Een opvallend artikel in maandblad KIJK. Nieuw Duits onderzoek toont namelijk aan dat de komst van kind vaak een negatieve impact heeft. Volgens de onderzoekers is die impact zelfs groter dan wanneer een dierbare overlijdt.
Lees verder onder de advertentie
Tijdens het onderzoek werden tweeduizend mensen gevolgd: vanaf het moment dat ze kinderloos waren tot twee jaar na de geboorte van hun eerste kind. De onderzoekers vroegen deze mensen hun leven een cijfer te geven. Dat cijfer was echter flink gedaald, want het lag 1,4 punt lager dan vóór ze kinderen kregen. In het artikel wordt verder ook nog ingegaan op de vraag waarom we dan nog kinderen willen.
Lees verder onder de advertentie
Natuurlijk geldt dit niet voor iedereen, zeggen de onderzoekers, maar de uitkomst is op z’n minst opvallend te noemen. Wat vind jij: herkenbaar of klinkklare onzin?
Elsemieke (31) is samen met T (33), moeder van twee zoontjes (4 en 2) en redacteur bij Kek Mama. Chaotisch, chronisch moe en heeft een brein met 46 tabbladen tegelijkertijd open. Probeert rust in de chaos te vinden, maar met drie mannen in huis is die rust ver te zoeken.
Drie keer per week een uur zitten wachten tijdens de turnles, Renske kan wel iets leukers bedenken om te doen. Maar juist toen ze het die ene keer niet deed, ging het finaal mis.
Zwemles is toch al niet haar hobby, maar tegenwoordig houdt Julia’s zoon er een hobby op na waardoor het nog een tikkie vervelender is geworden. Dat vond de zwemjuf ook.