Soms kom je er niet uit in je eentje en kun je wel wat advies gebruiken. Elke week vertelt een lezeres daarom over haar dilemma.
Lees verder onder de advertentie
Henriëtte (37) is gescheiden en moeder van Lize (7) en Minthe (5).
“De vader van mijn kinderen en ik scheidden toen Minthe nog een baby was. In goed overleg en met een goede omgangsregeling: om het weekend en op woensdag gaan de meisjes naar hun vader. Ze weten niet beter en zijn gelukkig zo. Binnen onze omgangsregeling hebben we afgesproken dat we de vakanties fiftyfifty verdelen. Wanneer één van ons in de voorjaarsvakantie een weekje weg wil met de kinderen, zetten we daar gewoon een hele herfstvakantie bij de ander tegenover. Het leverde nooit discussies op. Tot deze zomer.
Lees verder onder de advertentie
Drie weken aaneengesloten
Sinds kort heeft mijn ex een nieuwe relatie. De kinderen vinden haar aardig dus vind ik er verder weinig van. Over de zomervakanties hebben we alleen één afspraak: ieder krijgt weliswaar de helft, maar nooit drie weken aaneengesloten. Drie weken zonder de andere ouder vinden we simpelweg te lang voor de meisjes, daar waren we het altijd over eens. Maar nu kunnen ze drie weken in de Zuid-Franse villa van de hagelnieuwe schoonouders van mijn ex. Zijn vriendin gaat, met haar twee dochters van dezelfde leeftijd als de mijne, en mijn ex heeft dus de keuze: samen reizen en onze afspraak schenden, of eerder terug. En dat laatste wil hij niet.
Ik gun mijn kinderen een leuke vakantie met leeftijdsgenootjes, maar drie weken zonder mij zullen ze zeker moeilijk vinden; ze zijn het gewend om bijna altijd bij mij te zijn. En andersom natuurlijk. Daar komt ook best een beetje jaloezie bij kijken. Ik vind het lastig dat een andere vrouw drie weken voor mijn dochters zorgt. Dat verandert niet wanneer ze maar twee weken zouden gaan, dus dat gevoel probeer ik uit te schakelen, het is nu eenmaal de consequentie van scheiden.
Maar daarnaast ben ik vanaf deze week zelf twee weken met ze aan het kamperen in Nederland, een vakantie die al heel lang vast stond. Twee weken Nederland en dan door naar twee weken Frankrijk is al druk – dat noteren we voor de planning van volgend jaar – maar na onze vakantie dríé weken door en bij thuiskomst meteen naar school, vind ik echt te heftig. Zo komen ze niet aan acclimatiseren toe.
Lees verder onder de advertentie
Afspraken
Hoe ik ook probeer mijn ex te overtuigen, hij weigert de afgesproken twee weken te gaan. Moet ik het loslaten en maar hopen dat mijn dochters na twee weken niet ellendig van de heimwee zijn, of moet ik mijn ex verbieden drie weken met ze op vakantie te gaan? De afspraak ligt immers vast in ons ouderschapsplan.”
Meer afleveringen van het dilemma? Elke week komt er een nieuw verhaal op KekMama.nl. Lees hier de eerdere dilemma’s.
Jaimie Vaes richt haar aandacht volledig op zoon Lío, die volgens haar momenteel een prachtige fase doormaakt. Toch blijft er één onderwerp spelen waar regelmatig vragen over komen: het contact tussen Lío en zijn vader, rapper Lil Kleine.
De documentaire Suzan & Freek: We vieren het leven laat een kant van Suzan Stortelder en Freek Rikkerink zien die het publiek de afgelopen maanden vooral van een afstand heeft meegemaakt.
Jordi’s vrouw ging een weekend weg met haar vriendinnen, dus hij dacht: dan ga ik een weekend naar de camping met de kids. Helemaal in zijn nopjes, hij voelde zich een superpapa, tot hij besefte waar hij terecht was gekomen.
Terwijl miljoenen voetbalfans reikhalzend kijken naar de prestaties van Oranje, beleeft één moeder het toernooi net iets anders. Voor Marjon de Bruijn draait het niet alleen om winst of verlies, maar vooral om haar zoon Frenkie de Jong, die opnieuw deel uitmaakt van de Nederlandse selectie.
Waar sommige kinderen liever op de achtergrond blijven, lijkt Fender de Mol zich juist helemaal thuis te voelen in de schijnwerpers. Volgens vader Johnny de Mol was al vroeg duidelijk dat zijn jongste zoon geen moeite heeft met aandacht en misschien zelfs wel in de voetsporen van zijn beroemde familie treedt.
Met drie jonge kinderen in huis is tijd met z’n tweeën soms een zeldzaam goed. Dus een onverwacht momentje samen is meer dan gewenst. Alleen reken je dan niet op publiek.