Die bekende ballen in de lucht houden, da’s voor iedere moeder een uitdaging, maar hoe doe je dat als je een succesvolle business runt? Wij spraken moeders, zussen en ondernemers Anne en Esther Vedder hoe zij de werk-privébalans in evenwicht houden.
Lees verder onder de advertentie
Anne en Esther Vedder (36) zijn de oprichters van sieradenmerk Vedder & Vedder en beautymerk Feather Women. Esther is moeder van dochter Frankie (2). Anne is moeder van zoon Maas (1).
Nauwelijks verlof
Esther: “Voor wij kinderen hadden, was er bij ons geen sprake van een werk-privébalans. Ons leven bestond uit: werken, werken en nog eens werken. Dat zijn Anne en ik tijdens onze zwangerschappen blijven doen, want we hebben allebei nauwelijks verlof genomen. Anne zat zelfs de dag voor haar bevalling nog op kantoor.”
Anne: “Veel mensen zeiden: ‘Het is toch heerlijk om verlof te hebben? Je moet lekker genieten van die vrije uurtjes!’ Maar ik dacht: wat moet ik dan gaan doen? Ik vond er echt helemaal niks aan. Ik voelde me zó onproductief. Dus ik ben gewoon naar kantoor gegaan.” Esther: “Na de bevalling zijn we allebei maar een week of twee vrij geweest. Vlak na de geboorte van Frankie lanceerden we onze Birthstone Collection. Die collectie lag me zo na aan het hart dat ik daar heel graag bij betrokken wilde zijn. Ik vond het dus helemaal niet erg om weer zo snel aan het werk te gaan. Sterker nog: ik was nog nooit twee weken vrij geweest, dus ik vond het al heel wat.”
Mom quilt en co-ouderschap
Anne: “Toen ik na de geboorte van Maas weer aan het werk ging, moest ik echt even zoeken naar de juiste balans. Eigenlijk ben ik daar nog steeds naar op zoek. ’s Avonds als Maas slaapt, klap ik vaak mijn laptop nog even open om te werken en in het weekend doe ik dat ook tijdens zijn dutjes. Ook doe ik tussendoor veel werk via WhatsApp.” Esther: “Voor mij is dat ook nog steeds een struggle, vooral omdat ik veel last heb van schuldgevoelens: naar mijn dochtertje toe als ik aan het werk ben, maar ook naar mijn werk toe als ik met mijn dochtertje ben.” Anne: “Ik heb afgelopen nacht nog wakker gelegen vanwege mom guilt. Ik ben single moeder en heb co-ouderschap. Om het weekend is Maas bij zijn vader. De dagen waarop ik zonder Maas ben, vind ik nog lastig. Dan voelt het zo stil en kil in huis. En als ik moet werken op dagen waarop ik bij Maas ben, voel ik me schuldig.”
Lees verder onder de advertentie
Veertig uur per week oppas
Esther: “Gelukkig hebben we wel een hele fijne oppas. Zij past veertig uur per week op Frankie en Maas samen. Als ze wat ouder zijn, willen we ze bij een opvang inschrijven, zodat ze ook met andere kindjes kunnen spelen, maar nu ze nog zo klein zijn, hebben ze genoeg aan elkaar. Ze zijn altijd dolblij om samen te zijn, al kunnen ze elkaar ook de hersens inslaan.” Anne: “Esther en ik zijn veel in het buitenland voor werk en als de kinderen niet mee zijn, missen we ze natuurlijk heel erg. Een tijdje terug hebben we daarom geroepen: we proberen de kinderen vanaf nu altijd mee te nemen. Alleen, eerlijk is eerlijk: een kind bij je hebben op werktrip is ook niet alles. Laatst was Maas met mij mee naar Ibiza en was ie de hele dag aan het huilen.”
Lees verder onder de advertentie
Gratis MOSZ leren tas
Abonneer voordelig en krijg een gratis MOSZ tas t.w.v. €119,95
Aangeboden door:
Gouden tip
Esther: “Mensen willen altijd van ons weten hoe wij alle ballen in de lucht houden, maar voor ons is het ook nog een zoektocht. Wij vragen ons vaak af hoe andere moeders het doen. Ik heb wel één gouden tip: besteed het huishouden uit. Schoonmaken, boodschappen doen en koken doe ik niet zelf, zodat ik alle vrije tijd die ik heb aan Frankie kan besteden.” Anne: “En neem alle hulp aan die je aangeboden krijgt. Laat je kind lekker veel bij familieleden logeren, zodat zij gelijk een goede band krijgen.”
Lees verder onder de advertentie
Dit artikel verscheen eerder in Kek Mama 3 ‘Back to Work’.
Voor ouders is het zo’n moment waarop je hart een klein sprongetje maakt én je je afvraagt waar de tijd gebleven is. Ook bij de familie Cudogham uit Een huis vol is het zover: Twiggy laat de basisschool achter zich en begint aan een heel nieuw avontuur op de middelbare school.
Een halve Kinder Bueno in een broodtrommel: onschuldig tussendoortje of vragen om gedoe? In de schoolapp van Amy ontstond er een flinke discussie over wat kinderen wel en niet mee naar school zouden mogen krijgen.
Gezinsnieuws bij je ex kan best even schakelen zijn, maar bij Sylvie Meis klinkt vooral blijdschap. Nadat Rafael van der Vaart en Estavana Polman bekendmaakten dat ze opnieuw een kind verwachten, laat ook Sylvie van zich horen.
Wat komt erin? Wat gaat eruit? En blijft er nog iets over? In Banksaldo delen ouders hun maandelijkse inkomsten en uitgaven. Want laten we eerlijk zijn: zijn we niet allemaal een beetje benieuwd hoe anderen het doen? Deze week het banksaldo van Noor (34), samen met Jens (36), moeder van Liv (4) en Sam (1,5).
Wat begon als een paar losse berichten, is inmiddels een stortvloed geworden. Priscilla Wildeman is er helemaal klaar mee. Op social media (met name Facebook) circuleren bizarre nepverhalen over haar en haar gezin, en dat raakt haar harder dan ooit.
Soms pakken bepaalde keuzes bijzonder ongunstig uit. Bij Sandra pakte een ritje naar het tuincentrum wel érg duur uit, nadat ze een boete kreeg van bijna 300 euro.