Kristyn Hodgdon wil niets liever dan haar tweelingzoon- en dochter een broertje of zusje geven, maar dat is een stuk makkelijker gezegd dan gedaan. ‘Is het de moeite waard om zoveel te riskeren voor een derde kind?’
Lees verder onder de advertentie
Kristyn en haar man hebben een jongen en een meisje van twee: een tweeling. ‘Ik heb altijd al drie kinderen gewild’, vertelt Kristyn op haar blog. ‘Maar ik ben eigenlijk doodsbang om een derde kind te krijgen. Onze tweeling is via IVF verwekt. En mijn man en ik hebben niet de luxe om te plannen wanneer we baby nummer drie willen verwekken. Er is geen garantie dat IVF weer voor ons zal werken.’
Lees verder onder de advertentie
Leven riskeren
Toch is het vooral een ander argument, wat Kristyn voorlopig tegenhoudt. ‘Ik ben bang dat alles wat er tijdens mijn eerste zwangerschap fout is gegaan, opnieuw zal gebeuren’, geeft ze toe. ‘Ik ben toen met 37 weken al bevallen. Dat begon met een natuurlijke bevalling, maar mondde uit in een spoed-keizersnede. En uiteindelijk lag ik tien dagen lang helemaal alleen in een kamer in het ziekenhuis, omdat ik hevige nabloedingen had.’
Kristyn heeft voor haar gevoel zo hard moeten werken om haar kinderen te krijgen, dat ze zich afvraagt of het de moeite waard is om haar leven te riskeren voor een derde kind.
‘Soms denk ik: ik ben weliswaar vroegtijdig bevallen, maar ik heb wel de 37 weken gehaald – en dat met een tweelingzwangerschap. En ja, een postnatale bloeding is doodeng, maar er zijn altijd ergere dingen. Het enige dat er écht toe doet, is dat mijn gezin gelukkig en gezond is.’
Jaloers
Of ze voor een derde gaan, daar zijn Kristyn en haar man nog niet uit. ‘We genieten nu vooral van onze tweeling’, zegt ze. ‘Maar ondertussen word ik wel een beetje jaloers op ‘verrassende’ zwangerschapsaankondigingen. Ik zou willen dat het voor ons allemaal niet zo ingewikkeld was. Want dat is het probleem met onvruchtbaarheid: zelfs als je eindelijk moeder bent, blijft het spelen.’
Patricia van Liemt is stewardess, schrijver en moeder van Maria (15) en Phaedra (12). Ze schrijft rake, eerlijke, grappige en vooral herkenbare columns over haar leven.
In de tweede aflevering van ADHAZES, de podcast van André en Roxeanne Hazes, blikt Roxeanne terug op hoe ze haar zwangerschap van Fender beleefde na een eerdere miskraam.
Anouk is trotse echtgenote van Erwin en mama van vier meiden: Aurélie (11), Emeline (10), Vieve (8) en Lilou (5). In hun levendige huishouden is het soms één en al chaos, maar liefde, gelach en spontane dansfeestjes voeren steevast de boventoon. Anouk deelt vol enthousiasme haar avonturen in het ouderschap.
Tikkie ontvangen voor een halve wortel uit iemand anders’ maaltijdsalade? In deze rubriek verzamelen we de meest onterechte, ongemakkelijke en gewoon ronduit gênante betaalverzoeken.
Na het einde van haar veelbesproken polyamoreuze relatie met Koen Bollen en Jacqueline van Pelt heeft influencer Michelle Bollen haar hart opnieuw open gezet.
Elsemieke (31) is samen met T (33), moeder van twee zoontjes (4 en 2) en redacteur bij Kek Mama. Chaotisch, chronisch moe en heeft een brein met 46 tabbladen tegelijkertijd open. Probeert rust in de chaos te vinden, maar met drie mannen in huis is die rust ver te zoeken.