Instagram komt massaal in actie voor Puck (9) met leukemie: #laathaarhockeyenman

hockey Beeld: Canva
Fenne van der Woude
Fenne van der Woude
Leestijd: 7 minuten

De 9-jarige Puck uit Ede wordt behandeld voor leukemie. Juist in zo’n heftige periode wil ze niets liever dan weer hockeyen met haar vriendinnen. Haar moeder Elsemiek Lamme vertelt in De Gelderlander dat Puck te horen kreeg dat ze niet meer in haar vertrouwde team kon spelen, omdat ze niet meer aan het gewenste niveau zou voldoen. Inmiddels zorgt haar verhaal voor veel verontwaardiging

Lees verder onder de advertentie

Puck hockeyt al sinds haar derde bij MHC Ede. Daar speelt ze jarenlang samen met meisjes uit haar klas en buurt. Het zijn niet alleen haar teamgenoten, maar ook haar beste vriendinnen. Wanneer Puck ernstig ziek wordt, blijven de meisjes dan ook betrokken. Ze bezoeken haar en maken spandoeken voor in het ziekenhuis.

Lees verder onder de advertentie

Diagnose leukemie

Rond kerst 2024 krijgt het gezin verschrikkelijk nieuws: Puck heeft leukemie, met uitzaaiingen naar het hersenvocht en ruggenmerg. Een intensief behandeltraject volgt. Wanneer ze zich na verloop van tijd iets beter voelt, wil Puck voorzichtig haar oude leven weer oppakken. En één ding mist ze in het bijzonder: hockeyen met haar vriendinnen.

Lees verder onder de advertentie

Haar moeder Elsemiek Lamme neemt daarom voorafgaand aan het nieuwe seizoen contact op met de jeugdafdeling van MHC Ede. Ze wil bespreken hoe haar dochter weer kan instromen. Dat gesprek verloopt volgens haar heel anders dan verwacht.

Niet meer bij haar vriendinnen

Volgens Elsemiek krijgt ze te horen dat Puck niet bij haar vaste team kan blijven. De club zou ‘kwaliteit’ willen leveren. Voor haar moeder komt die boodschap hard aan. “Dus wat je eigenlijk zegt, is dat Puck daar niet meer aan voldoet”, vertelt Elsemiek aan De Gelderlander.

Later biedt de voorzitter excuses aan voor de manier waarop het gesprek is verlopen. Volgens Elsemiek geeft hij daarbij aan dat de gedane uitspraken geen beleid van de club zijn.

MHC Ede laat in een schriftelijke reactie weten een familieclub te zijn waar iedereen welkom is. Vanwege de jonge leeftijd van Puck wil de vereniging niet inhoudelijk op de situatie ingaan. Wel benadrukt de club dat Puck welkom blijft.

‘Ze is echt uit dat team gezet’

Puck zou vervolgens nog wel mogen meetrainen, maar niet langer als vast onderdeel van haar oude team. Volgens haar moeder mag ze afwisselend aansluiten bij verschillende teams.

En juist dát doet pijn. Voor Puck draait hockey namelijk niet alleen om de sport, maar vooral om samen zijn met haar vriendinnen. “Ze is echt uit dat team gezet”.

Ook op andere momenten zou Puck zich buitengesloten hebben gevoeld. Zo zou ze niet zijn toegevoegd aan groepsapps en uitnodigingen voor uitjes, clinics en teamactiviteiten hebben gemist.

“Ze was heel erg verdrietig”, vertelt Elsemiek aan De Gelderlander. “Als je je kind al ziet worstelen met een ziekte waar je geen antwoord op hebt, moet je dit ook nog uitleggen, terwijl ik het als volwassene eigenlijk zelf al niet begrijp.”

#laathaarhockeyenman

Inmiddels heeft Elsemiek haar dochter uitgeschreven bij MHC Ede. Op sociale media krijgt het verhaal ondertussen veel aandacht. Matthijs Westerink, die zich namens de familie inzet, deelt Pucks verhaal met de hashtag #laathaarhockeyenman.

Zijn boodschap: bij een ziek kind zou de vraag niet moeten zijn of het nog goed genoeg is, maar hoe je ervoor zorgt dat het mee kan blijven doen.

Voor Elsemiek gaat de discussie inmiddels dan ook verder dan alleen haar eigen dochter. Ze hoopt vooral dat sportverenigingen beter gaan nadenken over hoe ze omgaan met kinderen die langdurig ziek zijn. “Vraag wat een kind nodig heeft. Vraag wat ouders nodig hebben. En blijf zo’n kind zien”.

Bron: De Gelderlander en Instagram

Voeg ons toe als voorkeursbron
Lees verder onder de advertentie

Meest bekeken

Facebook Twitter Whatsapp E-mail