Leven in het hier en nu? Da’s best lastig in een wereld vol prikkels. Daarom stimuleert Kristi Hayes haar kinderen met dít motto om wat aandachtiger te zijn.
Lees verder onder de advertentie
Kristi roept het zo vaak ze maar kan: ‘Open je ogen en schijn je licht’. Inmiddels hebben haar kinderen en anderen uit haar omgeving de uitspraak overgenomen. ‘Tegenwoordig leven we veel minder aandachtig. We kijken continu naar onze telefoon en maken geen praatje met vreemden meer. Omdat we onze ogen ‘sluiten’, missen we veel belangrijke momenten.’
Lees verder onder de advertentie
Kijk om je heen
Het doel van Kristi’s motto? Haar kinderen stimuleren om wat vaker om te kijken naar kwetsbare, nieuwe of sombere kinderen op het schoolplein. ‘Zie je iemand die een beetje extra licht nodig heeft? Help diegene dan. Of ze dat ook doen, weet ik niet. Maar we blijven oefenen. Elke ochtend herhaal ik het motto en vraag ik op wie zij hun licht hebben laten schijnen.’
Tuurlijk, voor mensen die niet zo lekker in hun vel zitten, is dat ‘schijnen’ een stuk moeilijker. ‘Dan heb je het licht van iemand anders nodig om je beter te voelen. Ik hoop dat mijn kinderen op een dag vertellen dat ze dit motto van hun moeder leerden en daar nog steeds naar leven.
Iedere moeder heeft haar momentjes. Maar sommige blunders zijn té erg – of te hilarisch – om voor jezelf te houden. In de rubriek ‘Opgebiecht’ delen vrouwen hun grootste geheimen en gênantste momenten. Deze week Erina, die spijt heeft van de vasectomie van haar man.
Lang borstvoeding geven, Lieve merkt dat mensen daar nogal wat van vinden. Ook nu haar zoon naar de basisschool gaat. Maar waarom eigenlijk? Waar bemoeien mensen ze zich mee?
In Een Huis Vol krijgen we een kijkje in het leven van de familie Bal, een bijzonder Rotterdams gezin dat al héél wat heeft meegemaakt. Vader Simon Bal deelt nu een prachtig eerbetoon aan zijn nichtjes.
Wie ooit met zijn gezin op tv verschijnt, kan erop wachten: meningen komen vanzelf. Zeker op social media. Familie Bal uit Een huis vol kreeg na hun deelname dan ook een vraag die veel verder ging dan die leek: “Doen jullie mee aan Een huis vol voor het geld of voor de aandacht van mensen […]