Kersverse moeder Jo Johnson Overby schrikt zich een hoedje als haar moedermelk plotseling niet meer wit, maar roze is. Hoe komt dat eigenlijk? Wij leggen het uit.
Lees verder onder de advertentie
Geen paniek: meestal is de oorzaak vrij onschuldig.
Roze moedermelk
In de categorie ‘moet je nét even weten’: moedermelk kan verschillende kleuren hebben. De Amerikaanse Jo had – net als veel van haar volgers – geen flauw benul. ‘Niemand heeft me dat ooit verteld’, zegt ze in een TikTok-filmpje dat inmiddels bijna vijftien miljoen keer bekeken is. In de video houdt ze twee zakjes met afgekolfde melk omhoog: de een crèmekleurig, de ander lichtroze. ‘Waarom de melk roze is? Het is bloed. Baby’s kunnen het gewoon drinken, dus je kunt zelf bepalen of je dat wel of niet doet’, aldus Jo.
Er zijn verschillende redenen voor roze of roze moedermelk. Als je bijvoorbeeld bieten hebt gegeten, een groente met veel kleurstoffen, kan het zijn dat je melk een roze kleur krijgt. Maar het kan inderdaad, zoals Jo in het filmpje uitlegt, ook een beetje bloed zijn. Oorzaken zijn dan vaak een bloedend haarvaatje in het melkkanaal of beschadigde tepels door het geven van borstvoeding. Er kan ook sprake zijn van mastitis, een ontsteking van de borst. Maar dan heb je ook andere symptomen, zoals een rode of pijnlijke borst en griepverschijnselen. In dat geval – en ook als je twijfelt over de oorzaak – is het goed om contact op te nemen met je huisarts.
In het Vlaamse programma Maison Verhulst doet Gert Verhulst (58) een opvallende uitspraak. De tv-maker vertelt dat hij best nog kinderen had willen krijgen met zijn vrouw Ellen Callebout (48).
In het kader dingen die je níét op je netvlies hebt willen staan: de blote kont van een collega, achter de blote kont van een andere collega. In de schoonmaakruimte.
Wie ooit met zijn gezin op tv verschijnt, kan erop wachten: meningen komen vanzelf. Zeker op social media. Familie Bal uit Een huis vol kreeg na hun deelname dan ook een vraag die veel verder ging dan die leek: “Doen jullie mee aan Een huis vol voor het geld of voor de aandacht van mensen […]
Veel kinderen die snel boos worden, makkelijk gefrustreerd raken of heftig reageren op stress, krijgen al snel het label ‘moeilijk’. Vaak wordt gedacht dat zo’n temperament aangeboren en onveranderlijk is. Maar nieuw onderzoek van pedagoog Marijke Huijzer-Engbrenghof laat zien dat dat beeld te simpel is.
Babynieuws op het boerenland! Roel en Simone, bekend van Boer zoekt vrouw, verwachten hun eerste kindje samen. Op Instagram is te zien hoe ze Yvon Jaspers verrassen met het heugelijke nieuws.