Jessie Jazz Vuijk blaast vandaag 29 kaarsjes uit. Het is haar eerste verjaardag als moeder en daar staat haar partner Kaj Gorgels in een uitgebreide post bij stil.
Lees verder onder de advertentie
Kaj is naar eigen zeggen nooit zo van ‘de zoetsappige tekstjes’ en ‘kleffe epistels’, maar maakt deze keer een uitzondering. “Het was een bijzonder jaar. Zo trots op hoe je alles doet en nog zoveel wonderlijker om je nu als moeder te zien van onze eerste kleine smurf. Dat is voor mij zoiets krankzinnigs moois, een ware verrijking.” Al noemt de presentator het hele proces van de zwangerschap tot de bevalling ook een grote mindfuck.
Lees verder onder de advertentie
Op een voetstuk
Kaj vervolgt: “Als je als vent je vrouw door een heftige (of niet heftige) bevalling ziet gaan, dan komt ze op een voetstuk te staan. Je staat zo machteloos toe te kijken, terwijl je zo graag wilt helpen. Als je dan ziet waar een vrouw toe in staat is in dit mooie, maar ook keiharde stuk (36-uur durende) ‘natuurgeweld’, dan denk je; welke mafkees heeft dit bedacht, kon dat niet wat makkelijker?”
“Zo wonderlijk om je als moeder te zien van onze eerste kleine smurf”
Lees verder onder de advertentie
Kaj voelde zich klein en nederig langs de zijlijn staan als ‘zijn kind naar de aarde gelanceerd wordt’. “Het enige dat dan je kunt doen is een veilige haven bieden, ondersteuning, geduld hebben en zorgen dat je de rustige en sterke pilaar bent… terwijl je vrouw het zware werk doet. Ik heb dat als zoiets bovennatuurlijks ervaren, maar ook als heel pittig. Ik voel zoveel dankbaarheid dat je dat overhad voor ons kind. En die natuurlijke manier waarop een vrouw het kind direct daarna verzorgd, liefheeft en vasthoudt is echt het puurste dat ik in mijn leventje heb mogen ervaren. I fucking love you!”
(g)een roze wolk
Jessie Jazz Vuijk vertelt heel open over het kersverse moederschap in haar podcast Jessie’s Diary. Na een zware bevalling vond ze de kraamweken ook heel pittig. “Het is een soort Twilight-zone waar je in leeft. Je bent er, maar je bent er ook niet. Ik was echt aan het wachten tot die enorme liefdesbubbel zou openbarsten. Ik voelde het gewoon niet. Ik dacht: ik heb toch een baby gekregen? Ik moet nu toch helemaal ontploffen van liefde? Het kwam gewoon niet. Ik keek wel naar hem en dacht: wat ben je leuk, lief en ik hou van je. Maar ik had niet de ruimte dat in mijn systeem voelen. Dat is best wel confronterend, heel anders dan ik me had voorgesteld.”
“Ik dacht: ik heb toch een baby gekregen? Ik moet nu toch helemaal ontploffen van liefde? Het kwam gewoon niet”
Lees verder onder de advertentie
In oktober werden Jessie en Kaj ouders van zoon Xavi. Het gezin woont op Ibiza.
Verloskundige Loïs Witmond was onlangs te zien in de serie De verloskundigen. Daarin kregen kijkers een inkijkje in haar werk, dat ze nét even anders aanpakt. Geen afstandelijke spreekkamer en een strikte scheiding tussen werk en privé, maar persoonlijke begeleiding waarbij ze negen maanden lang naast een zwangere vrouw staat: “Ze noemen me weleens hun […]
Suzes oudste zoon mag sinds kort zelfstandig van school naar huis, maar komt de laatste tijd steeds laat uit school. Als ze op een middag besluit te kijken waar hij blijft, ontdekt ze de reden voor zijn dagelijkse vertraging.
Op sociale media lijkt het leven soms een stuk vrolijker dan het achter de schermen werkelijk is. Een filmpje met een glimlach zegt tenslotte weinig over wat iemand op datzelfde moment meemaakt.
Ilse maakt zich zorgen om het milieu en de toekomst van haar kinderen en probeert op haar eigen manier bij te dragen om milieuvervuiling tegen te gaan. Zo eten zij en haar gezin uitsluitend veganistisch, gaan ze niet op vliegvakanties en koopt ze het liefst tweedehands. En daar vindt haar omgeving nogal wat van.
Even snel de vriezer opentrekken voor iets lekkers bij het avondeten? Dan is het misschien verstandig om eerst te kijken wat er precies in je vriesvak ligt.
Een avond die Melissa De Lange waarschijnlijk liever snel vergeet. De moeder van acht kinderen belandde onlangs met twee van haar zoons op de spoedeisende hulp.