Anouk is trotse echtgenote van Erwin en mama van vier meiden: Aurélie (10), Emeline (8), Vieve (7) en Lilou (4). In hun levendige huishouden is het soms één en al chaos, maar liefde, gelach en spontane dansfeestjes voeren steevast de boventoon. Anouk deelt vol enthousiasme haar avonturen in het ouderschap.
Lees verder onder de advertentie
Mijn oudste dochter zei laatst: “Mama, weet je dat er heel veel kinderen in mijn klas ’s ochtends samen ontbijten?” Voor mij was dat wel even een eye-opener. Soms ben je zo gewend aan bepaalde gewoontes binnen je gezin dat je bijna vergeet dat het bij andere gezinnen wel goed gebruik is om met elkaar te ontbijten. Wij ontbijten dus ’s ochtends nooit samen als gezin. Eerlijk gezegd, begrijp ik ook niet hoe andere gezinnen dat voor elkaar krijgen. Ik dacht dat zoiets alleen in de reclames bestond.
Lees verder onder de advertentie
Ontbijt eten onderweg naar school
Het is natuurlijk niet zo dat onze kinderen niets te eten krijgen. Meestal pakken ze in de ochtend een cracker die ze onderweg naar school opeten. Daarna eten ze om 10.00 uur in de klas. De ideale tijd om te ontbijten toch?!
Als je ’s ochtends bij ons naar binnen zou kijken, zie je ons dus niet sereen en lachend aan een gedekte ontbijttafel zitten (bestaan serene ochtenden overigens?). Je ziet ons haasten en vliegen door het huis. De een op zoek naar een schoon paar sokken, de ander op zoek naar een vermiste schoen. Je ziet mij haren vlechten van vier dochters (wanneer gaat manlief nou eindelijk eens die tutorials kijken, die ik hem heb gestuurd?) en de rugtassen worden ingepakt.
“Ik heb ’s avonds mijn chillmomentje en dan eet ik gerust een hele zak sweet & salty popcorn leeg of een reep chocola. Soms vind ik dan in de ochtend nog een verdwaald chipje of een koekkruimel en voilà, daar is mijn ontbijt!”
Lees verder onder de advertentie
Op het laatste moment poets ik nog even wat tandpastavlekken uit het jurkje van mijn jongste en als we bijna allemaal buiten zijn, rent er altijd nog eentje terug naar binnen om die cracker te pakken. Hoe lukt het andere gezinnen dan om gezellig en rustig aan de ontbijttafel te zitten met ook nog voldoende tijd om af te ruimen?
Slapen is een zeldzaam fenomeen
Het antwoord is uiteraard: eerder opstaan. Maar om eerlijk te zijn, heb ik daar echt geen zin in. Ik ben echt een enorme fan van slapen en zoals het een ware groupie betaamt, ben ik bijna niet uit bed te krijgen. Sinds we kinderen hebben, is slapen al zo’n zeldzaam fenomeen geworden. Het voelt alsof je even knippert met je ogen en die gebroken nacht is alweer voorbij. Iedere seconde die ik dus ‘s ochtends nog even langer in bed kan blijven liggen, pak ik.
Lees verder onder de advertentie
Ook op zaterdag staat er al om 08.30 uur zwemmen op het programma, dus ook dan lukt het ons niet om als gezin te ontbijten. Zondag komt het er nog weleens van. Tenminste, als je ontbijt om 14.00 uur bij een Breakfast all day-tentje meetelt.
Ontbijten met chips
Het helpt ook niet dat mijn man geregeld aan intermittent fasting doet en dus alleen tussen 12.00 en 20.00 uur eet. Je zou soms bijna denken dat hij onze vier dochters heeft gebaard. Hij deed in ieder geval elke keer heel solidair mee met mijn zwangerschapscravings en sindsdien probeert hij de zwangerschapskilo’s nog kwijt te raken. Bovendien heb ik de slechte gewoonte om in de avond te gaan snacken. Ik heb dan echt even mijn chillmomentje en dan eet ik gerust een hele zak sweet & salty popcorn leeg of een reep chocola. Soms vind ik dan in de ochtend nog een verdwaald chipje of een koekkruimel en voilà, daar is mijn ontbijt!
Lees verder onder de advertentie
Nieuwe gezinstraditie
Ontbijt is bij ons thuis echt iets voor speciale gelegenheden geworden, zoals met Kerst, Pasen en Vader- en Moederdag. Dan ontbijten we wel gezellig met elkaar in de ochtend. Waarschijnlijk zouden andere mensen het eerder brunch noemen, maar ik vind dat alles vóór 12.00 uur telt als ontbijt. Dus waar andere mensen iets alledaags hebben gemaakt van ontbijten, is het bij ons echt een feestje geworden.
Lees verder onder de advertentie
Ook hebben we er een nieuwe traditie bij. Een van onze dochters vertelde dat het op 2 februari IJs als ontbijt-dag is. Dit vieren we nu al twee jaar. Dan maken we wentelteefjes met kaneelijs, yoghurtijsjes met fruit en feestijsjes met slagroom, waarover we heel veel snoepjes gooien. Tsja, daar kom zelfs ik mijn warme bed voor uit.
In ons Kek Mama magazine lees je de mooiste verhalen, herkenbare columns en de leukste fashion en lifestyle tips. Abonneer je nu voor slechts € 29,95 per jaar en ontvang de glossy als eerste op je deurmat.
Het nieuwe seizoen van Een huis vol krijgt er een gezin bij dat meteen voor extra dynamiek zorgt. Familie De Lange schuift aan naast de vertrouwde families Bal, Blom en López. Sil en Melissa nemen de kijkers mee in hun dagelijks leven met acht kinderen, variërend in leeftijd van nul tot vijftien jaar.
Sommige herinneringen krijgen pas jaren later een heel andere betekenis. Dat geldt ook voor Roxeanne Hazes en haar broer André Hazes Jr., die in hun podcast ADHAZES terugblikken op de laatste maanden die ze met hun vader doorbrachten. Wat toen aanvoelde als spontane momenten, roept achteraf nieuwe vragen op.
Josine (43) is opvoedcoach en woont met haar man en twee dochters (9 en 11) in New York. Met haar oudertrainingen begeleidt ze ouders die met hun gezin in het buitenland wonen of van plan zijn die stap te maken. In haar columns schrijft ze eerlijk over de uitdagingen waar zijzelf en andere expatgezinnen tegenaan […]
Kimberley is 35 jaar, intuïtief coach en moeder van twee dochters van 7 en 10. Samen met haar man en hondje vormen ze een gelukkig en avontuurlijk gezin. Kimberley heeft veel meegemaakt en sindsdien ademt ze levenslust. Ze woont met haar gezin op Ibiza, wat hen vrijheid, rust, avontuur en uitdagingen brengt. Je volgt haar […]
Marlijn Weerdenburg heeft een periode achter de rug waarin veel op haar afkwam. De presentatrice kreeg te maken met persoonlijke veranderingen, zorgen binnen haar gezin en een groot verlies.