Daniëlle Schouten-Oosterveer (35) is getrouwd met Dennis (36) en ze hebben twee kinderen, Finn (7) en Roos (2). Ze is gymleerkracht in het basisonderwijs en werkt in de zomer als vrijwillige strandwacht.
Lees verder onder de advertentie
“‘Er is iemand in gevaar, we moeten ’m redden!’ Aldus Finn als ie met een vriendje ‘reddingsbrigaadje’ speelt. Uniform aan, portofoon in de hand – en actie. Hij is er zelfs zo gek van dat hij in zijn outfit wil slapen en nu al vraagt wanneer hij écht lifeguard mag worden. Het zit duidelijk in de genen: mijn schoonouders hebben elkaar als tieners bij de reddingsbrigade ontmoet en Dennis en ik ook.
Lees verder onder de advertentie
Inmiddels werken wij er al jaren als vrijwilligers en vormen we met onze 120 collega’s één grote vriendengroep. Met een aantal van hen gaan we in de winter zelfs op vakantie. In die periode zijn de brandweer en KNRM (Koninklijke Nederlandse Redding Maatschappij, red.) verantwoordelijk voor het toezicht op de stranden en waken wij alleen bij evenementen, zoals de Nieuwjaarsduik.
Strandwacht
Als gezin gaan we dan niet zo vaak naar zee. We wandelen veel in het bos en gaan naar de dierentuin of een pretpark – uitjes waar we ’s zomers niet aan toekomen, omdat we dan ieder weekend op het strand zijn. Meestal draait Dennis de zaterdag en ik de zondag, of andersom.
Lees verder onder de advertentie
Vaak komt degene die vrij is alsnog met de kinderen langs. Finn vindt het heerlijk om zandkastelen te bouwen en te zwemmen, maar ‘helpt’ ook graag mee op de uitkijkpost. Dan tuurt ie door zijn verrekijker en roept: ‘Mam, iemand zit te ver in het water!’ Hij kent de denkbeeldige lijn in zee waarachter het gevaarlijk kan worden, maar weet ook dat hij altijd in de buurt van de post moet blijven.
Desondanks verlies ik hem nóóit uit het oog – een kind kan in drie seconden verdwijnen. In de zomer zie ik het dagelijks gebeuren, vaak omdat ouders gefocust zijn op hun telefoon. Maar ik heb ook meegemaakt dat een stel in een strandtent zat terwijl hun kleuter in haar eentje op een luchtbed in zee speelde.
Lees verder onder de advertentie
Als strandwacht schiet ik eveneens te hulp als mensen in een stroming terechtkomen en reanimeer ik bij een hartstilstand. Heftige situaties, maar het scheelt dat ik niemand persoonlijk ken en m’n ei kwijt kan bij collega’s.
Op rustige dagen maken we de post op orde, controleren we EHBO-spullen en oefenen we reddingstechnieken. We staan nooit mooi te wezen zoals in Baywatch en ik draag ook geen rood, hoog uitgesneden badpak. Gelukkig maar, want dat moet je na twee kinderen ook niet willen.”
Lees elke maand de mooiste verhalen, meest herkenbare columns en de leukste tips voor jou en je kids. Abonneer je nu op Kek Mama en krijg tot 45% korting.
Denise (45) had een relatie met een twaalf jaar jongere man toen ze op haar 38ste werd overvallen door een niet te stuiten kinderwens. Inmiddels is dochter Isabeau zes. Ze ziet haar vader één zondag per maand.
Olympisch schaatskampioen Irene Schouten werd een half jaar geleden moeder van haar zoontje Dirk. Inmiddels zit ze op een roze wolk, maar haar zwangerschap was allesbehalve rooskleurig.
Van gymtassen inpakken tot zwemlessen plannen, van BSO-schema’s tot traktaties regelen: het loopt allemaal via jouw hoofd. En nu blijkt uit onderzoek dat al die mentale to-do’s niet alleen jouw brein bezetten — maar ook je relatie beschadigen.
In het televisieprogramma De Klassenavond doet Erwin een aangrijpend verhaal over zijn dochter, die hij al twaalf jaar niet meer heeft gezien. In gesprek met presentator Rob Kamphues vertelt hij openhartig over het gemis en de pijn die hij dagelijks voelt.
Soms kunnen leraren niet helemaal eerlijk zijn tegen ouders. Beleefdheid en professionaliteit gaan nu eenmaal voor — en dus zeggen ze op het rapport dat je kind een “sociale persoonlijkheid” heeft, terwijl ze bedoelen dat hij of zij de hele dag door kletst.