Blogger Caila Smith is zelf enig kind en wist al van kleins af aan dat ze een groot gezin wilde. Nu, jaren én vier kinderen later, beseft ze pas hoe zwaar dat is.
Lees verder onder de advertentie
‘Een groot gezin hebben is moeilijker dan moeilijk’, schrijft ze op Scary Mommy.
‘Als een groep olifanten’
Vooral aan de herrie moest Caila behoorlijk wennen. ‘Mijn kinderen zijn geboren met megafoons aan hun stembanden. Er bestaat hier niet zoiets als ‘binnensmonds’ en af en toe lijkt het wel of er een groep olifanten komt binnenstormen. Die luidheid is nieuw voor mij: ik, als enig kind, wist niet dat een gezin zó veel decibel kon produceren.’ Ook al dat speelgoed, de rommel in huis en dat ze nooit rust heeft, vindt Caila soms lastig. Vanuit huis naar de auto, naar oma of naar de supermarkt en weer terug: haar gezin zit zelden stil.
‘En over de supermarkt gesproken’, vervolgt de blogger, ‘Wat kan boodschappen doen een ramp zijn. Het is niet normaal hoeveel je nodig hebt voor een groot gezin. Mijn moeder maakte een pan chili en we aten de dagen erna de restjes. Nu kook ik een enorme hoeveelheid die nog voor het eind van de dag op is…’
Lees verder onder de advertentie
‘Nooit eenzaam’
Maar ondanks dat ze best weleens klaagt over haar gezin, zou Caila nooit meer anders willen. ‘Ik moest dan misschien mijn verwachtingen wat betreft het moederschap bijschaven, maar mijn kinderen zullen zich tenminste nooit alleen te voelen, zoals ik me weleens voelde. Ze hoeven niet te doen alsof ze een ‘fantastische relatie’ hebben met een of andere ‘verzonnen’ broer of zus, want ze hebben ze echt. En hoewel de dagen nooit saai en altijd hectisch zijn, houden we van elkaar.
Die bekende ballen in de lucht houden, da’s voor iedere moeder een uitdaging, maar hoe doe je dat als je een succesvolle business runt? Kimberly Bosman deelt met Kek Mama hoe zij haar werk-privébalans in evenwicht houdt.
Ze is de hoogstgenoteerde vrouwelijke self-made miljonair in de Quote Top 100, maar dat was nooit haar doel. Sharon Hilgers van My Jewellery begon gewoon met fröbelen aan de keukentafel en van het een kwam het ander.
Tot 1956 werden vrouwen ontslagen als ze gingen trouwen. De tijden zijn sindsdien wel veranderd, zou je denken, maar zwangerschapsdiscriminatie komt helaas maar al te vaak voor. Marleen Staal merkte dat ze in de overdrive ging om zich te bewijzen toen ze zwanger was.
We doen het allemaal wel eens: een zak vol cadeautjes met Sinterklaas en iets extra’s met Kerst. Want: kinderen blij, wij blij. Maar té veel cadeautjes geven, kan op de lange termijn nadelen hebben.
Melissa Pieters (33) is getrouwd met Bilal (34), moeder van drie jonge kinderen (9, 6 en 2), influencer (@melisspieters op Instagram) en een bekeerde moslima. Hoe vliegt zij de decembermaand aan?
Een Belgische stewardess heeft tijdens een lunch in Nairobi het leven van een baby gered. Dat meldt HLN. Dankzij haar snelle handelen en EHBO-kennis kon het kindje weer ademen.