Iedere editie vertelt een moeder over het moment in het moederschap waarop het even he-le-maal misging.
Lees verder onder de advertentie
Lekker romig
Marleen (32), moeder van Otis (4 maanden). “Na vier maanden verlof was ik terug op kantoor. Met knikkende knieën en een kolfapparaat. Dat kolven vond ik nog wel een dingetje, maar gelukkig had ik thuis geoefend en was er een comfortabele kolfruimte aanwezig. Duurzaam en anti-plastic als ik ben, goot ik na het kolven triomfantelijk 150 milliliter in een glazen flesje. Er was alleen één ding waar ze niet aan hadden gedacht in de kolfruimte: een koelkast. Gelukkig was er een gezamenlijke koelkast in de keuken, waar ik trots mijn flesje op de bovenste plank plaatste.
Lees verder onder de advertentie
Niks bijzonders, zou je denken. Tot ik rond lunchtijd de keuken in liep en iets zag waardoor ik totaal in shock was. Mijn collega Tom, de koning van de kantoorkoffie, stond relaxed met zijn mok in zijn ene hand. En mijn flesje vers gekolfde melk in de andere. Voordat ik iets kon zeggen goot hij vloeiend een scheut melk uit mijn fles in zijn koffie. Mijn moedermelk. In. Zijn. Koffie.
Ik wilde iets zeggen. Echt. Maar er kwam niks uit. Moest ik roepen: ‘Tom stop! Dat is mijn borstvoeding?’ Achteraf had ik dat misschien moeten doen, maar op dat moment stond ik daar als bevroren. Hij roerde. Nam een slok. Knikte tevreden en mompelde tot overmaat van ramp: ‘Lekker romig.’
Ik kon wel door de grond zakken, maar in plaats daarvan deed ik alsof ik iets zocht tussen de yoghurtjes en boterhamzakjes. Alsof ik niet net getuige was geweest van een gastronomische vergissing van epische proporties. Tom leek niets door te hebben en kletste vrolijk verder over zijn weekend. Ik knikte en lachte, terwijl ik in mijn hoofd alleen maar dacht: wat gebeurt hier?!
De rest van de dag kon ik nergens anders aan denken. Zou hij iets merken? Een afwijkende smaak? Een subtiel vermoeden? Ik zal het waarschijnlijk nooit weten. Sindsdien staat mijn melk in de koelkast met een felgele post-it erop: ‘NIET VOOR KOFFIE!’ Subtiel, maar duidelijk. En Tom? Die blijft gewoon lekker zijn cappuccino drinken. Met gewone melk. Hoop ik.”
Lees verder onder de advertentie
Je last dit artikel eerder in Kek Baby.
In verband met privacy zijn de namen gefingeerd. De echte namen zijn bij de redactie bekend. Voeg toe: Ook je verhaal (anoniem) doen? Stuur een mailtje naar redactie@kekmama.nl
Patricia van Liemt is stewardess, schrijver en moeder van Maria (15) en Phaedra (13). Ze schrijft rake, eerlijke, grappige en vooral herkenbare columns over haar leven.
Boomer-ouders waren praktisch ingesteld, niet bezig met ‘overprikkeling’ of schermtijd en vooral met het idee dat kinderen gewoon moesten meedraaien in het gezin.
In huize Jelies is het vaak een kwestie van geven en nemen, maar soms ook gewoon van doorduwen en afwachten. Vooral als de plannen van de één sneller gaan dan die van de ander, kan een simpel gesprek zomaar uitgroeien tot een mini-onderhandeling.
Anouk is trotse echtgenote van Erwin en mama van vier meiden: Aurélie (12), Emeline (10), Vieve (8) en Lilou (5). In hun levendige huishouden is het soms één en al chaos, maar liefde, gelach en spontane dansfeestjes voeren steevast de boventoon. Anouk deelt vol enthousiasme haar avonturen in het ouderschap.
Tussen TikTok-trends over verboden voedingsmiddelen, de ene na de andere health-hype en gadgets die je slaap, stappen en stressniveau tot op de seconde bijhouden, voelt gezond leven soms als een fulltime project. Alsof je altijd net iets beter, schoner of bewuster zou moeten eten. Met zoveel tegenstrijdige informatie online is het best een uitdaging om […]
Zo zit het met de centen bij andere gezinnen. Wat komt erin? Wat gaat eruit? En blijft er nog iets over? In Banksaldo delen ouders hun maandelijkse inkomsten en uitgaven. Want laten we eerlijk zijn: zijn we niet allemaal een beetje benieuwd hoe anderen het doen? Deze week het banksaldo van Floor.