Geen sjerpen, geen kronen, geen zenuwslopende finales meer. Miss Nederland stopt, maar voordat je een traantje wegpinkt: het is niet het einde van een tijdperk, maar het begin van een nieuwe beweging. Want de boodschap blijft hetzelfde: jonge vrouwen empoweren, inspireren en een podium geven. Alleen nu zonder het wedstrijdelement.
Lees verder onder de advertentie
Niet meer van deze tijd
Miss Nederland draaide al jaren niet alleen om uiterlijk vertoon. Het ging over zelfvertrouwen, ambitie en het doorbreken van stereotype schoonheidsidealen. Miss Nederland zette zich in om jonge vrouwen te versterken, ze te ondersteunen en hen te helpen. Maar, zo zegt Monica van Ee, directeur van Miss Nederland: “Wij willen graag onze positieve energie inzetten in plaats van altijd maar weer in de verdediging te moeten schieten. Nu kunnen we iedereen bereiken en het juiste saamhorigheid meegeven. Misschien is een sjerp en een kroon niet meer van deze tijd. Maar vrouwen die elkaar steunen en verder helpen, dat is voor ons van alle tijden!” Die energie wordt nu gestoken in een fonkelnieuw platform: Niet Meer Van Deze Tijd.
Niet Meer Van Deze Tijd is hét nieuwe platform waar traditionele ideeën plaatsmaken voor iets fris en vernieuwends. Verwacht thema’s als zelfexpressie, diversiteit, mentale gezondheid, creativiteit en hoe de maatschappij verandert. “We laten experts, changemakers en ervaringsdeskundigen aan het woord over de grote vragen van nu. Hoe navigeer je door een wereld die soms aanvoelt als ‘niet meer van deze tijd’? Het blijft niet alleen bij praten: we nodigen jongeren uit om mee te doen, hun stem te laten horen en hun persoonlijke visie te delen. Social media en jongeren worden vaak negatief in combinatie genoemd en daar gaan wij heel graag verandering in aanbrengen!”
Lees verder onder de advertentie
Mis niks van Kek
Volg ons kanaal en lees als eerste nieuwe verhalen en columns
Een nieuw begin
Miss Nederland mag dan verdwenen zijn, maar de missie blijft overeind: vrouwen ondersteunen en elkaar naar een hoger niveau tillen. Het wordt een plek waar je je authentieke zelf kunt laten zien, zonder druk om te voldoen aan een perfect plaatje.
We doen het allemaal wel eens: een zak vol cadeautjes met Sinterklaas en iets extra’s met Kerst. Want: kinderen blij, wij blij. Maar té veel cadeautjes geven, kan op de lange termijn nadelen hebben.
Geen zin om voor de hele bubs te cateren of te bemiddelen in politieke discussies: er zijn genoeg redenen om kerst een keertje te ontvluchten. Dat lukt de een beter dan de ander, weet Hester Zitvast. Want niet iedereen is bestand tegen smeekbedes van de familie.
Melissa Pieters (33) is getrouwd met Bilal (34), moeder van drie jonge kinderen (9, 6 en 2), influencer (@melisspieters op Instagram) en een bekeerde moslima. Hoe vliegt zij de decembermaand aan?
Het worden bijzondere feestdagen voor Anne-Marie Rozing en vriendin Laura. Ze vieren voor het eerst kerst met hun zoontje Jules in hun midden. En die knusse kerstdagen gaan niet voorbij zonder leuke tradities. Wij spraken Anne-Marie over de kerstplannen met baby Jules.
Een Huis Vol is terug, dat betekent de hele kerstvakantie weer genieten van de chaos van de families Lopez, Bal, Bakcha en Blom. Vinden we heerlijk, want dan valt ons eigen huishouden opeens wel mee.
De feestperiode is nog maar net begonnen, maar de stapel cadeaus van opa en oma groeit en groeit. Superlief natuurlijk, maar niet altijd nodig. Met deze tips blijft het gezellig en voorkom je dat jouw huis straks lijkt op een speelgoedmuseum.