Op ontdekkingsreis in de wereld en alles met wijde ogen bewonderen. ‘Kijken met je ogen, niet met je handjes’ is niet voor niets een veel gebruikt gezegde voor de ouder die zich bevindt in de buurt van een kleuter.
Lees verder onder de advertentie
Becky (32):
“Ik hoor het de juf tijdens een ouderbijeenkomst nog zeggen: ‘Kleuters zijn net hamsters. Ze verzamelen alles wat voor hen van waarde is in hun jaszakken. Haal ze regelmatig even leeg.’ Dat doe ik dus nu eens in de zoveel tijd.
“Ik maak er foto’s van. Leuk voor later”
Lees verder onder de advertentie
Ik heb er al van alles in aangetroffen, van gebruikte mondkapjes tot een wattenstaafje aan toe. Het levert iedere keer weer een bonte verzameling gekkigheden, maar vooral ook viezigheden op. Ik maak er foto’s van. Leuk voor later.”
“Vier dikke regenwormen had mijn dochter in haar jaszak gedaan – helemaal uitgedroogd inmiddels. Ze had ze aan me willen laten zien, maar was het vergeten. Ik kwam er bij toeval achter toen ik haar jas wilde wassen en de zakken leeghaalde. Jazeker, ik heb keihard gegild. Toen ik het mijn collega’s vertelde, hoorde ik van een van hen dat haar zoon een keer een kikker in zijn jaszak had gestopt. Ik mocht feitelijk mijn handen dichtknijpen dus.”
Dit artikel staat in Kek Mama 11-2022.Ontvang elke maand Kek Mama met korting en gratis verzonden op jouw deurmat! Abonneer je nu en betaal slechts €4,19 per editie.
Deborah (30) is samen met haar man en moeder van twee zoons Jake (4) en Cody (2). Ze schrijft over het moederschap, verlies en herstel na haar postnatale depressie. Je kunt haar ook volgen op Instagram.
Waarom gaan sommige kinderen moeiteloos hun eigen weg, terwijl anderen zich snel laten meeslepen door de mening van de groep? Vaak heeft dat minder te maken met karakter dan met lessen die iemand al vroeg in het leven heeft meegekregen.
Wanneer er wordt gesproken over ouders en videogames, gaat het meestal over schermtijdregels, leeftijdsgrenzen of ouders die meekijken terwijl hun kinderen spelen. Maar een grote groep gamers blijft vaak buiten beeld: ouders die zelf gamen.
Bernike (29) is getrouwd met Ruben (31) en moeder van een dochter (1). In haar columns schrijft ze scherp, geestig en met zelfspot over de realiteit van het jonge ouderschap – waarbij ze oog heeft voor het absurde in het alledaagse.
De term ‘narcist’ wordt tegenwoordig te pas en te onpas gebruikt. Op sociale media krijgt vrijwel iedereen die egoïstisch, arrogant of manipulatief overkomt al snel dat label opgeplakt.