Boodschappen doen was al niet onze grootste hobby, maar met de huidige prijzen zéker niet. Volgens een onderzoek van GfK zijn we het laatste halfjaar 11 procent (!) meer gaan betalen.
Lees verder onder de advertentie
Dat komt erop neer dat gezinnen gemiddeld 800 euro per jaar duurder uit zijn. Omgerekend zo’n 15 euro per week.
Kar vol boodschappen
De onderzoekers doen elke maand boodschappen. Eind augustus betaalden zij honderd euro voor een winkelkar met 55 basislevensmiddelen, zoals fruit, brood en tandpasta. Deze maand lag het bedrag voor dezelfde boodschappen een stuk hoger: 111,30 euro.
Niet geheel opvallend: volgens het onderzoek doen Nederlanders steeds vaker boodschappen bij goedkope supermarkten, zoals Lidl, Aldi en Dirk. Dat geldt ook voor mensen met een grotere portemonnee. We vliegen daarnaast van supermarkt naar supermarkt, op zoek naar de goedkoopste aanbiedingen. De slager, groenteboer en viszaak zijn een stuk minder populair.
Bron: ADNog meer Kek Mama? Schrijf je hier in voor de Kek Mama nieuwsbrief >
In het Vlaamse programma Maison Verhulst doet Gert Verhulst (58) een opvallende uitspraak. De tv-maker vertelt dat hij best nog kinderen had willen krijgen met zijn vrouw Ellen Callebout (48).
Wie ooit met zijn gezin op tv verschijnt, kan erop wachten: meningen komen vanzelf. Zeker op social media. Familie Bal uit Een huis vol kreeg na hun deelname dan ook een vraag die veel verder ging dan die leek: “Doen jullie mee aan Een huis vol voor het geld of voor de aandacht van mensen […]
Patrick (54) is schrijver van romans en freelance tv-redacteur. Hij woonde over de hele wereld en heeft vijf kinderen. Voor zijn column put hij uit een oneindige bron van even herkenbare als opmerkelijke verhalen over het vaderschap.
Naomi (30) doet communicatie bij een gemeente en is getrouwd met Youp (33). Samen zijn ze de trotse, soms oververmoeide ouders van tweeling Ties en Evi (3). Verwacht in deze column geen opvoedadviezen, maar wel veel liefde, chaos en herkenbare peuterperikelen uit het leven van een tweelingmoeder. Je kunt haar ook volgen op Instagram: @naomiappelman.