December één groot feest? Zeker, al slaan we sommige evenementen met liefde even over.
Lees verder onder de advertentie
Stef (44): “Het schijnt dat een vader van school ooit zo gek was geworden van alle verplichte hapjes die gemaakt moesten worden dat hij besloot het anders aan te pakken en zijn zoon Sem (8) een airfryer en twee zakken borrelhappen mee te geven als bijdrage. Het verhaal is episch, elk jaar in december krijgen we het weer te horen. Jammer alleen dat dit nooit traditie is geworden, want man, wat scheelt dat veel gedoe, zeg.”
Lees verder onder de advertentie
Je zult zien hoe leuk
Mischa (42): “Voor Storms eerste kerstdiner op school, toen hij 4 was, had ik hem ervan overtuigd verkleed te gaan als kerstman, hoe leuk was dat?
Bleek dat hij de enige was in een opzichtige outfit. De rest van de klas was netjes gekleed met stikje, gilet, overhemd, nette jurkjes, noem maar op. Daarbij was de kerstmanmuts niet helemaal in vorm en dachten zijn klasgenoten dat hij als kabouter verkleed was!
“Bleek dat hij de enige was in een opzichtige outfit”
Storm was natuurlijk boos, en het jaar erop zat hij keurig in gilet aan tafel. Ik had als moeder geen idee hoe het er op school aan toe ging en wat precies de bedoeling was. Inmiddels weet ik wel beter.”
Eva (35): “De ouders moeten altijd iets maken voor het kerstdiner op school. De kinderen pakken een bal uit de boom, daarop staat wat de ouders moeten maken.
In Bobs (5) klas kreeg ik de opdracht voor rauwkost, dus had ik op Pinterest een leuke kerstboom van komkommerschijfjes gezien. Leek me te doen, ik zou weleens even laten zien hoe je simpel eten mooi kan presenteren. Eenmaal op school aangekomen, was de boom totaal ingezakt.
“Ik zou weleens even laten zien hoe je simpel eten mooi kan presenteren”
Mijn andere zoon Koen (9) had tegen juf opgeschept dat ik de lekkerste wafels kon bakken, dus die moest ik in alle drukte ook nog even maken. De keuken finaal ontploft. Het erge: de kinderen vonden mijn wafels niet lekker en hadden toch liever voorverpakte wafels uit de supermarkt – dus al mijn wafels waren overgebleven. Een ingezakte kerstboom en een stapel wafels: dat was het resultaat van mijn inzet.
Lees verder onder de advertentie
Het jaar daarop had mijn man een verrassing voor me: hij had meteen de bal gepakt waarop ‘ketchup en mayo’ stond. Lekker makkelijk haha!”
In de glossy Kek Mama lees je de mooiste verhalen, meest herkenbare columns en de leukste fashion en lifestyle tips. Abonneer je nu voor slechts €29,95 per jaar en ontvang de glossy als eerste op je deurmat.
Drie weken geleden werd Christina Curry voor het eerst moeder van dochter Cleo. Nu deelt ze een update over hoe het met haar gaat én hoe haar lichaam er inmiddels uitziet.
Kinderen onthouden niet alleen wat ouders voor hen doen, maar ook hoe ze zich door hun woorden laten voelen. Een opmerking die voor een ouder misschien onschuldig of praktisch bedoeld lijkt, kan jarenlang bij een kind blijven hangen. Zeker wanneer gevoelens regelmatig worden weggewuifd of kinderen het idee krijgen dat ze niet goed genoeg zijn.
Kinderen spelen het liefst waar ze zich vrij voelen, maar als ouder bepaal je natuurlijk ook waar die vrijheid eindigt. Alleen had Saar nooit verwacht dat een paar vieze voeten genoeg zouden zijn om een speelvriendschap ineens ingewikkeld te maken.
Roze beschuit met muisjes voor Patricia Bierings. De realityster, bekend van het achtste seizoen van Married at First Sight, is moeder geworden van haar eerste kindje.
Elaine (39) dacht dat ze eindelijk de perfecte man had gevonden: hij was grappig, attent en had precies de juiste dosis zelfvertrouwen. Toch was er één moment tijdens de date waarop de aantrekkingskracht compleet verdween.
Rianne Arendsen (35) is onderwijskundige, docent kinderyoga, schrijver en o ja: moeder. Vooral moeder. In haar columns deelt ze haar observaties en bespiegelingen rondom het ouderschap – aanmodderen met de beste intenties. Volg Rianne ook op Substack.