Iedere moeder heeft haar momentjes. Maar sommige blunders zijn té erg – of te hilarisch – om voor jezelf te houden. In ‘Opgebiecht’ delen vrouwen hun grootste geheimen en gênantste momenten.
Lees verder onder de advertentie
Dilara (29), getrouwd en moeder van Daisy (7) en Jasmine (5): “Je moet áltijd trots zijn op je kind, wat ze ook maken”, zei ik. Hardop. Tegen andere ouders op school. Bij de expo van groep 2, waar ik net de tekeningen had staan herschikken alsof ik curator was in een museum.
Achterin
Want ja, daar hing ‘ie, hoor. De tekening van mijn dochter Jasmine. Maar wel helemaal achterin. Half scheef. Tussen een abstracte vlinder en iets dat op een omgevallen kerstboom leek. Pardon? Helemaal achterin komt niemand meer, dan is iedereen al afgehaakt. Niemand zou haar briljante tekening zien.
Briljant, ja. Jasmine had namelijk een kleurrijke raket met drie zwaaiende aliens getekend en de lucht versierd met glitterlijmsterren. Echt prachtig. Zelfs de juf zei: ‘Die van haar springt er echt uit!’ Inderdaad. Dus wáárom hangt haar tekening helemaal achterin?
Niks persoonlijks
Ineens stond ik daar met een innerlijke strijd: laat ik het hangen zoals het is? Of schuif ik haar kunstwerk stiekem naar voren, op het prominente hoekje naast de klasdeur waar iedereen wel móét kijken als ze binnenkomen?
Je raadt het al. Binnen twee minuten had ik de boel gewisseld. Haar tekening voorin, eentje met vooral veel bruine vlekken (sorry Noah, niks persoonlijks) verhuisde naar achteren. Zo subtiel als ik dacht te zijn geweest, was het toch mensen opgevallen, en dat viel niet bij iedereen in goede aarde.
Lees verder onder de advertentie
‘Die ene moeder’
Dus nu sta ik op school bekend als ‘die ene moeder’ die de tekeningen van de expo omwisselde. Het werd me niet in dank afgenomen, laat ik het zo zeggen. Maar ik heb geen spijt. Het was alsof ik Jasmine even dat podium gaf dat ze verdiende. Ze had zó haar best gedaan. En toen ze de volgende dag trots riep: ‘Mama! Ze hebben mijn tekening vooraan gehangen!’ speelde ik het gewoon mee.
Lees verder onder de advertentie
Schaam ik me? Ja, dat wel. Zou ik het weer doen? Absoluut.”
Nora draagt een groot geheim met zich mee, wat ze haar vriend nooit kan opbiechten. Wat dat is? Dat lees je hier.
Schaatskoningin Irene Schouten (32) zat eind vorig jaar nog op een roze wolk: ze werd voor het eerst moeder van haar zoontje Dirk. Samen met haar man Dirk-Jan genoot ze volop van het nieuwe gezinslevens. Maar die roze wolk sloeg al snel om in zorgen toen bleek dat Dirk kampte met gezondheidsproblemen.
Elise (36) is moeder van twee zoontjes (6 en 4) en schrijft met veel liefde korte verhalen over het moederschap en alles wat daar onverwacht bij komt kijken. Haar verhalen zijn fictief, maar vaak geïnspireerd op de wereld van ouderschap met een flinke scheut herkenning, humor en een tikkeltje overdrijving. Tegelijkertijd werkt ze aan haar […]
Als je kind een hobby heeft die niet de hele dag gamen inhoudt, ben je waarschijnlijk allang blij. Als je zoon van twaalf dol is op fossielen en edelstenen, weet je in ieder geval ook waar je hem blij mee kunt maken.