Barbara Sloesen bevallen van zoontje: ‘Tussen hoop en vrees op de intensive care geleefd’
Het mooiste nieuws, met een randje. Barbara Sloesen is moeder geworden.
Beeld: Canva
Als de juf van haar zoon haar op het matje roept met een flink oordeel, schiet dat bij Vanessa behoorlijk in het verkeerde keelgat.
Vanessa*, getrouwd met Jorik, moeder van Moos (4) en Siem (2): “Ik ben allergisch voor zo ongeveer alles. Voor sommige dingen zeer ernstig, als ik een bijvoorbeeld een macadamianoot eet kan ik in anafylactische shock raken. Voor andere dingen wat minder, zoals bepaald fruit. Dat zorgt dan voor benauwdheid en lichte zwelling in mijn keel. Het is niet te tellen hoe vaak mijn ouders me als kind naar de eerste hulp hebben moeten rijden, omdat ik weer eens allergisch bleek voor iets.
Inmiddels ben ik eraan gewend, maar het is dus wel zaak dat bepaalde voedingswaren ons huis niet in komen. Als een van de kinderen een macadamianoot zou eten en mij daarna een kus geeft, gaat het ook mis. Zo hebben wij bepaalde dingen gewoon nooit in huis. Niet gek dus dat mijn kinderen sommige dingen ook niet herkennen, al zijn zij zelf niet allergisch.
Dat viel niet bij iedereen in goede aarde, want toen Moos enkele weken op school zat, werd ik op het matje geroepen bij de juf. Ze vroeg hoogstpersoonlijk naar mij, terwijl zijn vader hem meestal uit school haalt. Dus ik na mijn werk braaf naar school, de klas in. Ik had geen idee waar ze het over wilde hebben. Zou Moos iemand geslagen hebben ofzo?
De juf keek me streng aan en begon over de voorbeeldfunctie van ouders in gezond opgroeien en een gevarieerd voedingspatroon en dat ze het idee had dat daar nog wel wat aan schortte bij Moos. Mijn irritatie was al aan het opborrelen, want waar baseert zo iemand dat nou op? Hij krijgt altijd brood met hartig beleg en fruit mee naar school. Toen ik vroeg waar ze dat vandaan haalde, gaf ze aan dat Moos sommige stukken fruit niet herkent, voornamelijk de appel.
Dat was het. Mijn zoon herkent een appel niet en zij trok daaruit blijkbaar de conclusie dat we hem alleen maar ongezonde troep voorschotelen thuis. Ik vond dit nogal een heftige, slecht onderbouwde claim en ik kon mijn irritatie dus ook totaal niet verbergen toen ik haar van repliek diende en haar vertelde van mijn allergieën. Ze schrok van mijn uitbarsting en zei dat ze het allemaal niet zo bedoeld had. Tsja. Zeg het dan niet zo.
Achteraf ben ik misschien wat te veel uit mijn slof geschoten, maar deze verwijten naar mijn hoofd krijgen terwijl ik er helemaal niks aan kan doen – sterker nog, ik heb er behoorlijk veel last van in het dagelijks leven, het is niet alsof het went, je moet altijd blijven opletten – en dan ook nog persoonlijk opgeroepen worden terwijl ze dit óók met Jorik had kunnen bespreken, schoten me echt totaal in het verkeerde keelgat.”
| * In verband met privacy zijn de namen gefingeerd. De echte namen zijn bij de redactie bekend. |
| Ook je verhaal (anoniem) doen? Stuur een mailtje naar redactie@kekmama.nl. |
Het is misschien niet het eerste waar je aan denkt als je je baby voor het eerst een hapje wil geven: pindakaas. Toch blijkt dat juist dat een slimme zet kan zijn. Nieuwe inzichten laten zien dat een likje pindakaas op jonge leeftijd niet alleen lekker is, maar ook levenslang verschil kan maken. Je leest het hier.