Toen Mila (12) vertelde dat ze onderweg naar hockey tegen een andere fietser was gebotst, schrok haar moeder Lara natuurlijk even. Gelukkig was niemand gewond en leek er geen schade te zijn. Tot de volgende dag een vrouw voor de deur stond met een verhaal dat volgens Lara van geen kant klopte.
Lees verder onder de advertentie
Haast naar hockey
Lara (38), getrouwd met Kars,moeder van Mila (12): “Mijn dochter Mila fietst altijd zelfstandig naar de hockey. Dat gaat eigenlijk altijd prima, al vertrekt ze soms op het allerlaatste moment. Zo ook die middag. Haar eigen fiets was kapot, dus had ze die van mij meegenomen. Alleen heeft mijn fiets geen klem waar ze haar hockeystick in kan vastzetten. Die moest ze dus in haar hand houden. Niet ideaal, maar ze had dat wel vaker gedaan.
Lees verder onder de advertentie
Bij ons in de buurt zit een ontzettend vervelende bocht. Als je onze straat uit fietst, ga je naar links om de weg te volgen. Alleen staat er een hoge heg waardoor je nauwelijks kunt zien wat er van de andere kant aankomt.
Ik heb mijn kinderen altijd geleerd dat ze daar rustig moeten fietsen en de bocht zo ruim mogelijk moeten nemen. Zelf ben ik er ook al meerdere keren bijna tegen iemand aangereden. Fietsers nemen daar soms een vreemde route om het tegemoetkomende verkeer te ontwijken. Het is gewoon een heel onoverzichtelijk punt. Maar goed, Mila had haast. Dus ik vermoed dat ze die bocht niet zo rustig heeft genomen als ik haar altijd vertel.
Een kleine botsing
Toen Mila terugkwam van hockey, vertelde ze dat ze op de heenweg tegen een vrouw was gebotst. Ik schrok meteen en vroeg of er iemand gewond was geraakt. Maar volgens Mila viel het allemaal mee. Niemand was gevallen en voor zover zij had gezien, was er ook niets kapot.
Lees verder onder de advertentie
Ze vertelde precies hoe het was gebeurd. Ze was onze straat uitgefietst en wilde de bocht naar links nemen. Op dat moment kwam er een vrouw van de andere kant aan. Door die hoge heg hadden ze elkaar pas laat gezien. Mila tekende de situatie zelfs voor ons uit, met pijltjes om te laten zien wie waar fietste. Dat klinkt misschien overdreven, maar die verkeerssituatie is echt lastig uit te leggen.
Toen we haar tekening zagen, begrepen Kars en ik meteen wat er was gebeurd. We kennen dat punt door en door en hebben daar zelf ook al vaak bijna een botsing gehad. We hebben haar natuurlijk gezegd dat ze voortaan beter moet opletten en niet zo moet haasten. Maar verder maakten we er geen groot probleem van. Ze had het meteen eerlijk verteld en er leek niets ernstigs aan de hand. Daarmee was het voor ons eigenlijk klaar.
Lees verder onder de advertentie
Een onverwacht bezoek
De volgende dag was Kars vrij en ik was aan het werk. Toen ging ineens de deurbel. Er stond een vrouw voor de deur die vertelde dat ze de dag ervoor een aanrijding had gehad met Mila. Kars wist meteen waar ze het over had. Alleen begon de vrouw vervolgens een verhaal te vertellen dat totaal niet overeenkwam met wat Mila had uitgelegd.
Lees verder onder de advertentie
Volgens haar had Mila tijdens het fietsen op haar telefoon gezeten. Daardoor zou ze niet hebben opgelet en tegen haar aan zijn gereden. Kars vond dat meteen vreemd. Mila had ons uitgebreid verteld hoe het was gegaan, maar over een telefoon had ze niets gezegd. Hij riep haar erbij en vroeg of ze tijdens het fietsen op haar telefoon had gezeten. ‘Pap, hoe dan?’ antwoordde ze verbaasd. ‘Ik zat op mama’s fiets en moest mijn hockeystick vasthouden. Ik kan toch niet zonder handen fietsen? Al helemaal niet op die fiets.’
En daar had ze natuurlijk een punt. Kars kende mijn fiets en wist dat ze haar hockeystick in één hand had moeten houden. Het verhaal van die telefoon klonk daardoor behoorlijk onwaarschijnlijk. Hij geloofde Mila dan ook meteen.
Een enorme slag in het wiel
Maar de vrouw was nog niet klaar. Ze beweerde dat haar fiets door de botsing flink beschadigd was. Er zou een enorme slag in haar wiel zitten. Kars vroeg of hij dat mocht zien. En inderdaad, toen ze haar fiets liet zien, zat er een flinke slag in het wiel. Alleen vond Kars de schade totaal niet passen bij de botsing. Hij heeft behoorlijk wat verstand van fietsen en kon zich niet voorstellen dat zo’n korte aanrijding tussen twee fietsers deze beschadiging had veroorzaakt.
Lees verder onder de advertentie
Toen hij de vrouw vroeg hoe de botsing precies was gegaan, werd het verhaal alleen maar vreemder. Ze beschreef een situatie die volgens hem op die plek helemaal niet logisch was. De rijrichtingen die ze noemde, pasten niet bij hoe de weg daar loopt en waar de hoge heg staat. Mila had juist heel duidelijk uitgelegd waar ze vandaan kwam, waar de vrouw fietste en hoe ze elkaar hadden geraakt. Dat verhaal klopte met de verkeerssituatie die wij zelf zo goed kennen.
Kars begon zich zelfs af te vragen of de vrouw wel dezelfde fiets had meegenomen als waarop ze de dag ervoor had gereden. Zo vreemd vond hij die schade. Natuurlijk kon hij dat niet bewijzen. Maar hij vertrouwde er helemaal niets van.
‘Maar dat bent u ook’
De vrouw wilde vooral dat wij contact zouden opnemen met onze verzekering. Mila had de aanrijding veroorzaakt, zei ze, dus wij moesten de schade maar laten vergoeden. Kars maakte duidelijk dat hij daar niet zomaar in meeging. Niet omdat hij Mila koste wat kost wilde beschermen, maar omdat het verhaal van de vrouw volgens hem simpelweg niet klopte.
Lees verder onder de advertentie
Daar kwam nog iets bij: we kenden haar wel van gezicht. Ze woont bij ons in de buurt en staat niet bepaald bekend als de gezelligste buurvrouw. Er is volgens haar nogal vaak iets mis en ze heeft regelmatig iets te klagen. Dat hielp natuurlijk niet mee aan het vertrouwen.
De vrouw bleef volhouden dat Mila op haar telefoon had gezeten en dat die enorme slag in haar wiel door de botsing was ontstaan. Op een gegeven moment werd ze boos. ‘Nou meneer, u doet net alsof ik gek ben’, zei ze verontwaardigd. Waarop Kars antwoordde: ‘Maar dat bent u ook.’
Lees verder onder de advertentie
Toen hij me dat later vertelde, moest ik ondanks alles lachen. ‘Heb je dat serieus gezegd?’ vroeg ik. Misschien niet de meest diplomatieke reactie, maar eerlijk gezegd begreep ik zijn frustratie wel.
Toen Kars me het hele verhaal vertelde, werd ik vooral boos. Niet op Mila, maar op die vrouw. Ik vertrouwde mijn dochter vanaf het begin. Ze was meteen na hockey naar ons toe gekomen om te vertellen wat er was gebeurd. Ze had niets achtergehouden en zelfs de moeite genomen om de hele situatie uit te tekenen.
Lees verder onder de advertentie
Bovendien klopte haar uitleg precies met hoe onoverzichtelijk die bocht is. We hadden daar zelf al vaak genoeg bijna een ongeluk gehad. Het verhaal van de vrouw daarentegen rammelde aan alle kanten. Eerst die beschuldiging over de telefoon, terwijl Mila haar hockeystick moest vasthouden. Vervolgens een beschrijving van de botsing die niet logisch was op die plek. En dan ook nog die enorme slag in het wiel.
Kars en ik kregen allebei het gevoel dat die vrouw misschien al een beschadigde fiets had en deze botsing wel heel goed uitkwam. Een meisje van twaalf dat haast had naar hockey is natuurlijk een makkelijke schuldige. Zeker als je haar ouders zover kunt krijgen dat ze de verzekering inschakelen. We kunnen niet bewijzen dat de vrouw bewust loog. Maar dat gevoel hadden we allebei heel sterk.
Natuurlijk weet ik dat Mila fouten kan maken. Ze had haast en had waarschijnlijk rustiger moeten fietsen. Dat hebben we haar ook duidelijk verteld. En als ze daadwerkelijk schade veroorzaakt, vind ik dat we daar verantwoordelijkheid voor moeten nemen. Daar gaat het me helemaal niet om.
Maar ik ga niet zomaar akkoord met een verhaal dat van geen kant klopt, alleen omdat een volwassene beweert dat mijn kind schuldig is. Mila was gelukkig niet erg onder de indruk van het hele gebeuren. Ze vond het vooral vreemd dat de vrouw zei dat ze op haar telefoon had gezeten.”
Ook op school gaat het niet altijd zoals je als ouder verwacht. De dochter van Cynthia gebruikte AI voor haar spreekbeurt, maar toen de juf na afloop een paar vragen stelde, viel ze door de mand. Lees hier hoe haar moeder daarachter kwam.
Tikkie ontvangen voor een halve wortel uit iemand anders’ maaltijdsalade? In deze rubriek verzamelen we de meest onterechte, ongemakkelijke en gewoon ronduit gênante betaalverzoeken. Deze week vertelt Joy (30) over het Tikkie dat ze van haar schoonmoeder kreeg.
Bij opa en oma gelden soms heel andere regels dan thuis. Geen tablet aan tafel, gewoon buiten spelen en netjes ‘dank je wel’ zeggen. Misschien vind je sommige gewoontes een tikje ouderwets, maar ze kunnen juist verrassend goed zijn voor je kind.
Zwanger zijn is prachtig, maar laten we eerlijk zijn: met een steeds groter wordende buik worden zelfs de simpelste dingen een uitdaging. Daar kan Roxanne Bertels, de zwangere vriendin van wielrenner Mathieu van der Poel, inmiddels over meepraten. Op Instagram deelt ze een grappige gedachte die voor veel zwangere vrouwen herkenbaar zal zijn.
Een nieuwe liefde vinden is nog niet zo eenvoudig, zeker als je precies weet wat je zoekt. Monique Westenberg zoekt een nieuwe liefde en krijgt daarbij hulp uit onverwachte hoek: haar vriendin gaat op Instagram op zoek naar een geschikte man voor haar.
Drie kinderen, bomvolle agenda’s en af en toe een flinke woordenwisseling: ook bij Kim Kötter (44) en Jaap Reesema (42) is het echt niet altijd rozengeur en maneschijn. Toch weet Kim na veertien jaar samen één ding heel zeker: zij en Jaap worden samen oud. Daar heeft ze zo haar redenen voor.
Babynieuws voor Roxanne Filion! De oud-deelneemster van B&B Vol Liefde verwacht samen met haar verloofde Dirk de Nijs haar eerste kindje. Vanwege de zwangerschap hebben de twee besloten hun bruiloft voorlopig uit te stellen.