Schrap al je afspraken deze zomer, laat die calorieënteller links liggen en tour samen met je kind langs deze heerlijke ijssalons in Nederland zonder een greintje schuldgevoel: uit onderzoek blijkt namelijk dat ijsjes eten gelukkiger en slimmer maakt.
Lees verder onder de advertentie
Dat stelt Yoshihiko Koga, een professor van Kyorin University in Tokio.
IJsjes als ontbijt
Voor zijn onderzoek kregen testpersonen meteen na het opstaan ijs als ontbijt. Vervolgens moesten ze verschillende mentale oefeningen en tests doen op de computer. Wat bleek? De groep die ijs had gegeten als ontbijt, reageerde sneller en kon informatie beter verwerken en toepassen dan mensen die een ‘normaal’ ontbijt aten.
Maar dat is nog niet alles, want uit meerdere wetenschappelijke onderzoeken blijkt ook nog dat je orbitofrontale cortex geactiveerd wordt tijdens het eten van ijs. En precies dit deel van je hersenen zorgt voor een gelukzalig gevoel – nooit meer strijd aan de ontbijttafel, dus.
Anouk is trotse echtgenote van Erwin en mama van vier meiden: Aurélie (11), Emeline (10), Vieve (8) en Lilou (5). In hun levendige huishouden is het soms één en al chaos, maar liefde, gelach en spontane dansfeestjes voeren steevast de boventoon. Anouk deelt vol enthousiasme haar avonturen in het ouderschap.
Iedere moeder heeft haar momentjes. Maar sommige blunders zijn té erg – of te hilarisch – om voor jezelf te houden. In de rubriek ‘Opgebiecht’ delen vrouwen hun grootste geheimen en gênantste momenten. Deze week Romy* tijdens het optuigen van de kerstboom.
Nog vóór je kind de deur uit stapt, is de emotionele “basislijn” voor de dag vaak al bepaald. Niet door een strak schema of een perfect afgevinkte routine, maar door iets anders: hoe veilig en verbonden je kind zich bij jou voelt.
Bianca (31) is communicatieadviseur en woont samen met partner Pascal (35) en zoon Floris (2). Met zijn drieën vormen zij een levendig gezin waar zelden iemand stil zit óf zijn mond houdt. In haar eerlijke en herkenbare columns schrijft Bianca over hun gezellige en drukke leven, met alle chaos en liefde die daarbij hoort.