Je haasten om je kroost op tijd op school af te zetten? Voor moeder en blogger Chryssy Moor is dat verleden tijd. Op haar blog deelt ze haar gouden tips.
Lees verder onder de advertentie
Toen Chryssy voor de zoveelste keer tien minuten te laat met haar kinderen in de auto zat, op weg naar school, was ze het zat. ‘Ik was boos omdat mijn kinderen hun broodtrommels vergeten waren, maar ook op mezelf. Ik dacht: ik sta aan het hoofd van dit gezin. Als wij falen, ligt dat ook aan mij.’
Lees verder onder de advertentie
Ze besloot daarom om ’s avonds al voorbereidingen te treffen voor de volgende ochtend – samen met haar kinderen. ‘We legden kleding klaar en pakten alvast broodtrommels in. De volgende ochtend was iedereen rustig en blij en we vertrokken zelfs tien minuten te vroeg naar school.’
Om minder stress te ervaren in de ochtend, heeft ze nog meer tips: ‘Bespreek met je kind hoe goed het is om voorbereid te zijn en stel haalbare doelen – schoonmaken, huiswerk maken en lunches klaarmaken kan misschien niet allemaal tegelijk. En tot slot: leer je kind hoe een gezin functioneert. Laat hem inzien dat iedereen een rol speelt; dat je er samen voor zorgt dat jullie op tijd weggaan de volgende ochtend.’
Die bekende ballen in de lucht houden, da’s voor iedere moeder een uitdaging, maar hoe doe je dat als je een succesvolle business runt? Kimberly Bosman deelt met Kek Mama hoe zij haar werk-privébalans in evenwicht houdt.
Ze is de hoogstgenoteerde vrouwelijke self-made miljonair in de Quote Top 100, maar dat was nooit haar doel. Sharon Hilgers van My Jewellery begon gewoon met fröbelen aan de keukentafel en van het een kwam het ander.
Tot 1956 werden vrouwen ontslagen als ze gingen trouwen. De tijden zijn sindsdien wel veranderd, zou je denken, maar zwangerschapsdiscriminatie komt helaas maar al te vaak voor. Marleen Staal merkte dat ze in de overdrive ging om zich te bewijzen toen ze zwanger was.
We doen het allemaal wel eens: een zak vol cadeautjes met Sinterklaas en iets extra’s met Kerst. Want: kinderen blij, wij blij. Maar té veel cadeautjes geven, kan op de lange termijn nadelen hebben.
Terugkijkend leidde ze een luxeleventje toen ze maar zestien uur per week werkte. Maar nadat haar huwelijk strandde is Vivian fulltime gaan werken, met een eeuwig schuldgevoel naar haar kinderen toe als gevolg.
Melissa Pieters (33) is getrouwd met Bilal (34), moeder van drie jonge kinderen (9, 6 en 2), influencer (@melisspieters op Instagram) en een bekeerde moslima. Hoe vliegt zij de decembermaand aan?