Voordat die kleine er is willen jullie nog even lekker op babymoon naar een verre bestemming. Maar kan dat wel als je vaccinaties nodig hebt? Kek Mama zocht het voor je uit.
Lees verder onder de advertentie
Complicaties
Hoewel veel zwangere vrouwen het geen fijn idee vinden om gevaccineerd te worden, kan het over het algemeen geen kwaad. Wel wordt door de arts altijd gekeken naar de risico’s op complicaties: verloopt je zwangerschap bijvoorbeeld niet zoals het hoort, dan kan het zijn dat-ie de prik liever niet geeft. Het toedienen van ‘levende vaccins’ (zoals gele koorts en BMR) wordt sowieso altijd afgeraden als je zwanger bent.
Doordat je tijdens je zwangerschap een verminderde weerstand hebt, wordt geadviseerd vooral niet naar malariagebieden, gebieden met gele koorts of het zika virus af te reizen – deze infecties kunnen gevaarlijk zijn voor jou en je kind. Ben je nog niet zwanger, maar wel van plan om zwanger te worden? Ook dan kan het slim zijn om dit te bespreken met een arts in verband met het gebruik van malariatabletten. Tip: maak minimaal zes weken voor vertrek een afspraak voor het reizigersspreekuur op de GGD bij jou in de buurt. Daar kunnen ze naar je persoonlijke situatie kijken.
Vroeger dacht ik dat kinderen vooral schattig waren. Met een beetje knutselen en koekjes bakken kwam je vast een heel eind (ha ha ha). Dus riep ik altijd dat ik een rijke vent aan de haak zou slaan, kinderen zou krijgen en huisvrouw zou worden.
Maartje (48) is getrouwd en moeder van twee kinderen (13 en 10). Ze werkt als traumachirurg voor het mobiel medisch team van het Amsterdam UMC, waaronder de traumahelikopter.
Nathalie (35) is alleenstaand moeder van twee kinderen (7 en 5) en werkt sinds vijftien jaar bij de Haagse politie. Eerst als agent op straat, nu loopt ze stage als brigadier bij de recherche.
Professionaliteit, dat wil je uitstralen als je je op de werkvloer begeeft, maar die kan soms verraderlijk glad zijn. En daar lig je dan, languit op die vloer. Met je professionaliteit.
Patrick (54) is schrijver van romans en freelance tv-redacteur. Hij woonde over de hele wereld en heeft vijf kinderen. Voor zijn column put hij uit een oneindige bron van even herkenbare als opmerkelijke verhalen over het vaderschap.
Wat als je wordt uitgenodigd voor een kerstdiner, en dan onverwacht een rekening gepresenteerd krijgt? Het overkwam Eva (33) en ze weet niet wat ze ermee aan moet.