Mariëtte Middelbeek is auteur en columnist en mamavlogger voor Kek Mama. Samen met haar man Erik heeft ze zoon Casper en dochter Nora.
Lees verder onder de advertentie
Toen ik zwanger was van Casper, maakte ik me nogal druk om de extra kilo’s. Niet zozeer de kilo’s op dat moment, maar meer de kilo’s die nooit meer zouden verdwijnen. Dus besloot ik al tijdens de zwangerschap, zeker richting het einde, goed op te letten en sportte ik me zo goed en kwaad als het ging een ongeluk op de huiselijke crosstrainer (die tot dat moment vooral dienst had gedaan als alternatief kledingrek). Mijn voornemen was om dat na de bevalling snel weer op te pakken, waarbij ik even geen rekening had gehouden met zaken als een aandachtvragende baby, urenlang borstvoeden en slaapgebrek.
Lees verder onder de advertentie
De crosstrainer nam al snel zijn functie als kledingrek opnieuw in en de kilo’s verdwenen min of meer vanzelf, op een paar na, maar tegen de tijd dat ik me daar druk om ging maken was ik alweer zwanger van Nora. Deze keer liet ik de crosstrainer voor wat ie was en legde me toe op het hardlopen (in gepaste slakkengang), maar toen ik na achttien weken misselijk en duizelig thuiskwam, leek me dat ook niet zo’n goed idee meer. Bovendien bleek voorkomen dat Casper zichzelf gedurende de dag iets levensgevaarlijks zou aandoen ook al topsport.
Momenteel zou iets meer sporten geen kwaad kunnen. Ik noem ze graag ‘coronakilo’s’, maar weet eigenlijk ook niet hoe ik het virus de schuld in de schoenen kan schuiven van die vier, vijf kilo die er wel af mogen. Ik moet daar echt eens mee aan de slag. Dit alles staat op de to-dolijst voor dit najaar, want ik gunde mezelf een relaxte zomer met tapas en wijn. Dat is sowieso de hele oorzaak van die kilo’s: de gunfactor.
Lees verder onder de advertentie
Tijdens mijn zwangerschap, vooral de eerste, gunde ik mezelf niet erg veel, want: mijn gewicht. Inmiddels gun ik mezelf waarschijnlijk iets te veel op het gebied van eten en drinken en het sporten een keertje (of twee) overslaan. Maar zolang er twee kinderen hun hoofd neerleggen op precies die ene buikrol die niet weg wil en verklaren dat mama zo lekker zacht is, gun ik mezelf eigenlijk vooral nog veel meer van die momenten. Zonder kilostress.
Actrice Jasmine Sendar (47) is in verwachting van haar tweede kindje. De reacties op haar zwangerschap liepen uiteen: van ontroerende berichten van vrouwen die hoop putten uit haar verhaal, tot ronduit onbeschofte opmerkingen over haar leeftijd. Maar Jasmine blijft onverstoorbaar.
Iedere ouder weet: Vaderdag met een kleuter is een avontuur. Je krijgt ontbijt op bed met hagelslag in je koffie, tekeningen waarop je met paarse wenkbrauwen bent afgebeeld, en knutselwerkjes die je met gevaar voor eigen leven aan de muur hangt. Maar wat de man van Isa kreeg als vaderdagcadeau, sloeg echt alles.
Elsemieke (31) is samen met T (33), moeder van twee zoontjes (4 en 1,5) en redacteur bij Kek Mama. Chaotisch, chronisch moe en heeft een brein met 46 tabbladen tegelijkertijd open. Probeert rust in de chaos te vinden, maar met drie mannen in huis is die rust ver te zoeken.
Gisteravond keken maar liefst 470.000 mensen naar een nieuwe aflevering van Steenrijk, Straatarm. Alleenstaande moeder Roosmarie zorgde voor heftige reacties: “Nooit gewerkt? Hoe dan?”
Influencer Rianne Meijer is zwanger van haar tweede kindje. De aankondiging kwam op haar eigen kenmerkende manier: met een flinke dosis zelfspot en humor.