder de advertentie
“Mijn kinderen zijn negen en zes. Ze hebben speelgoedzwaarden, toverstokken, ninjasterren en nog veel meer. Ze spelen piraatje en andere spellen waarbij een ‘wapen’ wordt gedragen om slechteriken te bestrijden. Toch is er één ding dat ik niet voor ze koop. Een speelgoedpistool.
Lees verder onder de advertentie
Mijn jongste omcirkelt elke verjaardag en iedere Sinterklaas alle plastic pistolen in de speelgoedgids, maar ieder jaar vertel ik hem dat hij die niet krijgt.
Ik heb namelijk één regel in huis die heilig is: mijn kinderen kunnen met allerlei speelgoedwapens spelen, maar niet met pistolen. Ik wil dat mijn kinderen begrijpen wat voor verwoesting ze zouden kunnen veroorzaken als ze de trekker van zo’n pistool overhalen – voor zichzelf of voor anderen. Net zoals ik ze niet ongepast taalgebruik laat gebruiken tegen iemand om ‘grappig’ te zijn, laat ik ze ook niet met geweren spelen om te doen alsof.
Lees verder onder de advertentie
Sommigen vinden het raar dat ik een speelgoedzwaard wel oké vindt en een speelgoedpistool niet. Voor mij is het echter een wezenlijk verschil en ik blijf bij mijn standpunt. Speelgoedpistolen komen er bij ons niet in.”
In ons Kek Mama magazine lees je de mooiste verhalen, herkenbare columns en de leukste fashion en lifestyle tips. Abonneer je nu voor slechts € 29,95 per jaar en ontvang de glossy als eerste op je deurmat.
Lara Temme is tekstschrijver en woont samen met haar zoon (9) en dochter (11) in Brabant. Thuis wordt er veel gelachen, geknuffeld, gehuppeld en gezongen. Wel vals, maar daar heeft het gezin zelf weinig last van. Evenals de altijd rommelige zolder.
Patrick (54) is schrijver van romans en freelance tv-redacteur. Hij woonde over de hele wereld en heeft vijf kinderen. Voor zijn column put hij uit een oneindige bron van even herkenbare als opmerkelijke verhalen over het vaderschap.
We vlogen het afgelopen jaar van de ene zwangerschapsaankondiging naar de andere. Hoog tijd om al het babynieuws op een rijtje te zetten: deze bekende Nederlanders verwachten een baby in 2026.
Baby alert! Freek Vonk (42) heeft er een gloednieuwe titel bij. Hij is voor het eerst oom geworden. De bioloog deelt op Instagram het blije nieuws dat zijn zus Simone is bevallen van een zoontje: Melle.
Elsemieke (31) is samen met T (33), moeder van twee zoontjes (4 en 2) en redacteur bij Kek Mama. Chaotisch, chronisch moe en heeft een brein met 46 tabbladen tegelijkertijd open. Probeert rust in de chaos te vinden, maar met drie mannen in huis is die rust ver te zoeken.
Soms komt financiële schade niet door verkeerde keuzes of pure pech, maar door – jawel – je eigen kind. Dat ontdekte Julie (29) toen ze het roze glittertasje van haar 3-jarige peuter opende.