Mijn zoon van drie valt makkelijk in slaap, maar wordt wakker bij elk geluidje. Dan gaat-ie huilen en roepen. Mijn man en ik fluisteren als hij in bed ligt en kijken tv met een koptelefoon op. Heel vervelend. Hoe lossen we dit op?
Lees verder onder de advertentie
Els en Do: Dit is een modern probleem. Kan het zijn dat u vanaf dag één angstig rond de wieg van uw kind trippelde, doodsbang hem wakker te maken? Do kent jonge ouders die hun bezoek ontvangen via het keukenraam omdat de voordeur nogal piept. Haar stokoude buurvrouw, mevrouw Huppers, bracht negen kinderen groot en gniffelt om uw probleem. Zij heeft nog nooit zachtjes getrippeld, laat staan gefluisterd. Ze liet haar baby’s vanaf dag één aan geluiden wennen – en als ze daar niet tegen konden, zette ze hun wieg in de garage.
Tegenwoordig zou Bureau Jeugdzorg ingrijpen wanneer u tot dit laatste paardenmiddel besluit, maar dat doen ze niet als u vanaf vandaag luidruchtig doet. Ons advies: stofzuig als uw hartenlapje een dutje doet, rammel vrolijk met de pannen, praat en lach met man en vrienden, breng de koptelefoons naar de kringloopwinkel. Met andere woorden: maak gewoon geluid, en probeer zo weinig mogelijk te reageren op het gesmeek van uw zoon. Het is even afzien, maar hij is gelukkig een goede inslaper. Op termijn vindt hij de huiselijke geluiden rustgevend en draait hij zich nog eens behaaglijk om in de wetenschap dat mama en papa dichtbij zijn.
Lees verder onder de advertentie
PS. Els geeft toe dat ze makkelijk praten heeft. Haar zoon is een Rozenbroekje en die slapen als rozen. Als haar babyzoon indertijd nooit was gewekt, sliep hij nu nog.
De opvoedtantes Els en Do beantwoorden opvoedvragen met een knipoog en stellen zichzelf voor: “Wij zijn geboren voordat de pil was uitgevonden, kwamen ter wereld zonder dat onze ouders daarom hadden gevraagd en werden te hooi en te gras opgevoed. Zelf kregen wij heel bewust kinderen en daarom voelen we tot op de dag van vandaag (ze zijn inmiddels 34, 22 en 20) de plicht hen permanent gelukkig te maken. We kennen dus twee opvoedingsstijlen van nabij, en blijven onverminderd op zoek naar de gulden middenweg.”
Schaatskoningin Irene Schouten (32) zat eind vorig jaar nog op een roze wolk: ze werd voor het eerst moeder van haar zoontje Dirk. Samen met haar man Dirk-Jan genoot ze volop van het nieuwe gezinslevens. Maar die roze wolk sloeg al snel om in zorgen toen bleek dat Dirk kampte met gezondheidsproblemen.
Elise (36) is moeder van twee zoontjes (6 en 4) en schrijft met veel liefde korte verhalen over het moederschap en alles wat daar onverwacht bij komt kijken. Haar verhalen zijn fictief, maar vaak geïnspireerd op de wereld van ouderschap met een flinke scheut herkenning, humor en een tikkeltje overdrijving. Tegelijkertijd werkt ze aan haar […]
Als je kind een hobby heeft die niet de hele dag gamen inhoudt, ben je waarschijnlijk allang blij. Als je zoon van twaalf dol is op fossielen en edelstenen, weet je in ieder geval ook waar je hem blij mee kunt maken.
De ene dag is je zesjarige een knuffelkont die geen moment van je zijde wijkt, de andere dag smijt ze boos de deur dicht omdat jij haar verkeerd hebt aangekeken. Herkenbaar?
In Beste Zangers draaide het afgelopen zaterdag allemaal om zangeres Bente Fokkens (24). De artiesten brachten een ode aan haar muziek én favoriete nummers. Een indrukwekkend optreden van die avond kwam van Laetitia, die als kersverse mama een gevoelige snaar raakte bij zowel Bente als de kijkers thuis.