Uitnodigingen uitdelen voor een verjaardagsfeestje mag, maar alleen als de hele klas welkom is. Deze regel heeft de Belgische basisschool Molenveld ingevoerd.
Lees verder onder de advertentie
“Er zijn nog altijd kinderen die zelden naar een feestje mogen, maar nu weten ze het niet”, vertelt directrice Lieve Welleman aan het Nieuwsblad.
Lees verder onder de advertentie
‘Waarom hij wel?’
“Niet uitgenodigd worden op een feestje snijdt heel diep bij jonge kinderen”, vervolgt het schoolhoofd. “Waarom hij wel en ik niet? Als het zelfs bij volwassenen gevoelig ligt, kan je nagaan wat het met kinderen doet.” Voor kinderen die het thuis niet breed hebben, vindt ze het extra moeilijk: “Zij hebben thuis al niet de middelen om naar de speeltuin of film te gaan, en dan mogen ze ook niet mee met een klasgenootje.”
Het is door deze maatregel niet zo dat alle kinderen daadwerkelijk op elkaars feest komen, want dat mag de school tenslotte niet verplichten. Maar als de leerling alleen een paar vriendjes wil uitnodigen, moet dit buiten schooltijd geregeld worden. “Dan weten kinderen die geen uitnodiging krijgen in ieder geval niet dat ze zijn overgeslagen.”
Lees verder onder de advertentie
Teleurstelling
Sommige ouders vinden de maatregel te ver gaan: ze zijn van mening dat kinderen moeten leren omgaan met teleurstelling. Moeder Noemi is het hier niet mee eens. Op Facebook schrijft ze: ‘Het is makkelijk voor ouders om te zeggen dat kinderen met de teleurstelling moeten leren omgaan als hun kind super sociaal is en op elk feestje welkom is, maar sommige kindjes zijn nergens welkom. Ze staan elke keer opnieuw met hoopvolle ogen te kijken hoe uitnodigingen worden uitgedeeld.’
Schaatskoningin Irene Schouten (32) zat eind vorig jaar nog op een roze wolk: ze werd voor het eerst moeder van haar zoontje Dirk. Samen met haar man Dirk-Jan genoot ze volop van het nieuwe gezinslevens. Maar die roze wolk sloeg al snel om in zorgen toen bleek dat Dirk kampte met gezondheidsproblemen.
Elise (36) is moeder van twee zoontjes (6 en 4) en schrijft met veel liefde korte verhalen over het moederschap en alles wat daar onverwacht bij komt kijken. Haar verhalen zijn fictief, maar vaak geïnspireerd op de wereld van ouderschap met een flinke scheut herkenning, humor en een tikkeltje overdrijving. Tegelijkertijd werkt ze aan haar […]
Als je kind een hobby heeft die niet de hele dag gamen inhoudt, ben je waarschijnlijk allang blij. Als je zoon van twaalf dol is op fossielen en edelstenen, weet je in ieder geval ook waar je hem blij mee kunt maken.
De ene dag is je zesjarige een knuffelkont die geen moment van je zijde wijkt, de andere dag smijt ze boos de deur dicht omdat jij haar verkeerd hebt aangekeken. Herkenbaar?
In Beste Zangers draaide het afgelopen zaterdag allemaal om zangeres Bente Fokkens (24). De artiesten brachten een ode aan haar muziek én favoriete nummers. Een indrukwekkend optreden van die avond kwam van Laetitia, die als kersverse mama een gevoelige snaar raakte bij zowel Bente als de kijkers thuis.