De zoon van blogger Misty Nelson wordt bijna vier: een mijlpaal, vindt ze. Daarom schrijft ze op Scary Mommy een ‘afscheidsbrief’. ‘Dag driejarige, we hebben een mooie tijd gehad.’
Lees verder onder de advertentie
‘Een wereld vol magie’
Misty en haar zoon bouwden het afgelopen jaar forten, kastelen in het zand en hoge torens zodat ze bijna de wolken konden raken. ‘Jouw kleine hartje ziet een wereld vol magie. Zo groot, zo grenzeloos. Ik ben blij dat ik hier ook een glimp van heb mogen opvangen. Je hebt geen besef van tijd, het verleden en de toekomst: je leeft volledig in het nu. Je kunt geen geheimen bewaren, maar bent wel heel goed in het uitdelen van knuffels en kusjes.’
De blogger ziet aan haar kind dat-ie niet kan wachten om op te groeien, maar zelf vindt ze het nog moeilijk. ‘Vaarwel driejarige, ik zie je wegvaren op een piratenschip dat we samen hebben gebouwd en ik zal afscheid nemen van alle harige monsters, puppy’s, ninja’s en superhelden. Elke verjaardag brengt je een beetje dichterbij de echte wereld.’
Je kind zit net op school en maakt daar een vriendje. Fijn! Tot hij voor het eerst daar gaat spelen en daarna thuis komt met een vreemd verhaal waar je een knoop van in je maag krijgt.
De Braziliaanse moeder Carol Canineu, moeder van drie, herinnert zich het moment nog goed: haar zesjarige dochter liet een bakje yoghurt over de bank vallen. Ze stond op het punt om uit te barsten, maar hield zichzelf tegen.
Iedere ouder kent het: die momenten waarop je kiest tussen je kind aankleden naar maatschappelijke normen of gewoon de vrede bewaren. Tot iemand anders je er subtiel op wijst dat je misschien een grens bent overgegaan.
Je zwoer ooit dat je het helemaal anders zou doen dan je ouders. Geen “omdat ik het zeg”, geen zuchten als iemand z’n beker omstoot. En toch… hier ben je dan. Precies dat aan het doen.
De tropenjaren zijn geen tien voor je seksleven, dat weet iedereen. Als het er dan van komt, is het extra jammer als iemand roet in het eten gooit. Zeker als dat gepaard gaat met het woord ‘gatver’.