Eén van de ergste dingen die op school kunnen gebeuren, is dat je kind wordt gepest. Nog erger is het als je van niets weet en je dus niet kunt helpen. Heb je het vermoeden dat je kind wordt gepest? Let dan op deze signalen.
Lees verder onder de advertentie
Vaak ziek
Je kind heeft vaak last van hoofdpijn, buikpijn of andere fysieke klachten. Daarnaast worden vaak smoesjes gebruikt om school te vermijden. Stel hier open vragen over, om je kind de kans te geven om te vertellen.
Lees verder onder de advertentie
Andere vrienden
Als je kind plotseling niet meer omgaat met bepaalde vriendjes of vriendinnetjes, of ineens met allemaal nieuwe kinderen speelt, kan dat ook wijzen op pestgedrag.
Onrustig slapen
Is je kind vaak moe of wordt hij niet uitgerust wakker? Dat kan komen door een slechte nachtrust of heftige nachtmerries. Kinderen slapen vaak slecht als ze angstig of gestrest zijn voor wat er de volgende dag gaat gebeuren, bijvoorbeeld op school.
Een stil kind dat niet veel vertelt of zich direct vanuit school afsluit voor anderen, kan een signaal zijn van pesten. Zet, indien mogelijk, na school een kopje thee klaar en praat met je kind over de schooldag.
Lees verder onder de advertentie
Schoolprestaties gaan achteruit
Als een kind gepest wordt, heeft hij vaak minder motivatie en zin om naar school te gaan. Hierdoor kunnen schoolprestaties achteruitgaan.
Kapotte kleding of spullen
Komt je kind thuis met kapotte kleding of spullen met onverklaarbare redenen? Let dan extra goed op. Kinderen bedenken vaak smoesjes om de waarheid te verbloemen.
Emotioneel onrustig
Reageert je kind emotioneel sterk in gesprekken over school en vriendjes? Dat kan betekenen dat-ie angstig is. Vooral bij jongeren kinderen is dit snel te merken.
Bron: Klasse
Lees verder onder de advertentie
Ontvang elke maand Kek Mama met korting en gratis verzonden op jouw deurmat! Abonneer je nu en betaal slechts €4,19 per editie.
Schaatskoningin Irene Schouten (32) zat eind vorig jaar nog op een roze wolk: ze werd voor het eerst moeder van haar zoontje Dirk. Samen met haar man Dirk-Jan genoot ze volop van het nieuwe gezinslevens. Maar die roze wolk sloeg al snel om in zorgen toen bleek dat Dirk kampte met gezondheidsproblemen.
Elise (36) is moeder van twee zoontjes (6 en 4) en schrijft met veel liefde korte verhalen over het moederschap en alles wat daar onverwacht bij komt kijken. Haar verhalen zijn fictief, maar vaak geïnspireerd op de wereld van ouderschap met een flinke scheut herkenning, humor en een tikkeltje overdrijving. Tegelijkertijd werkt ze aan haar […]