December één groot feest? Zeker, al slaan we sommige evenementen met liefde even over.
Lees verder onder de advertentie
Stef (44): “Het schijnt dat een vader van school ooit zo gek was geworden van alle verplichte hapjes die gemaakt moesten worden dat hij besloot het anders aan te pakken en zijn zoon Sem (8) een airfryer en twee zakken borrelhappen mee te geven als bijdrage. Het verhaal is episch, elk jaar in december krijgen we het weer te horen. Jammer alleen dat dit nooit traditie is geworden, want man, wat scheelt dat veel gedoe, zeg.”
Lees verder onder de advertentie
Je zult zien hoe leuk
Mischa (42): “Voor Storms eerste kerstdiner op school, toen hij 4 was, had ik hem ervan overtuigd verkleed te gaan als kerstman, hoe leuk was dat?
Bleek dat hij de enige was in een opzichtige outfit. De rest van de klas was netjes gekleed met stikje, gilet, overhemd, nette jurkjes, noem maar op. Daarbij was de kerstmanmuts niet helemaal in vorm en dachten zijn klasgenoten dat hij als kabouter verkleed was!
“Bleek dat hij de enige was in een opzichtige outfit”
Storm was natuurlijk boos, en het jaar erop zat hij keurig in gilet aan tafel. Ik had als moeder geen idee hoe het er op school aan toe ging en wat precies de bedoeling was. Inmiddels weet ik wel beter.”
Eva (35): “De ouders moeten altijd iets maken voor het kerstdiner op school. De kinderen pakken een bal uit de boom, daarop staat wat de ouders moeten maken.
In Bobs (5) klas kreeg ik de opdracht voor rauwkost, dus had ik op Pinterest een leuke kerstboom van komkommerschijfjes gezien. Leek me te doen, ik zou weleens even laten zien hoe je simpel eten mooi kan presenteren. Eenmaal op school aangekomen, was de boom totaal ingezakt.
“Ik zou weleens even laten zien hoe je simpel eten mooi kan presenteren”
Mijn andere zoon Koen (9) had tegen juf opgeschept dat ik de lekkerste wafels kon bakken, dus die moest ik in alle drukte ook nog even maken. De keuken finaal ontploft. Het erge: de kinderen vonden mijn wafels niet lekker en hadden toch liever voorverpakte wafels uit de supermarkt – dus al mijn wafels waren overgebleven. Een ingezakte kerstboom en een stapel wafels: dat was het resultaat van mijn inzet.
Lees verder onder de advertentie
Het jaar daarop had mijn man een verrassing voor me: hij had meteen de bal gepakt waarop ‘ketchup en mayo’ stond. Lekker makkelijk haha!”
In de glossy Kek Mama lees je de mooiste verhalen, meest herkenbare columns en de leukste fashion en lifestyle tips. Abonneer je nu voor slechts €29,95 per jaar en ontvang de glossy als eerste op je deurmat.
Melissa Pieters (33) is getrouwd met Bilal (34), moeder van drie jonge kinderen (9, 6 en 2), influencer (@melisspieters op Instagram) en een bekeerde moslima. Hoe vliegt zij de decembermaand aan?
Het is de baby zelf niet aan te rekenen, maar zo’n pasgeborene haalt wel je hele leven overhoop, inclusief je vriendschappen. Welke het overleven en welke sneuvelen, dat is van tevoren niet te voorspellen. Dat weet journalist Laurien als geen ander.
Een Huis Vol is terug, dat betekent de hele kerstvakantie weer genieten van de chaos van de families Lopez, Bal, Bakcha en Blom. Vinden we heerlijk, want dan valt ons eigen huishouden opeens wel mee.
Kerst: het feest van lichtjes, liefde… en chaos. Dat wij moeders alle kerstballen hoog moeten houden wisten we natuurlijk al, maar soms zouden we dat wel even anders willen.
Ze komen onafgesproken opdagen in identieke outfits, raakten twee keer tegelijk zwanger en bevielen naast elkaar in het ziekenhuis. De band tussen Sara Kalkhoven (31) en Mariëlle Liefting (35) is zo symbiotisch, dat het haast ongeloofwaardig is.
Elsemieke (31) is samen met T (33), moeder van twee zoontjes (4 en 2) en redacteur bij Kek Mama. Chaotisch, chronisch moe en heeft een brein met 46 tabbladen tegelijkertijd open. Probeert rust in de chaos te vinden, maar met drie mannen in huis is die rust ver te zoeken.