Dat er tegenwoordig veel scepsis heerst rondom vaccineren is al langere tijd bekend. De Coronatijd heeft dat er niet beter op gemaakt. Op veel plekken in Nederland wordt de vaccinatiegraad niet of net gehaald, maar in Den Haag is het zelfs zo erg dat in geen enkele wijk de vaccinatiegraad op de 90 procent zit die nodig is.
Lees verder onder de advertentie
Gemiddeld is de vaccinatiegraad in Den Haag met 10 procent gedaald sinds 2020. We hebben het dan over de vaccinatiegraad voor infectieziekten als mazelen, de bof, polio en kinkhoest. In sommige wijken is de vaccinatiegraad is de vaccinatiegraad zelfs maar tussen de 59 en 69 procent. Het gaat dan om de armere wijken Groente- en Fruitmarkt, Transvaalskwartier, de Schildersbuurt en het centrum.
Lees verder onder de advertentie
Vaccinatiegraad in Den Haag overal gedaald
Maar ook in wijken als het Zeehelden- en Regentessekwartier, waar voornamelijk mensen met een hoger inkomen wonen, is de vaccinatiegraad sterk gedaald, naar 75 en 77 procent. “We zien nu voor het eerst dat de scepsis of het wantrouwen tegenover vaccineren een probleem in de hele stad is geworden”, zegt wethouder Hilbert Bredemeijer tegen NOS.
Lees verder onder de advertentie
“We hebben als maatschappij kennelijk niet meer goed in de gaten waarvoor we het doen”, gaat Bredemeijer verder. “De mazelen is een bijna vergeten ziekte, maar kan ernstige gevolgen hebben voor met name kleine kinderen, van oogontstekingen tot mogelijk zelfs hersenvliesontstekingen.”
Maatregelen treffen
De gemeente wil maatregelen treffen die meer mensen moeten motiveren om hun kind te laten vaccineren. Zo willen ze meer priklocaties en prikmogelijkheden faciliteren voor ouders. Daarnaast willen ze graag sleutelfiguren inzetten voor voorlichting.
Lees verder onder de advertentie
Maar volgens Bredemeijer moet er ook landelijk een betere aanpak komen, omdat het probleem overal in Nederland speelt. “Dit speelt in het hele land. We moeten weer aan iedereen uitleggen hoeveel de vaccinaties sinds de invoering van het Rijksvaccinatieprogramma in 1957 voor onze gezondheid hebben betekend. Ziektes als polio en de mazelen zijn uit het straatbeeld verdwenen.”
In ons Kek Mama magazine lees je de mooiste verhalen, herkenbare columns en de leukste fashion en lifestyle tips. Abonneer je nu voor slechts € 29,95 per jaar en ontvang de glossy als eerste op je deurmat.
Ze is de hoogstgenoteerde vrouwelijke self-made miljonair in de Quote Top 100, maar dat was nooit haar doel. Sharon Hilgers van My Jewellery begon gewoon met fröbelen aan de keukentafel en van het een kwam het ander.
Patricia van Liemt is radiopresentator, schrijver en moeder van Maria (15) en Phaedra (12). Ze schrijft rake, eerlijke, grappige en vooral herkenbare columns over haar leven.
Anouk is trotse echtgenote van Erwin en mama van vier meiden: Aurélie (11), Emeline (10), Vieve (8) en Lilou (5). In hun levendige huishouden is het soms één en al chaos, maar liefde, gelach en spontane dansfeestjes voeren steevast de boventoon. Anouk deelt vol enthousiasme haar avonturen in het ouderschap.
Tot 1956 werden vrouwen ontslagen als ze gingen trouwen. De tijden zijn sindsdien wel veranderd, zou je denken, maar zwangerschapsdiscriminatie komt helaas maar al te vaak voor. Marleen Staal merkte dat ze in de overdrive ging om zich te bewijzen toen ze zwanger was.
Die bekende ballen in de lucht houden, da’s voor iedere moeder een uitdaging, maar hoe doe je dat als je een succesvolle business runt? Kimberly Bosman deelt met Kek Mama hoe zij haar werk-privébalans in evenwicht houdt.
Terugkijkend leidde ze een luxeleventje toen ze maar zestien uur per week werkte. Maar nadat haar huwelijk strandde is Vivian fulltime gaan werken, met een eeuwig schuldgevoel naar haar kinderen toe als gevolg.