Soms kom je er niet uit in je eentje en kun je wel wat advies gebruiken. Elke week vertelt een lezeres daarom over haar dilemma.
Lees verder onder de advertentie
Saar (37) woont samen met Melvin (44) en is moeder van Rose (8) en Billie (6).
“Billie was drie toen ze voor het eerst ging logeren. Bij mijn schoonouders, de mensen die ze buiten ons het best kent. Om elf uur ’s avonds belde mijn schoonmoeder, Melvin en ik betaalden net de rekening van het restaurant waar we ons tienjarig samenzijn hadden gevierd. ‘Ze valt niet te kalmeren’, bibberde mijn schoonmoeder, ‘jullie kunnen haar beter komen halen.’ We cancelden ons hotel en pakten een taxi. Snikkend viel Billie in mijn armen: wilden we dit alsjeblieft nóóit meer in ons hoofd halen?
Lees verder onder de advertentie
Heimwee
We hadden het kunnen weten. De ochtenden op het kinderdagverblijf waren keer op keer een tranendal, oud en nieuw bij vrienden met de kinderen in campingbedjes een drama. Zelfs opa en oma waren dus geen optie, zoveel was duidelijk. ‘Gaat wel over’, suste ik mijn schoonmoeder, die zich het drama van die avond persoonlijk aantrok. ‘We proberen het over een tijdje gewoon nog een keer.’ Maar een jaar later was Billie nog steeds ontroostbaar bij de gedachte dat ze een nacht zonder ons zou zijn, en dat is tot op de dag van vandaag zo gebleven.
Ik vind logeren geen noodzaak. Ze ziet opa en oma ook als we gewoon op visite gaan. Op een gegeven moment wil ze vanzelf wel een keer bij een vriendinnetje blijven slapen, en fietst ze opa en oma er probleemloos achteraan. Mijn schoonouders denken daar minder luchtig over. Die vinden dat Billie teveel met fluwelen handschoenen aanpak. Een kind van zes hoort uit logeren te kunnen, zeggen ze. ‘Als ze eenmaal hier is met haar zus, vergeet ze die heimwee helemaal’, denkt mijn schoonmoeder. Maar ik zie niet waarom ik mijn dochter die stress van tevoren zou opleggen. Ondertussen twijfel ik wel. Behandel ik mijn dochter inderdaad te voorzichtig, en moet ik gewoon een keertje doorzetten?”
Meer afleveringen van het dilemma? Elke week komt er een nieuw verhaal op KekMama.nl. Lees hier de eerdere dilemma’s.
Jaimie Vaes richt haar aandacht volledig op zoon Lío, die volgens haar momenteel een prachtige fase doormaakt. Toch blijft er één onderwerp spelen waar regelmatig vragen over komen: het contact tussen Lío en zijn vader, rapper Lil Kleine.
De documentaire Suzan & Freek: We vieren het leven laat een kant van Suzan Stortelder en Freek Rikkerink zien die het publiek de afgelopen maanden vooral van een afstand heeft meegemaakt.
Jordi’s vrouw ging een weekend weg met haar vriendinnen, dus hij dacht: dan ga ik een weekend naar de camping met de kids. Helemaal in zijn nopjes, hij voelde zich een superpapa, tot hij besefte waar hij terecht was gekomen.
Terwijl miljoenen voetbalfans reikhalzend kijken naar de prestaties van Oranje, beleeft één moeder het toernooi net iets anders. Voor Marjon de Bruijn draait het niet alleen om winst of verlies, maar vooral om haar zoon Frenkie de Jong, die opnieuw deel uitmaakt van de Nederlandse selectie.
Waar sommige kinderen liever op de achtergrond blijven, lijkt Fender de Mol zich juist helemaal thuis te voelen in de schijnwerpers. Volgens vader Johnny de Mol was al vroeg duidelijk dat zijn jongste zoon geen moeite heeft met aandacht en misschien zelfs wel in de voetsporen van zijn beroemde familie treedt.
Met drie jonge kinderen in huis is tijd met z’n tweeën soms een zeldzaam goed. Dus een onverwacht momentje samen is meer dan gewenst. Alleen reken je dan niet op publiek.