Je denkt: vakantie in Canada, dat wordt sightseeing, maple syrup proeven en selfies bij de Niagara Falls. Maar voor Saskia (45) liep het nét iets anders. Zij ging op reis met haar man en dochter en kwam terug met… een baby. En nee, dat stond niet in de planning. Sterker nog: ze had geen idee dat ze zwanger was.
Lees verder onder de advertentie
“Ik weet het nog zó goed. We waren die dag net aangekomen in Toronto. Michael, mijn man, was al druk bezig met plannen maken voor uitstapjes en onze dochter Milou (6) lag uitgeput van de reis te slapen. Ik voelde me niet top, een beetje buikpijn. Maar hé, ik ben 45 jaar, mijn lijf piept en kraakt wel vaker. Ik dacht nog: dat is vast de jetlag. Niks bijzonders tijdens zo’n vakantie, maar niets bleek minder waar..
Lees verder onder de advertentie
Twee keer persen
Rond kwart voor twee ’s nachts besloot ik toch maar even naar de wc te gaan in de badkamer van onze hotelkamer. De buikpijn werd steeds heviger. Ik wist niet wat me overkwam. De krampen waren zó intens. En toen gebeurde het! Mijn lichaam nam het gewoon over. Twee enorme persen en toen was daar ineens een voldragen baby. Badend in het zweet keek ik met open mond naar het kleine wezentje. Dit gebeurt toch niet? Dit kán niet. Maar jawel. Ik pakte het kleine mensje – glibberend huilend, levend – en hield de baby tegen me aan.
Michael, half slapend, hoorde gehuil. Hij dacht serieus dat het uit de kamer naast ons kwam. Totdat hij binnenkwam en mij daar zag zitten, op de wc met een baby in mijn armen. Zijn gezicht was goud waard. Hij kon alleen nog maar stamelen: ‘Maar… jij was toch niet zwanger?!’ Nou, dat dacht ik dus ook niet.
Lees verder onder de advertentie
Razendsnelle ambulancebroeders
Michael belde meteen 911, volledig in paniek. Ik zat er nog een beetje beduusd bij, terwijl hij de persoon aan de andere kant van de lijn uitprobeerde te leggen wat er aan de hand was: ‘Eh… mijn vrouw… eh… net bevallen… maar we wisten niet dat ze zwanger was…’ De ambulancebroeders kwamen razendsnel. Zij moesten ons zelfs vertellen dat het een meisje was. Zo ver waren we nog niet eens gekomen. En gelukkig: ze was kerngezond. 3,7 kilo, alles erop en eraan. We noemden haar Lilly.
Lees verder onder de advertentie
Gratis MOSZ leren tas
Abonneer voordelig en krijg een gratis MOSZ tas t.w.v. €119,95
Aangeboden door:
Hoe had ik dit kunnen missen?
En geloof me: ik snap zelf ook niet hoe ik deze zwangerschap niet heb gemerkt. Bij mijn eerdere zwangerschap liep ik rond met een buik alsof ik een voetbal had ingeslikt. Nu? Niks. Geen misselijkheid, geen cravings, geen dikke buik. Ik sportte zelfs vier keer per week en had gewoon mijn menstruatie. Geen signaal dat ik een baby aan het groeien was. Onbegrijpelijk!
Lees verder onder de advertentie
Vakantie in de wachtstand
Daar zaten we dan, met een pasgeboren baby in Toronto. In plaats van rondreizen door Canada, waren we ineens bezig met geboorteakten, paspoortaanvragen en ziekenhuispapieren. Een drama. We konden niet naar huis totdat alles geregeld was, dus onze vakantie werd noodgedwongen verlengd. Doordeweeks rende Michael van kantoor naar kantoor, ik zat in het hotel met een newborn en Milou die van gekkigheid niet wist wat er gebeurde.
Lees verder onder de advertentie
Duizenden euro’s
Na vijf weken mochten we naar huis. Onze vakantie kostte ondertussen duizenden euro’s meer dan gepland (ziekenhuis, hotel, extra kosten). Gelukkig hebben we een reisverzekering, maar dat was ineens bijzaak. Ik vertrok namelijk met man en dochter. En ik kwam terug met man, dochter én baby. Het was een complete shock, maar tegelijk de mooiste verrassing ooit! Lilly voelt vanaf dag één alsof ze er altijd al bij hoorde en heeft over een paar jaar in ieder geval een héél bijzonder verhaal om te delen op verjaardagen.”
In het Vlaamse programma Maison Verhulst doet Gert Verhulst (58) een opvallende uitspraak. De tv-maker vertelt dat hij best nog kinderen had willen krijgen met zijn vrouw Ellen Callebout (48).
Wie ooit met zijn gezin op tv verschijnt, kan erop wachten: meningen komen vanzelf. Zeker op social media. Familie Bal uit Een huis vol kreeg na hun deelname dan ook een vraag die veel verder ging dan die leek: “Doen jullie mee aan Een huis vol voor het geld of voor de aandacht van mensen […]
Patrick (54) is schrijver van romans en freelance tv-redacteur. Hij woonde over de hele wereld en heeft vijf kinderen. Voor zijn column put hij uit een oneindige bron van even herkenbare als opmerkelijke verhalen over het vaderschap.
Naomi (30) doet communicatie bij een gemeente en is getrouwd met Youp (33). Samen zijn ze de trotse, soms oververmoeide ouders van tweeling Ties en Evi (3). Verwacht in deze column geen opvoedadviezen, maar wel veel liefde, chaos en herkenbare peuterperikelen uit het leven van een tweelingmoeder. Je kunt haar ook volgen op Instagram: @naomiappelman.