Wil je er een dagje op uit met je kind? Ga dan naar Den Haag: een stad waar genoeg leuks te doen is. Wij zetten op een rij wat je niet mag missen.
Lees verder onder de advertentie
Hoe kom je er?
Net als in veel andere grote steden, is parkeren in Den Haag erg duur. Je kunt het beste je auto bij een P&R neerzetten en verder gaan met de trein of tram. Of nog handiger: maak de hele reis met de trein. Den Haag is één van de steden die je gemakkelijk kunt bereiken via het spoor. Vanaf het Centraal Station ben je in korte tijd bij de meeste bezienswaardigheden.
Lees verder onder de advertentie
Wat is er te doen?
Je zult een keuze moeten maken, want in Den Haag is ontzettend veel te doen met je kinderen. Een greep uit de leukste bezienswaardigheden en attracties:
Madurodam
Pak vanaf het Centraal Station de tram naar Madurodam en bekijk Nederland in het klein. Er zijn allerlei leuke activiteiten voor je kind. Ontdek bijvoorbeeld alles over het wegen van kaas, zie van dichtbij hoe Schiphol werkt, speel met water en mix verschillende beats als een echte DJ.
Lees verder onder de advertentie
Sea Life
Blijf je wat langer in de tram zitten, dan kom je uit in Scheveningen. Hier kan je heerlijk over het strand wandelen maar ook Sea Life bezoeken. In dit mooie aquarium sta je oog in oog met haaien, zeesterren en tientallen andere vissen.
In het Kinderboekenmuseum waant je kind zich in de wereld van Kikker en Nijntje, maar ook vele andere bekende figuren uit de kinderboeken. Er zijn wisselende tentoonstellingen waarbij kinderen spelenderwijs leren. Zo is er het ‘ABC met dieren’ en moeten kinderen al klimmend en klauterend langs letters van het alfabet zien te komen.
Lees verder onder de advertentie
Binnenhof
Den Haag is natuurlijk onlosmakelijk verbonden met de politiek. Klinkt misschien saai voor je kind, maar dat is het niet. Wandel over het Binnenhof en maak een kinderrondleiding in de Ridderzaal. Je kind leert dan op een leuke manier alles over de troonrede en mag van alles vragen.
Zuiderparadijs
In dit indoor speelparadijs kan je kind zich uren vermaken. Maak salto’s op de trampolines, leef je uit op de klimbanen of maak een ritje op de grote racebaan. Voor oudere kinderen is er een gameroom met Playstation 2 en 3.
Lees verder onder de advertentie
Omniversum
Fijne tip om de dag af te sluiten: een bezoek aan het Omniversum. In dit enorme filmtheater in de wijk Zorgvliet vind je een scherm dat als een halve bol om het publiek heen hangt. Daardoor lijkt het alsof je middenin de film zit. Kijk op de site welke films er draaien.
Lees verder onder de advertentie
Familiepark Drievliet
Blijf je langer dan één dag in Den Haag, breng dan een bezoek aan attractiepark Drievliet. Je vindt er achtbanen, een 5D-theater, botsauto’s, draaimolen en nog veel meer.
Heather (33) is redacteur bij Kek Mama en moeder van een zoontje (4,5) en dochter (1,5). Haar columns zijn een mix van herkenbare momenten, hilarische situaties en kleine overwinningen in het moederschap.
Er zijn van die geboortekaartjes die je op de koelkast plakt omdat ze zó schattig zijn. Mooie naam, lief fotootje, zacht gedichtje erbij — je kent het wel. En soms ook niet.
Je zegt “nee”, zij horen “misschien”. Jij dacht dat jij de ouder was, maar sinds deze kleine in je leven is, lijkt het alsof jíj bij hém op tijd naar bed moet. Herkenbaar? Dan heb je misschien een kind met een van deze sterrenbeelden – geboren bazen met een flinke wil.
Nu de meivakantie achter de rug is, gaat het snel: nog maar twee maanden en dan begint de zomervakantie. Gaan jullie dit jaar voor weekje zon, zee en strand in Spanje of met de auto naar Zeeland? De eerste vraag die opborrelt bij het zoeken naar een vakantie is vaak: wat mag het kosten?
Anouk (35) is samen met met Laurens (37) en moeder van Cato (6) en Emma (4). Haar schoonouders nemen haar dochters bijna elke maand naar een theatervoorstelling of pretpark, terwijl haar eigen ouders het geld hier niet voor hebben. Moet ze ingrijpen om scheve gezichten te voorkomen?