Soms kom je er niet uit in je eentje en kun je wel wat hulp gebruiken. Elke week vertelt een moeder over haar dilemma.
Lees verder onder de advertentie
Denise (34) is moeder van Sarah (10) en Laura (8), en getrouwd met Ruud (36): “Sarah is altijd al het poppetje van het gezin geweest. Bezig met make-up, sieraden en kleding sinds ze kon lopen; het liefst paradeert ze de hele dag door het huis op mijn hakken – die ze tegenwoordig past.
Haar vriendinnenclubje is net zo. Ze gaan met matching handtassen naar school en ik moet opletten dat ze er niet stiekem een mascararoller en lipgloss in heeft gestopt, want met make-up naar buiten mag ze van mij nog niet.
‘Manwijf’
Haar vriendinnetjes dragen al bh’s, Sarah nog niet – al kan ze niet wachten tot ook zij borsten krijgt. Ze ontwikkelt zich wel op een ander gebied: sinds een jaar heeft ze ontzettend veel lichaamshaar. Als enige in haar klas. In het begin vond ze dat nog wel stoer. Maar op haar benen is het nu zo veel, dat ze zich ervoor begint te schamen. De jongens in haar klas maken er ook opmerkingen over; noemen haar ‘aap’ of ‘manwijf’. Ze zou niets liever willen dan haar benen scheren, maar ik vind haar met haar tien jaar nog wel erg jong om zich te conformeren aan het maatschappelijke beeld dat vrouwenbenen kaal dienen te zijn.
Lees verder onder de advertentie
‘Geen porem’
Ruud vindt het ‘geen porem’, die donker behaarde benen onder het korte broekje van zijn dochter. ‘Als ze borsten krijgt, mag ze toch ook een bh, en als ze ongesteld wordt, een maandverbandje? Geef dat kind een scheermes, dit is evengoed lichamelijke ontwikkeling waar ze mee om moet leren gaan’, zegt hij. Ik vind het op mijn beurt lastig dat mijn dochter geseksualiseerd wordt. Borsten en menstruatie hebben verzorging nódig, beenhaar niet. Bovendien vind ik het sneu als mijn kind zich nu al druk moet maken over stoppels op haar benen.
Mijn beste vriendin heeft een IPL-lamp, waarmee haargroei langdurig wegblijft. ‘Doe dát dan’, zei ze onlangs voorzichtig, ‘dan is ze er in één keer vanaf.’ Maar dat mag niet in de zomer, omdat je er de eerste dagen niet de zon mee in mag.
Ik weet niet waar ik goed aan doe. Ik vind het rot dat Sarah zich onzeker voelt over haar lichaam, terwijl dat helemaal niet nodig is. Maar als ik nu al toegeef aan benen scheren, wat volgt dan? Zolang ze nog niet op de middelbare school zit, houd ik haar het liefst nog even kind. Zelfs al draagt ze een handtas. Of ben ik nu te streng?”
Lees verder onder de advertentie
De ex van Jolande heeft een nieuwe vriendin. En die vriendin verdient veel. En geeft Jolande’s kinderen hele dure cadeaus. Waar Jolande het eigenlijk niet op zit te wachten. Wat doet ze daaraan? Je leest haar verhaal hier.
Alsof het gemis van Jade Kops nog niet groot genoeg was, krijgt haar familie opnieuw een zware klap te verwerken. Via Instagram maakt haar zus Amber bekend dat ook hun opa is overleden. Nog geen paar maanden nadat ze afscheid moesten nemen van Jade, volgt opnieuw een ingrijpend verlies.
Iedere moeder heeft haar momentjes. Maar sommige blunders zijn té erg – of te hilarisch – om voor jezelf te houden. In de rubriek ‘Opgebiecht’ delen vrouwen hun grootste geheimen en gênantste momenten. Deze week Renate, die per ongeluk een doodenge mascotte op de verjaardag van haar dochter liet komen.
Dat André Hazes (32) en Noa Braaf inmiddels ruim een jaar samen zijn, is geen geheim. Volgens de zanger is hun relatie vooral rustig en stabiel. Sterker nog, hij zegt dat ze nog nooit echt ruzie hebben gehad.
Een gezonde baby, een trotse ouder en een mooie afsluiting van de bevalling: dat is vaak het beeld dat we hebben van het werk van een verloskundige. Maar in aflevering 2 van De verloskundigen, met de veelzeggende titel Zorg die verder gaat, wordt duidelijk dat hun werk juist ná de geboorte nog lang niet voorbij […]
Wanneer je samen iets leuks plant, zoals een avondje naar de bioscoop, een theatervoorstelling of een dagje pretpark, kan het moment waarop de rekening op tafel komt de sfeer soms net even doen kantelen. Want wie betaalt wat, en hoe zorg je dat het gezellig blijft?
Alsof we nog niet genoeg to-do’s op ons lijstje hadden staan. Boodschappen? Check. Kinderen naar school? Check. Was opvouwen? Ooit. En nu blijkt uit nieuw onderzoek dat ook een actief seksleven mogelijk een positief effect heeft op je gezondheid.