Soms kom je er niet uit in je eentje en kun je wel wat advies gebruiken. Elke week vertelt een lezeres daarom over haar dilemma.
Lees verder onder de advertentie
Saar (37) woont samen met Melvin (44) en is moeder van Rose (8) en Billie (6).
“Billie was drie toen ze voor het eerst ging logeren. Bij mijn schoonouders, de mensen die ze buiten ons het best kent. Om elf uur ’s avonds belde mijn schoonmoeder, Melvin en ik betaalden net de rekening van het restaurant waar we ons tienjarig samenzijn hadden gevierd. ‘Ze valt niet te kalmeren’, bibberde mijn schoonmoeder, ‘jullie kunnen haar beter komen halen.’ We cancelden ons hotel en pakten een taxi. Snikkend viel Billie in mijn armen: wilden we dit alsjeblieft nóóit meer in ons hoofd halen?
Lees verder onder de advertentie
Heimwee
We hadden het kunnen weten. De ochtenden op het kinderdagverblijf waren keer op keer een tranendal, oud en nieuw bij vrienden met de kinderen in campingbedjes een drama. Zelfs opa en oma waren dus geen optie, zoveel was duidelijk. ‘Gaat wel over’, suste ik mijn schoonmoeder, die zich het drama van die avond persoonlijk aantrok. ‘We proberen het over een tijdje gewoon nog een keer.’ Maar een jaar later was Billie nog steeds ontroostbaar bij de gedachte dat ze een nacht zonder ons zou zijn, en dat is tot op de dag van vandaag zo gebleven.
Ik vind logeren geen noodzaak. Ze ziet opa en oma ook als we gewoon op visite gaan. Op een gegeven moment wil ze vanzelf wel een keer bij een vriendinnetje blijven slapen, en fietst ze opa en oma er probleemloos achteraan. Mijn schoonouders denken daar minder luchtig over. Die vinden dat Billie teveel met fluwelen handschoenen aanpak. Een kind van zes hoort uit logeren te kunnen, zeggen ze. ‘Als ze eenmaal hier is met haar zus, vergeet ze die heimwee helemaal’, denkt mijn schoonmoeder. Maar ik zie niet waarom ik mijn dochter die stress van tevoren zou opleggen. Ondertussen twijfel ik wel. Behandel ik mijn dochter inderdaad te voorzichtig, en moet ik gewoon een keertje doorzetten?”
Meer afleveringen van het dilemma? Elke week komt er een nieuw verhaal op KekMama.nl. Lees hier de eerdere dilemma’s.
Sommige stellen praten eindeloos over of en wanneer ze aan kinderen willen beginnen. Bij Danny Froger en zijn vriendin Ann Dominique Wilten ging dat nét even anders.
Iedere week delen we op Kek Mama een dilemma van een lezer. Deze week het verhaal van Boukje (33). Ze worstelt met de wekelijkse hulp van haar schoonmoeder. Ze wil hier graag mee stoppen, maar wil haar moment met de kinderen ook niet afnemen.
Je kent ze misschien nog van Een Huis Vol: de familie Nagelkerke. Inmiddels zijn ze geen vast tv-gezicht meer, maar online zijn ze nog steeds aanwezig.
Iedere week delen we op Kek Mama een dilemma van een lezer. Deze week het verhaal van Aribel (31), Ze is kortgeleden voor het eerst moeder geworden, maar ze merkt dat haar schoonmoeder erg geïnteresseerd is in haar zwangerschapskilo’s. Tot grote frustratie van Aribel.
Waar kinderen het eerst de hele dag over ‘six seven’ hadden, gaat het nu ineens over ‘41’. Als ouder vraag je je misschien af: waar hebben ze het over? Geen zorgen: wij leggen het je uit.
Charly Luske (47) kennen we als charmante zanger, musicalster en binnenkort ook als acteur in Onze Jongens 3. Maar achter de schermen speelt zich iets veel persoonlijkers af: de transitie van zijn oudste kind.