Toen blogger Julie moeder werd, werd het haar al snel duidelijk dat ze onmogelijk in alles goed kon zijn. Deze werkende moeder beseft dat ze steken laat vallen – maar daar heeft ze vrede mee.
Lees verder onder de advertentie
Julie Melton is blogger voor Scary Mommy en legt in een artikel haarfijn uit waar ze niet meer goed in is sinds ze kinderen heeft gekregen. Gelukkig heeft ze daar helemaal vrede mee en voelt ze zich er geen seconde schuldig om.
1. Met iedereen bevriend zijn
De blogster legt uit dat ze minder tijd heeft nu ze kinderen heeft. Ze moet selectief met haar spaarzame vrije uurtjes omgaan en kan dus niet meer op elk feestje komen. Dat betekent dat er keuzes moeten worden gemaakt: ‘Mijn advies voor werkende moeders: wees kieskeurig, ga om met mensen die goed voor je zijn en de rest valt dan op z’n plek. Laat de druk los om een ‘betere vriendin’ te zijn. Je doet het prima en mensen die daar anders over denken, kunnen gaan wieberen.’
Lees verder onder de advertentie
2. Date nights
Julie had het zich nog zo voorgenomen: haar relatie zou na de komst van de kids niet verslonzen, dus ze zou regelmatig date nights inplannen. Toen kwam ze achter de realiteit, namelijk dat een oppas soms lastig te vinden is, plus best duur. Haar voornemen om elke week een avond samen met haar man te hebben viel in duigen: ‘Ik hou ervan om tijd met mijn man door te brengen. Maar ik laat mijn innerlijke criticus niet meer zeggen dat ik niet genoeg voor mijn huwelijk doe omdat het me niet lukt om regelmatig date nights te hebben. We gaan samen uit als dat goed uitkomt – hooguit twee keer per maand.’
Lees verder onder de advertentie
3. Energiek zijn
Kinderen zijn kleine energiezuigers, zegt de schrijfster. ‘Ze eisen dat ik eindeloos met ze speel, maar aan het eind van de dag ben ik uitgeput. hier is een simpele oplossing om toch een toffe moeder te zijn: geef elk kind tien minuten per dag de onverdeelde aandacht. De rest van de tijd mag het de puinzooi zijn die het werkende moederschap nu eenmaal is. Veroordeel jezelf niet hierom.’
Julie geeft het zelf eerlijk toe: ze is een waardeloze kok. ‘Het cliché van de moeder die dagelijks vers kookt haal ik onderuit. Ik kook hooguit twee keer per week, de rest wordt verzorgd door mijn man, de pizzatent of we laten eten bezorgen. Als je geen tijd hebt om te koken, is dat prima. Koken maakt je geen beter persoon (gelukkig).’
Lees verder onder de advertentie
5. Rusten
Zelden krijgt Julie genoeg rust – zelfs niet als ze ziek of heel moe is. Hoewel ze weet dat rusten goed is voor lichaam en ziel, komt ze er niet aan toe: ‘Als je kleine kinderen hebt, let niemand – echt NIEMAND – erop of jij wel genoeg rust krijgt. Daar ben je zelf verantwoordelijk voor. Hoewel ik dit weet en het allemaal best snap, rust ik bijna nooit. Waarom? Omdat ik er nu simpelweg niet aan toe kom. En dat is oké.’
Er is feestelijk nieuws bij de familie Buddenbruck, bekend van het programma Een huis vol. Thaila en haar man Rob mogen zich binnenkort opnieuw opa en oma noemen. Het gezin maakte het nieuws bekend via Instagram en kijkt uit naar de komst van een nieuw familielid.
Floor is al 25 jaar juf op een basisschool en moeder van Lotje (16) en Abel (19). Ze heeft een relatie met Roderik en is bonusmoeder van Kiki (9) en Feline (12). Op haar werk heeft ze te maken met 28 kleuters en 56 ouders. Maar wie is ze nou eigenlijk wat aan het leren? […]
Toen Eva (31) na een pittige bevalling eindelijk met haar pasgeboren dochter thuiskwam, wachtte haar een hartverwarmende verrassing. Haar beste vriendin had de hele voortuin versierd. Maar een dag later veranderde dat warme gevoel volledig door een Tikkie.
Een avondje muziek luisteren met je kind kan zomaar uitlopen op een flinke discussie. Dat merkt Monique Westenberg nadat ze beelden deelt van een gezellige avond met haar zoon André, beter bekend als Kleine Dré.
Iedere moeder heeft haar momentjes. Maar sommige blunders zijn té erg – of te hilarisch – om voor jezelf te houden. In de rubriek ‘Opgebiecht’ delen vrouwen hun grootste geheimen en gênantste momenten. Deze week Joan, die totaal niet heeft stilgestaan bij de initialen van de naam van haar dochter.
Sinds de verhuizing naar Spanje heeft de familie Jelies allesbehalve stilgezeten. Inmiddels wonen ze alweer bijna drie jaar in Pinoso, waar ze hun leven opnieuw hebben opgebouwd. Naast het genieten van het Spaanse leven zijn ze ook druk bezig met een nieuw project: een eigen winkel.