Soms kom je er niet uit in je eentje en kun je wel wat advies gebruiken. Elke dinsdag vertelt een lezeres daarom over haar dilemma.
Lees verder onder de advertentie
Famke (43) is getrouwd met Floris (45) en moeder van Ella (11), Sonja (9) en Mieke (6).
“Mijn oudste dochter Ella ziet eruit als een puber van vijftien, maar zit in groep 8, speelt met poppen en geeft niets om haar uiterlijk. Ze klimt het liefst in bomen, en ravot met de jongens uit haar klas. Ik vind het heerlijk hoe ze kind blijft. Alleen, dat is niet hoe de mensen op straat naar haar kijken.
Lees verder onder de advertentie
Beha
Ella’s lichaam ontwikkelde zich al vanaf groep 5, en inmiddels heeft ze een volwaardige cupmaat. Niets wat haar belemmert gewoon in de T-shirts te springen die ze altijd al droeg, waarin haar borsten zich duidelijk aftekenen. Ik vind het nodig dat ze een beha draagt. Want zij is zich misschien niet bewust van haar vrouwelijke vormen, de buitenwereld is dat wél.
Lees verder onder de advertentie
Ella wil er niets van weten. Beha’s vindt ze voor moeders en zelfs de plastrons die ik voor haar koop – ‘Kijk hoe leuk, het is gewoon een kort hemdje’ – vind ze niet lekker zitten. ‘Trek dan in elk geval een hemdje aan onder je kleding’, zeg ik elke dag. Waarna ze tegensputterend luistert, maar de volgende dag gewoon weer met dansende borsten naar beneden komt huppelen.
Het is natuurlijk aandoenlijk, en ik wil haar niet in een keurslijf duwen. Maar er lopen nu eenmaal gekken rond, vanaf een bepaald moment kan bepaalde kleding gewoon niet meer zonder er iets onder te dragen. Op school krijgt ze er naar eigen zeggen geen opmerkingen over. En thuis kennen we geen schaamte, we gaan heel vrij om met naakt. Ik begrijp haar onschuld dus volledig, maar ik maak me er wel zorgen over. Moet ik mijn dochter verplichten een beha te dragen?”
Presentatrice Renate Verbaan-Gerschtanowitz (46) brak in 2004 door, nadat ze tijdens de TMF Awards door de kijkers werd verkozen tot nieuwe vj van de populaire muziekzender. Samen met presentator Winston Gerschtanowitz vormt ze al meer dan twintig jaar een stel en hebben ze twee zoons.
Begin jaren 2000 maakt Nederland kennis met Tooske Ragas (51) als presentatrice van Idols. Niet veel later vindt ze de liefde bij zanger Bastiaan Ragas, wordt ze bonusmoeder en krijgt ze drie dochters. Maar naast alle hoogtepunten maakt ze ook ingrijpende momenten mee.
Melanie: “Na weken wachten kregen we eindelijk de uitslag van de onderzoeken naar Sara’s aangeboren obesitas. De diagnose bracht meer vragen dan antwoorden. Tot er opeens werd aangebeld en Wendy van Dijk voor onze deur stond.
Jody Bernal (45) werd in de zeroes beroemd met zijn zomerhit Que si que no. Hij groeide uit tot hét popidool van Nederland en stond bovenaan de hitlijsten. Inmiddels is Jody een succesvol dj en vader van twee dochters: Olivia en Poppy June. Wij spraken hem.
Rafael van der Vaart kreeg tijdens een podcastinterview onverwacht een wel heel bekende stem te horen. Zijn ex-vrouw Sylvie Meis had een persoonlijke vraag voor hem ingestuurd over hun zoon Damián. Zijn antwoord laat zien waar zijn prioriteiten tegenwoordig liggen.
De twaalfjarige zoon van Marije (42) wilde graag zijn eigen geld verdienen met een krantenwijk. Omdat hij daar nog te jong voor was, kwam zijn salaris binnen op de rekening van zijn zus Merel (15). Dat ging maandenlang goed, dachten ze.