Van eenhoorns tot Elmo en van Paw Patrol tot prinsessen. Elke peuter komt in een fase waarin hij of zij enthousiast wordt van specifieke dingen. Daarom delen we iedere week een leuke peuterpassie van onze lezers, want soms zijn ze wel héél bijzonder.
Lees verder onder de advertentie
Sommige peuters zijn dol op dino’s. Andere weigeren zonder hun lievelingsknuffel de deur uit te gaan. Kas, de peuter van Angenita, heeft een fascinatie voor navels. Angenita: “Het is best schattig, tot hij besluit dat élke navel een check nodig heeft.
Nieuwe obsessie
Volgens mij begon het ooit met dat Kas zijn pyjama omhoog trok. Hij prikte enthousiast in zijn buik en riep: ‘Kijk! Navel!’ Ik knikte en zei iets in de trant van: ‘Ja schat, mooi hè?’ Ik dacht dat het een eenmalig momentje was, maar dat was het zeker niet. Vanaf die dag leek hij wel geobsedeerd door zijn navel. Hij aaide hem, verstopte speelgoedautootjes in de plooi erboven en raakte lichtelijk in paniek als hij een dikke trui aanhad, want dan was zijn navel weg.
Zijn obsessie bleef niet beperkt tot zijn eigen buik. Binnen no-time begon hij navels te spotten bij anderen. En dat had ongemakkelijke gevolgen. Laatst stonden we in de rij bij de supermarkt. Kas zat in het winkelwagentje, keek naar de meneer voor ons en vroeg uit het niets: ‘Heb jij ook een navel?’ Voordat ik kon ingrijpen, stak hij zijn mollige peuterhandje uit en probeerde de trui van de arme man omhoog te trekken. Ik lachte nerveus. ‘Sorry, hij heeft een ding met navels.’ De man keek ongemakkelijk naar zijn boodschappen. Begrijpelijk.
Lees verder onder de advertentie
Risicovolle familiebezoekjes
Ook familiebezoekjes zijn inmiddels een risicovolle onderneming. Toen we bij oma waren, plofte Kas op haar schoot, trok haar vest op en riep blij: ‘Oma, navel kijken?’ Mijn moeder keek me met grote ogen aan. ‘Nou, dat is nieuw’, zei ze lachend. ‘Geloof me, ik ben ook nog niet over de schaamte heen.’
Mis niks van Kek
Volg ons kanaal en lees als eerste nieuwe verhalen en columns
Veiligere peuterpassie
Ik ben er inmiddels achter dat peuters gewoon hun fases hebben. De ene dag draait alles om bananen, de andere dag om de kleur blauw, en deze maand zijn het blijkbaar navels. Hopelijk komt de volgende obsessie met iets minder ongemakkelijke situaties. Brandweerauto’s misschien? Dat lijkt me veiliger.”
Sommige stellen praten eindeloos over of en wanneer ze aan kinderen willen beginnen. Bij Danny Froger en zijn vriendin Ann Dominique Wilten ging dat nét even anders.
Iedere week delen we op Kek Mama een dilemma van een lezer. Deze week het verhaal van Boukje (33). Ze worstelt met de wekelijkse hulp van haar schoonmoeder. Ze wil hier graag mee stoppen, maar wil haar moment met de kinderen ook niet afnemen.
Wanneer Sia (34) eindelijk besluit de kamer van haar zesjarige zoon eens grondig op te ruimen, stuit ze onder het bed op een mysterieuze doos. Wat ze daarin aantreft, had ze nooit verwacht.
Iedere week delen we op Kek Mama een dilemma van een lezer. Deze week het verhaal van Aribel (31), Ze is kortgeleden voor het eerst moeder geworden, maar ze merkt dat haar schoonmoeder erg geïnteresseerd is in haar zwangerschapskilo’s. Tot grote frustratie van Aribel.
Charly Luske (47) kennen we als charmante zanger, musicalster en binnenkort ook als acteur in Onze Jongens 3. Maar achter de schermen speelt zich iets veel persoonlijkers af: de transitie van zijn oudste kind.