Op 5 mei vieren we de bevrijding van Nederland in 1945, maar ook dat we sindsdien in vrijheid mogen leven. En dat gebeurt aan de hand van verschillende evenementen door het land. Dit kun je met kinderen doen op Bevrijdingsdag.
Lees verder onder de advertentie
Wat inspiratie op een rij.
Haarlem
Reis af naar Haarlem, want op Bevrijdingspop worden voor kinderen tal van leuke én leerzame activiteiten georganiseerd. Zo is er een talentenjacht, zweefmolen, voorleestent en zijn er dansworkshops. Ook indrukwekkend: vier basisschoolkinderen – zogenoemde ‘Erfgoeddragers’ – vertellen de verhalen van oudere buurtbewoners die de Tweede Wereldoorlog hebben meegemaakt. Meer informatie vind je hier.
Lees verder onder de advertentie
Utrecht
In Park Transwijk in Utrecht is tussen 12.30 en 19.30 uur een hoop vertier te vinden. Van circus tot biebfiets en van freestyle voetbal tot de Voel je Vrij Show, met kinderliedjes over vrijheid: er is genoeg te doen. Meer informatie vind je hier.
Groesbeek
Om meer te leren over oorlog en vrijheid, moet je in het Verzetsmuseum in Groesbeek zijn. Op 5 mei tussen 12.00 en 12.45 is er voor kinderen van 8 tot 12 jaar een speciale kinderrondleiding. Ook vertellen opa’s en oma’s verhalen over de oorlog. Meer informatie vind je hier.
Voor oorlogsverhalen, voorstellingen, spelletjes en optredens kun je op 5 mei van 12.00 tot 20.00 uur terecht bij het Kinderbevrijdingsfestival in het Vondelpark Openluchttheater in Amsterdam. Meer informatie vind je hier.
Oosterbeek
Een mooi uitstapje op Bevrijdingsdag is het Airborne Museum, waar voor kinderen genoeg te zien en te beleven is. Zo kunnen ze op speurtocht en leren ze in een audiotour onder begeleiding van soldaat Tommy alles over de Slag om Arnhem. Meer informatie vind je hier.
Nijmegen
In cultuurhuis De Lindenberg horen kinderen (vanaf 9 jaar) tijdens het indrukwekkende theatermonoloog Het Achterhuis van Sabine van Boven hoe het voor Anne Frank was om twee jaar lang te schuilen tijdens de Tweede Wereldoorlog. Of je gaat op speurtocht in Infocentrum WO2. Ook voor de kleintjes is er genoeg te beleven, van voorstelling tot knutselen. Meer informatie vind je hier.
Lees verder onder de advertentie
Ontvang elke maand Kek Mama met korting en gratis verzonden op jouw deurmat! Abonneer je nu en betaal slechts €4,19 per editie.
Wietze de Jager sprak in KINDEREN!!!! de podcast met Frank van der Lende en Leonie ter Veld over zijn kinderen, zijn leven op Bonaire en zijn grootste angst in het ouderschap.
Tikkie ontvangen voor een halve wortel uit iemand anders’ maaltijdsalade? In deze rubriek verzamelen we de meest onterechte, ongemakkelijke en gewoon ronduit gênante betaalverzoeken. Deze week Bo (31), die na een spontaan speeltuinbezoekje een opmerkelijk betaalverzoek kreeg.
Een naam bedenken voor je kind is nog best een klus. Kies je iets klassieks, iets unieks of ga je voor een naam die niemand snel vergeet? Destiny kreeg zo’n naam. Vooral haar tweede naam zorgt regelmatig voor opmerkingen.
Zo zit het met de centen bij andere gezinnen. Wat komt erin? Wat gaat eruit? En blijft er nog iets over? In Banksaldo delen ouders hun maandelijkse inkomsten en uitgaven. Want laten we eerlijk zijn: zijn we niet allemaal een beetje benieuwd hoe anderen het doen? Deze week het banksaldo van Marieke (40) en Joris […]
Nog heel even en dan zijn Wietze de Jager en zijn vrouw Lieke met z’n zessen. Binnenkort komt er namelijk een baby bij. In zijn ochtendshow op Radio538 maakt de radio-dj bekend of ze een jongen of een meisje verwachten. Tijdens de zwangerschap van hun derde kind wilden Wietze en Lieke het geslacht niet weten, […]
Een nieuwe schooldag betekent meestal rennende kinderen, geroep op de gang en hier en daar een rugzak die net iets te enthousiast tegen een muur knalt. Maar niet bij basisschool De Oversteek in Nijmegen-Noord.