Rita Templeton praat al met haar kinderen over seks sinds ze peuter zijn. ‘Voor velen klinkt dat misschien extreem, maar het is nooit te vroeg om het hierover te hebben’, schrijft ze op Scary Mommy.
Lees verder onder de advertentie
Vertrouwd raken
‘Seksuele ontwikkeling begint bij de kindertijd’, gaat Rita verder. ‘Op dit moment moeten ze er niet aan denken intiem met iemand te zijn (‘gatver, mama’), maar er komt een moment dat dit verandert. En op dat moment, wanneer mijn onschuldige baby’s veranderen in hormonale tieners, wil ik ze voorbereiden.’ Niet dat Rita gelijk alle ins en outs op tafel gooit, maar ze vindt het wel belangrijk dat haar kinderen vertrouwd raken met hun geslachtsdelen. ‘Ik gebruik er de juiste namen voor waardoor het woord ‘penis’ voor mijn kinderen net zo normaal is als ‘neus’.’
‘Oké, dit gaat misschien niet over seks, maar mijn doel is om ze te laten weten dat een geslachtsdeel niet iets is waar je je voor hoeft te schamen.’ Want dat taboe moet maar eens afgelopen zijn, vindt Rita. ‘Als kinderen weten dat ze zonder schaamte over seks kunnen praten met hun ouders, zullen ze ons de vragen durven stellen die ze moeten stellen. Dit verkleint de kans dat ze er op een gevaarlijke manier mee gaan experimenteren.’
Lees verder onder de advertentie
‘Dan doe ik iets niet goed’
En precies daarom vertelt de moeder ook aan haar vierjarige kind waar baby’s vandaan komen, zonder er een sprookje van te maken. ‘Natuurlijk is het moeilijk om de ongemakkelijkheid die je van binnen voelt te onderdrukken zodra je er voor het eerst met ze over praat, maar geloof me, zelfs dat gevoel gaat weg. Want als ik mijn kinderen wel leer hoe je met een klein budget een maaltijd kunt koken en niet leer hoe ze zichzelf en hun partner fysiek kunnen beschermen, dan doe ik iets niet goed.’
Suzes oudste zoon mag sinds kort zelfstandig van school naar huis, maar komt de laatste tijd steeds laat uit school. Als ze op een middag besluit te kijken waar hij blijft, ontdekt ze de reden voor zijn dagelijkse vertraging.
Verloskundige Loïs Witmond was onlangs te zien in de serie De verloskundigen. Daarin kregen kijkers een inkijkje in haar werk, dat ze nét even anders aanpakt. Geen afstandelijke spreekkamer en een strikte scheiding tussen werk en privé, maar persoonlijke begeleiding waarbij ze negen maanden lang naast een zwangere vrouw staat: “Ze noemen me weleens hun […]
Ilse maakt zich zorgen om het milieu en de toekomst van haar kinderen en probeert op haar eigen manier bij te dragen om milieuvervuiling tegen te gaan. Zo eten zij en haar gezin uitsluitend veganistisch, gaan ze niet op vliegvakanties en koopt ze het liefst tweedehands. En daar vindt haar omgeving nogal wat van.
Kinderen hebben niet veel nodig om zich urenlang te vermaken. Geef ze een lege doos en ze bouwen een huis. Een oude deken wordt een tent, een pollepel een microfoon en een wc-rolletje is binnen drie seconden een verrekijker. En soms hebben ze aan een zolder genoeg.
Lady Gaga en haar verloofde Michael Polansky hebben hun eerste kind verwelkomd, werd vorige week bekend. Nu blijkt dat ze al maanden geleden is bevallen.
Van realityster en feestbeest naar vader, ondernemer en professioneel bokser: Dave Roelvink (30) heeft de afgelopen jaren een flinke verandering doorgemaakt.