Kinderen die op sociale media opduiken in video’s van hun ouders lijken voor veel kijkers misschien een onschuldig onderdeel van het gezinsleven. Toch wil het kabinet daar strengere regels voor invoeren wanneer er geld mee wordt verdiend.
Lees verder onder de advertentie
Minister Thierry Aartsen van Werk en Participatie werkt aan een verbod op commerciële content waarin kinderen tot en met vijftien jaar een rol spelen. Het gaat specifiek om situaties waarin ouders of bedrijven inkomsten genereren met video’s waarin kinderen prominent voorkomen.
Bescherming van kinderen
Volgens de minister kunnen de gevolgen voor kinderen groot zijn. Hun leven wordt vaak op jonge leeftijd al zichtbaar voor een groot publiek, terwijl ze zelf nog niet goed kunnen overzien wat dat op de lange termijn betekent. “Kidfluencing en het meedoen van kinderen aan commerciële online content van gezinsvloggers en mom- en dadfluencerskan grote impact hebben op het welzijn en de ontwikkeling van kinderen”, stelt Aartsen.
Lees verder onder de advertentie
Risico’s
Eerder onderzoek wees al op mogelijke risico’s, zoals verlies van privacy, prestatiedruk en problemen met het zelfbeeld. Vooral wanneer kinderen een belangrijke bron van inkomsten worden voor ouders of bedrijven, ziet het kabinet aanleiding tot zorg.
De minister noemt de inzet van kinderen voor commerciële online content een vorm van kinderarbeid. Volgens hem bieden de huidige regels onvoldoende bescherming en is het tijd voor duidelijkere wetgeving. “Het is van belang dat er duidelijke regels komen”, aldus Aartsen.
Gewone familievideo’s
Het kabinet benadrukt dat het voorstel niet bedoeld is om ouders te verbieden af en toe foto’s of video’s van hun kinderen te delen. De focus ligt op commerciële activiteiten waarbij kinderen structureel onderdeel zijn van content die geld oplevert. Hoe het verbod er precies uit gaat zien, wordt later dit jaar bekendgemaakt. Minister Aartsen verwacht in het najaar met een uitgewerkt voorstel naar buiten te komen.
Deze video wil je zien! Accepteer cookies om te kijken.
Maxime Meiland heeft haar volgers via een video op Instagram een uitgebreid kijkje gegeven in haar nieuwe huis. In de zogenoemde house tour laat ze bijna elke ruimte zien, iets wat online meteen flink wat reacties oproept.
Je kiest de naam voor je kind heel zorgvuldig. De mooiste naam, dat moet hem worden. Heel irritant, als iemand dan continu de naam verkeerd uitspreekt.
Dat haar alcoholtolerantie zo zou afnemen na haar zwangerschap, had Helena niet zien aankomen. Net jammer dat ze daar pas achter kwam op het tienminutengesprek van haar oudste zoon.
Iedere moeder heeft haar momentjes. Maar sommige blunders zijn té erg – of te hilarisch – om voor jezelf te houden. In de rubriek ‘Opgebiecht’ delen vrouwen hun grootste geheimen en gênantste momenten. Deze week Melinde, die de zorg voor haar moeder het liefst zou willen uitbesteden aan een tehuis.
Conflicten aangaan en kwetsbaarheid tonen zijn belangrijke vaardigheden in elke relatie. Maar wat gebeurt er als jij jouw deel doet, maar het niet terug krijgt?