Vorige week kwam er in het nieuws dat dierenrechtenorganisatie PETA geen dieren meer wil zien in kermisattracties. Op Facebook deelden jullie hier massaal je eigen mening over. Hier een greep uit de reacties.
Lees verder onder de advertentie
Er is de afgelopen jaren steeds vaker ophef over bepaalde dingen die slecht zouden zijn voor de ontwikkeling van kinderen, bijvoorbeeld met betrekking tot diversiteit in de samenleving. Dit keer ging het over het gebruik van (kunststof) dieren in kermisattracties, waarbij dierenrechtenorganisatie PETA gevraagd heeft om kinderen geen rondjes meer te laten rijden op deze dieren, want hierdoor; “Leren kinderen dat het normaal is om dieren te gebruiken als vervoersmiddel.”
Lees verder onder de advertentie
Ook kwamen ze met het statement: ‘Kinderen leren door te spelen en als we ze leren dat ze respect en medeleven moeten hebben voor alle levende en voelende wezens, zullen we uiteindelijk een rechtvaardiger en barmhartiger wereld creëren.”
Jitske: “Ik vraag mij af op wat voor een wereld ik mijn kinderen gezet heb. In een snel tempo gaat het land naar de knoppen.”
Stefanie: “Wij gaan elke ochtend op de Unicorn naar school…”
Helma: “Doe even normaal zeg. Nederland gaat helemaal naar de knoppen. Vooral zo doorgaan.”
Sofia: “Ja, en vervolgens kunnen we de Duplo koe ook gaan verbieden… en de kipjes… en het paardje… en al het speelgoed dat ook maar iets met die dieren te maken heeft. Ik vind nu we toch bezig zijn dat alles wat met hout te maken heeft ook slecht is voor de algemene ontwikkeling… Je zou een kind zomaar op verkeerde gedachten kunnen brengen als je ze ook maar in de buurt laat bij iets dat met ‘’levend’’ te maken heeft. Straks gaan ze er zelf nog gebruik van maken…”
Antoinette: “Mensen moeten eens stoppen met doordraaien en zich richten op wat echt belangrijk is in de wereld. Plezier en een gelukkige jeugd is nog bijna een uitzondering. Niemand ziet de dieren in de draaimolen als; oh laat ik morgen op een eend/paard/giraffe/olifant naar school gaan. Nee kinderen zien toffe dieren in een attractie… Super leuk.”
Gea: “Gevalletje Pieter Baan Centrum.”
Gerline: “En volgens mij is het dan aan jou als ouder om ze uit te leggen dat het anders zit! Niet aan de hele maatschappij om zich aan te passen.”
Lizette: “Inderdaad, laten we vliegtuigen stimuleren, totdat er een klacht komt dat dat dan weer niet milieuvriendelijk genoeg is. Kinderen zijn kinderen en hebben gelukkig heerlijke fantasie. Die snappen heus wel dat ze niet op een oranje paard met blauwe manen ‘’in het echt’’ zullen rijden, net als dat Lange Jan en Roodkapje ook niet in het bos om de hoek wonen.”
In ons Kek Mama magazine lees je de mooiste verhalen, herkenbare columns en de leukste fashion en lifestyle tips. Abonneer je nu voor slechts € 29,95 per jaar en ontvang de glossy als eerste op je deurmat.
Sommige kinderen trekken vanaf dag één naar dieren toe alsof ze een magneet in hun kleine knuistje hebben. Ze aaien élke hond die ze tegenkomen, stoppen slakken in hun jaszakken (want hij had het koud) en houden fanatiek bij welke eenden er in de sloot wonen.
Heeft een groot leeftijdsverschil invloed op je relatie? Leeftijd is maar een getal, zeggen ze. Maar als je moeder je aankeek alsof je gek was toen je een oudere date meenam naar het kerstdiner, dan weet je: het speelt tóch een rol. En niet alleen in de ogen van de buitenwereld, maar soms ook als […]
Verena heeft drie kinderen en een druk gezin, maar ook een diep verlangen naar af en toe een momentje voor zichzelf. Haar vriendin Lisa denkt hier anders over. Ze besloot haar drie kinderen mee te nemen naar het feestje dat eigenlijk alleen voor volwassenen bedoeld was.
Een hysterische baby? Stress? Geen paniek, pak je innerlijke yogi erbij! Een video van een vader die zijn kleintje weet te kalmeren met het OM-geluid gaat viral en heeft inmiddels al miljoenen views verzameld.
Anna (28) kreeg uit het niets een telefoontje van haar zus Jamie (36), met de mededeling dat ze even een paar weken op haar drie kinderen moest passen. Jamie had een babymoon geboekt met haar vriend en geen budget voor een oppas.
Je kind gaat uit logeren, leuk! Totdat er ongewenste souvenirs mee naar huis komen. Dat ontdekte Nina, moeder van Alina (7), toen haar dochter na een gezellig logeerweekend ineens hevig begon te krabben. Wat een klein ongemak had kunnen zijn, ontaardde al snel in een drama én een nogal opmerkelijke Tikkie.