Voordat hun zoon vier jaar werd, wilden Mari Junst (32) en man Ody (42) graag een wereldreis maken. Nu het nog kon, en nu Floris oud genoeg was om er iets van mee te krijgen.
Lees verder onder de advertentie
“Een wereldreis van vijf maanden, dat betekent ook een jaar voorpret. Heerlijk was dat, de wereld lag letterlijk voor ons open: waar gaan we heen, wat willen we zien?
Lees verder onder de advertentie
We vonden het vooral belangrijk dat het voor Floris allemaal te doen was. Nepal leek ons prachtig, maar door de hoogteverschillen te zwaar voor hem. Siberië en Mongolië ook geweldig, maar te koud tussen december en mei. Bestemmingen die allerlei zware vaccinaties vereisten vielen ook af. En dus kwamen we uit op Sri Lanka, de Malediven, Thailand, Bali, Singapore, Nieuw-Zeeland, Australië, Hawaii en dan vanuit New York weer naar huis. Een perfecte mix en afwisseling van steden en outdoor.
Alle overnachtingen boekten we van tevoren. Een flinke klus, maar we hadden geen zin om tijdens onze reis elke dag bezig te zijn met het zoeken naar een slaapplek. Alle tijd moest gaan naar ontspanning, en naar elkaar.”
Eten
Relaxed Onze favoriete spot in Sri Lanka was Café Chill in Ella: ontzettend chill en kidsproof. De barmannen vermaakten Floris, wij dronken gin-tonics in zitzakken en aten de lekkerste fried rice chicken ooit. facebook.com/cafechillnescoffeeshop
Lees verder onder de advertentie
Picknick Bij Sunday Sustainable Bakery in Byron Bay, Australië, kochten we het lekkerste stokbrood onderweg naar een van de mooie strandjes van Byron Bay. sundaysustainablebakery.com
Tussen de locals Helena’s Hawaiian Food in Honolulu is een fantastisch buurtrestaurant. Dat wat we niet hadden besteld, kregen we van de familie aan het tafeltje naast ons te proeven. helenashawaiianfood.com
Lees verder onder de advertentie
Gewoon lekker Voor wat minder verantwoord Thais avondeten gingen we naar Nai Yang Fresh Market op Phuket. Heerlijke chocoladepannenkoeken met verse shakes.
Droomplek Het hoogtepunt op het Noordereiland van Nieuw-Zeeland was voor ons Cathedral Cove, met een prachtige baai en rotsformaties. Daar vlakbij vind je Hot Water Beach, waar je je eigen hot tub kunt graven.
Typisch Thais De provincie Phang Nga in Zuid-Thailand is ideaal om met de motor te verkennen. Wij vonden dit het mooiste landschap, met het typische Thaise karstgebergte. Ook dé plek in Thailand als je (zo goed als) geen toeristen wil tegenkomen.
Beloning Ga op safari in Nationaal Park Udawalawe van Sri Lanka. Je moet vroeg opstaan, maar dat is het meer dan waard. Wij zagen olifanten, buffels, krokodillen, bijzondere vogels en apen.
Boogie Als je naar Hawaii gaat, neem dan een boogieboard mee, dat was hier onze favoriete bezigheid. Een fijn strand hiervoor is Hapuna beach op Big Island.
Slapen
Welkom Als je in de buurt van Coffs Harbour in Australië bent, overnacht dan bij Old Fashioned Comforts. We werden hartelijk ontvangen door Lorraine en haar Indiase curry smaakte heerlijk. Zoek op Airbnb op: Coffs Harbour Old Fashioned Comforts
Lees verder onder de advertentie
Net als thuis In Motueka Sunny Serene Studio werden we hartelijk ontvangen door een jong gezin dat zeven jaar geleden van India naar Nieuw-Zeeland was geëmigreerd. We hadden een goeie klik, de kinderen speelden fijn samen en we werden zelfs uitgenodigd op de tiende verjaardag van de jongste dochter. Dat voelde als thuis. instagram.com/themainlanders
Wie herinnert zich boerin Janine niet uit Boer zoekt Vrouw 2021? Vanuit haar idyllische plekje in Limburg ging de schapenboerin op zoek naar de liefde. En jawel: die vond ze bij Sander uit Friesland. De twee moesten flink wat kilometers overbruggen en hun relatie kende ups en downs, maar opgeven? Ho maar. Inmiddels is hun […]
In Een huis vol draait het dit keer allemaal om de drie maanden oude Billie Jean. Terwijl haar oudere broers en zussen in een simpel badje belandden, krijgt de jongste telg een luxe behandeling: een dagje baby-spa. Inclusief bubbelbad en nekfloat.
Boys moms weten: zoons kunnen heftig zijn. Zo ook het zoontje van Frida, toen ze op vakantie was in Kroatië met haar gezin. Hij legde eigenhandig het hele zwembad plat. Per ongeluk.
Als ouder doe je veel voor je kinderen. Je zit urenlang op een hard bankje in een speeltuin, omdat zij zevenhonderd keer van de glijbaan willen. Of je bezoekt een zogenoemd krijspaleis of een benauwd binnenzwembad, omdat zij daar zo gelukkig van worden.
Nadat Boer zoekt Vrouw‑Roel bekendmaakte dat er toch romantiek is opgebloeid tussen hem en Simone, is er opnieuw blij nieuws uit de Boer zoekt Vrouw‑hoek. Dit keer gaat het om gezinsuitbreiding: er is een baby op komst! Janine en Sander verwachten hun allereerste kindje samen.
Presentator Daphne Bunskoek (51) koos er bewust voor om geen kinderen te krijgen. In de GRAPES Podcast vertelt ze aan Bridget Maasland (50) waarom het leven in de perfecte gezinsbubbel haar niet gelukkig zou maken.