Teleurgestelde blikken, vreemde opmerkingen, vooroordelen: Hampton Williams Hofer maakte het allemaal mee toen ze zwanger was van een derde zoon. Want, vroegen mensen zich af: had ze niet liever een meisje gehad? In een blog maakt ze korte metten met dit gedrag.
Lees verder onder de advertentie
Het moet maar eens afgelopen zijn, vindt ze.
Derde zoon
Hampton en haar partner waren dolblij toen ze hoorden dat ze weer een zoon kregen. In tegenstelling tot anderen, die ervan uitgingen dat ze na twee zoons liever een meisje hadden gehad. “Tijdens deze blijdschap was ik mezelf al aan het voorbereiden op de opmerkingen van buitenaf.”
En die kreeg ze inderdaad. “Iedereen vond er wat van: het zou een hele prestatie zijn om drie jongens op te voeden, we konden in elk geval kleding hergebruiken, en we kregen zelfs de tip om nog eens naar de verloskundige te bellen, omdat de geslachtsbepaling soms niet klopt.”
Op een gegeven moment keek Hampton vanwege de opmerkingen zelfs op tegen bezoekjes aan de supermarkt en speeltuinen. “Mensen keken naar mijn twee zoons, vervolgens naar mijn buik en vroegen dan: ‘Nog een zoon?’ Als ik dan knikte en glimlachte, straalden ze meteen medelijden uit. Een vrouw condoleerde me zelfs.”
“Een vrouw condoleerde me zelfs”
Lees verder onder de advertentie
De jongensmoeder wist nooit hoe ze moest reageren, dus deelt ze de boodschap nu in haar blog: “Laat je geluk nooit beïnvloeden door de mening van anderen. […] En voor degenen die medelijden met me hadden? Ik heb medelijden met jullie.”
Tegen haar derde zoon zegt Hampton: “Ik zou willen dat de hele wereld je kende zoals ik dat doe. Je bent geliefd, tot alles in staat en zult geweldige dingen doen. En het allerbeste: je bent van mij.”
In de glossy Kek Mama lees je de mooiste verhalen, meest herkenbare columns en de leukste fashion en lifestyle tips. Abonneer je nu voor slechts €29,95 per jaar en ontvang de glossy als eerste op je deurmat.
Een bakfiets aanschaffen is één ding. Er vervolgens ook nog mee op vakantie gaan met twee jonge kinderen vraagt om een flinke dosis vertrouwen. Frederique deed het. En kwam verrassend enthousiast terug.
Zo zit het met de centen bij andere gezinnen. Wat komt erin? Wat gaat eruit? En blijft er nog iets over? In Banksaldo delen ouders hun maandelijkse inkomsten en uitgaven. Want laten we eerlijk zijn: zijn we niet allemaal een beetje benieuwd hoe anderen het doen? Deze week het banksaldo van Naomi.
Een mobiele telefoon, die heeft een kind toch niet nodig, vindt de een. Buitenspelen zal ie, en boeken lezen. Juist wel, vindt de ander. Een mobiel is namelijk hartstikke educatief, en nog veilig ook.
Nena Kreber woont met haar vrouw Shary-An, hun dochters Billie (4) en Claes (2) en hond Freek in Scheveningen. Nena werkt als managers van Shary-An en geeft met haar columns een kijkje in het ouderschap.
Ellen (37) is getrouwd met Arend (39) en moeder van Sanne (9) en Keesje (7). Haar man heeft zich een paar jaar geleden laten verleiden om in de crypto’s te stappen, maar dat heeft nog niet het gewenste resultaat opgeleverd.
Anouk is trotse echtgenote van Erwin en mama van vier meiden: Aurélie (12), Emeline (10), Vieve (8) en Lilou (5). In hun levendige huishouden is het soms één en al chaos, maar liefde, gelach en spontane dansfeestjes voeren steevast de boventoon. Anouk deelt vol enthousiasme haar avonturen in het ouderschap.